Log ind

Log ind med bruger

Begivenhed fra 'Træningsløb'


Lørdag 15/12 2018 - 11:00 - Træningsløb

Træningsløb i Marselis Nord Banelægger:

Startsted: Silistria
Type af aktivitet:
Træningsløb


Lørdag 8/12 2018 - 11:00 - Lørdagscup Nord

Lørdagscup i Nordskoven Banelægger:

Startsted: Silistria
Type af aktivitet:
Træningsløb


Lørdag 1/12 2018 - 11:00 - Lørdagscup, Storskoven

Lørdagscup i Storskoven Banelægger:

Startsted: Silistria
Type af aktivitet:
Træningsløb


Lørdag 24/11 2018 - 11:00 - Lørdagscup Nord

Lørdagscup i Nordskoven Banelægger:

Startsted: Silistria
Type af aktivitet:
Træningsløb


Lørdag 17/11 2018 - 11:00 - Træningsløb

Træningsløb i Fløjsttrup Skov Banelægger:

Startsted: Fløjstrup - p-plads midt i skoven
Type af aktivitet:
Træningsløb


Lørdag 10/11 2018 - 11:00 - Træningsløb

Træningsløb i Risskov Banelægger:

Startsted: Risskov, Vandrerhjemmet
Type af aktivitet:
Træningsløb


Lørdag 27/10 2018 - 11:00 - Træningsløb

Træningsløb i Wilhelmsborg Skov Banelægger:

Startsted: Kilden, Beder Landevej
Type af aktivitet:
Træningsløb


Lørdag 29/9 2018 - 11:00 - Træningsløb

Træningsløb i Fløjstrup Banelægger:

Startsted: Fløjstrup - p-plads midt i skoven
Type af aktivitet:
Træningsløb


Lørdag 11/8 2018 - 11:00 - Træningsløb

Træningsløb i Storskoven Banelægger:  

Startsted: Silistria
Type af aktivitet:
Træningsløb


Lørdag 4/8 2018 - 11:00 - Træningsløb

Træningsløb i Marselis nord Banelægger:

Startsted: Silistria
Type af aktivitet:
Træningsløb


Lørdag 16/6 2018 - 11:00 - Træningsløb

Træningsløb i Hasle bakker Banelægger:

Startsted: P-plads for enden af Lenesvej
Type af aktivitet:
Træningsløb


Lørdag 9/6 2018 - 11:00 - Træningsløb

Træningsløb i Rosenholm Skov Banelægger:

Startsted: Rosenholm Skov
Type af aktivitet:
Træningsløb


Lørdag 19/5 2018 - 11:00 - Træningsløb

Træningsløb i Hestehave Skov Banelægger: 1900

Startsted: P-plads ved Kalø Slotsruin
Type af aktivitet:
Træningsløb


Lørdag 28/4 2018 - 11:00 - Træningsløb

Træningsløb i True Skov Banelægger: 1900

Startsted: P-plads på Skjoldhøjvej
Type af aktivitet:
Træningsløb


Lørdag 21/4 2018 - 11:00 - Træningsløb

Træningsløb i Risskov Banelægger:

Startsted: Risskov, Vandrerhjemmet
Type af aktivitet:
Træningsløb


Lørdag 14/4 2018 - 11:00 - Træningsløb

Trøningsløb i Jeksen Banelægger:

Startsted: Jeksen, P-plads
Type af aktivitet:
Træningsløb


Lørdag 24/3 2018 - 11:00 - træningsløb

Træningsløb ved Wilhelmsborg. Banelægger: Jørn Riis og Bent Nielsen

Startsted: Kilden, Beder Landevej
Type af aktivitet:
Træningsløb


Lørdag 17/3 2018 - 11:00 - Træningsløb

Træningsløb i Fløjstrup Banelægger: 1900

Startsted: Fløjstrup - p-plads midt i skoven
Type af aktivitet:
Træningsløb


Lørdag 3/3 2018 - 11:00 - Træningsløb

Træningsløb i Vejlskoven ved Odder Banelægger:

Startsted: P-plads Holsteinsgade 50, Odder
Type af aktivitet:
Træningsløb


Lørdag 24/2 2018 - 11:00 - Træningsløb

Træningsløb i Norringuhre. Banelægger:

Startsted: Hinnerup Station
Type af aktivitet:
Træningsløb


Lørdag 17/2 2018 - 11:00 - Træningsløb

Træningsløb i Marselis Nord Banelægger: Annemette Sørensen

Startsted: Silistria
Type af aktivitet:
Træningsløb


Lørdag 10/2 2018 - 11:00 - Træningsløb

Træningsløb i Storskoven Banelægger:

Startsted: Silistria
Type af aktivitet:
Træningsløb


Lørdag 3/2 2018 - 11:00 - Træningsløb

Træningsløb i Nordskoven Banelægger: 1900

Startsted: Grumstolen - Aarhus 1900's klubhus
Type af aktivitet:
Træningsløb


Lørdag 27/1 2018 - 11:00 - Lørdagscup, Storskoven

Lørdagscup Banelægger: Ida Bobach

Startsted: Silistria
Type af aktivitet:
Træningsløb


Lørdag 20/1 2018 - 11:00 - Lørdagscup, Vestereng

Lørdagscup Bemærk mødested er ikke Silistria!  I stedet er det: Styrelsen for IT og Læring, Olof Palmes Allé 38, 8200 Aarhus N. Der er flere parkeringspladser end ved Silistria :-) Vi skal løbe på Vestereng på et helt nytegnet kort. For de fleste er der tale om jomfrueligt terræn. Fri start fra kl. 11-12. Fra kl. 12 er der som sædvanlig frokost, men denne gang med både fadøl, vin og vand - og selvfølgelig mulighed for at nørde kort med vennerne og få sin bane gennemgået. Den koster ikke noget, da banelæggeren har fødselsdag. Instruktion.   Banelægger: Kell Sønnichsen.

Startsted: Styrelsen for IT og Læring
Type af aktivitet:
Træningsløb


Lørdag 13/1 2018 - 11:00 - Træningsløb

Træningsløb i Storskoven Banelægger: 1900

Startsted: Grumstolen - Aarhus 1900's klubhus
Type af aktivitet:
Træningsløb


Lørdag 6/1 2018 - 11:00 - Lørdagscup Nord

Lørdagscup Banelægger: Andreas Boesen

Startsted: Silistria
Type af aktivitet:
Træningsløb


Lørdag 16/12 2017 - 11:00 - Træningsløb Marselis Nord

Mødested: Grumstolen Mødetid: 11.00 - 11.30 Banelægger: 1900  

Startsted: Grumstolen - Aarhus 1900's klubhus
Type af aktivitet:
Træningsløb


Lørdag 9/12 2017 - 11:00 - Træningsløb/ LørdagsCup i Storskoven

Mødested: Silistria Mødetid: 11.00 - 11.30 Banelægger:  

Startsted: Silistria
Type af aktivitet:
Træningsløb


Lørdag 2/12 2017 - 11:00 - Træningsløb Fløjstrup

Mødested: Skovmøllen Syd Mødetid: 11.00 - 11.30 Banelægger:  

Startsted: Skovmøllen - Sydlige parkeringplads
Type af aktivitet:
Træningsløb


Lørdag 25/11 2017 - 11:00 - Træningsløb/ LørdagsCup Marselis Nord

Mødested: Silistria Mødetid: 11.00 - 11.30 Banelægger:  

Startsted: Silistria
Type af aktivitet:
Træningsløb


Lørdag 18/11 2017 - 11:00 - Træningsløb/ LørdagsCup Storskoven

Mødested: Silistria Mødetid: 11.00 - 11.30 Banelægger:  

Startsted: Silistria
Type af aktivitet:
Træningsløb


Lørdag 11/11 2017 - 11:00 - Træningsløb i Risskov

Mødested: Vandrehjemmet Mødetid: 11.00 - 11.30 Banelægger: 1900  

Startsted: Risskov vandrerhjem
Type af aktivitet:
Træningsløb


Lørdag 28/10 2017 - 11:00 - Træningsløb Hestehaven

Mødested: P-plads ved Kalø Slotsruin Mødetid: 11.00 - 11.30 Banelægger: Hans Christiansen

Startsted: P-plads ved Kalø Slotsruin
Type af aktivitet:
Træningsløb


Lørdag 21/10 2017 - 11:00 - Træningsløb Storskoven

Mødested: Ørnereden Mødetid: 11.00 - 11.30 Banelægger: Hans Jørgen Simonsen Ud over de normale baner (let, mellemsvær, svær), vil der være 4 spændende baner på kurvekort med længder fra  3,7 - 9,6 km.

Startsted: Ørnereden
Type af aktivitet:
Træningsløb


Lørdag 14/10 2017 - 11:00 - Træningsløb Marselis Nord

Mødested: Grumstolen Mødetid: 11.00 - 11.30 Banelægger: 1900  

Startsted: Grumstolen - Aarhus 1900's klubhus
Type af aktivitet:
Træningsløb


Lørdag 7/10 2017 - 11:00 - Træningsløb Fløjstrup

Mødested: P-plads midt i skoven Mødetid: 11.00 - 11.30 Banelægger: 1900    

Startsted: Fløjstrup - p-plads midt i skoven
Type af aktivitet:
Træningsløb


Lørdag 30/9 2017 - 11:00 - Træningsløb Vilhelmsborg Skov

Mødested: Kilden Beder Landevej Mødetid: 11.00 - 11.30 Banelægger: Juul Meldgaard     Kom til træningsløb i Vilhelmsborg på lørdag   Løbet foregår på nyrevideret kort lige modtaget fra Flemming. Der tilbydes baner på 8,6 - 6,3 - 4,4 og 3,1 km. Start kl. 11.00-11.30 fra kilden ved Beder Landevej. Vi ses

Startsted: Kilden, Beder Landevej
Type af aktivitet:
Træningsløb


Lørdag 16/9 2017 - 11:00 - Træningsløb Rosenholm Skov

Mødested: Mødetid: 11.00 - 11.30 Banelægger: Carsten Thygesen

Startsted: Rosenholm Skov
Type af aktivitet:
Træningsløb


Lørdag 12/8 2017 - 11:00 - Træningsløb Storskoven

Mødested: Grumstolen Mødetid: 11.00 - 11.30 Banelægger: Aarhus 1900

Startsted: Grumstolen - Aarhus 1900's klubhus
Type af aktivitet:
Træningsløb


Lørdag 5/8 2017 - 11:00 - Træningsløb Marselis Nord

Mødested: Silistria Mødetid: 11.00 - 11.30 Banelægger: Sofie og Lone Secher

Startsted: Silistria
Type af aktivitet:
Træningsløb


Lørdag 27/5 2017 - 11:00 - AFLYST Træningsløb i Hasle Bakker

Mødested: P-plads Lenesvej Mødetid: 11.00 - 11.30 Banelægger:

Startsted: P-plads for enden af Lenesvej
Type af aktivitet:
Træningsløb


Lørdag 13/5 2017 - 11:00 - Træningsløb i Risskov

Mødested: P-plads ved vandrehjemmet Mødetid: 11.00 - 11.30 Banelægger: Århus 1900

Startsted: Risskov vandrerhjem
Type af aktivitet:
Træningsløb


Lørdag 6/5 2017 - 11:00 - Træningsløb i Ringelmose

Mødested: P-plads ved højskolen Mødetid: 11.00 - 11.30 Banelægger: Jakob Holm

Startsted: Europahøjskolen på Kalø
Type af aktivitet:
Træningsløb


Lørdag 8/4 2017 - 11:00 - Træningsløb i True Skov Aflyst

Mødested: P-plads Skjoldhøjvej Mødetid: 11.00 - 11.30 Banelægger: Aarhus 1900

Startsted: P-plads på Skjoldhøjvej
Type af aktivitet:
Træningsløb


Lørdag 1/4 2017 - 11:00 - Træningsløb i Jeksen

Mødested: P-plads ved Gl. Ryvej Mødetid: 11.00 - 11.30 Banelægger: Kent Lodberg Læs meget mere her

Startsted: P-plads ved Gl. Ryvej
Type af aktivitet:
Træningsløb


Lørdag 25/3 2017 - 11:00 - Træningsløb i Fløjstrup

Mødested: P-plads Skovmøllen Syd Mødetid: 11.00 - 11.30 Banelægger: Finn Simensen

Startsted: Skovmøllen - Sydlige parkeringplads
Type af aktivitet:
Træningsløb


Lørdag 18/3 2017 - 11:00 - Træningsløb i Vilhelmsborg

Mødested: Kilden Beder Landevej Mødetid: 11.00 - 11.30 Banelægger: Aarhus 1900

Startsted: Kilden, Beder Landevej
Type af aktivitet:
Træningsløb


Lørdag 4/3 2017 - 11:00 - Træningsløb i Vejlskoven

Mødested: P-Plads Holsteinsgade, Odder Mødetid: 11.00 - 11.30 Banelægger: Bent Nielse Du finder indbydelsen til løbet HER.

Startsted: P-plads Holsteinsgade 50, Odder
Type af aktivitet:
Træningsløb


Lørdag 25/2 2017 - 11:00 - Træningsløb i Storskoven

Mødested: Silistria Mødetid: 11.00 - 11.30 Banelægger: Annemette Sørensen

Startsted: Silistria
Type af aktivitet:
Træningsløb


Lørdag 18/2 2017 - 11:00 - Træningsløb i Marselis Nord

Mødested: Silistria Mødetid: 11.00 - 11.30 Banelægger: John Holm

Startsted: Silistria
Type af aktivitet:
Træningsløb


Lørdag 11/2 2017 - 11:00 - Træningsløb i Storskoven

Mødested: Grumstolen Mødetid: 11.00 - 11.30 Banelægger: 1900

Startsted: Grumstolen - Aarhus 1900's klubhus
Type af aktivitet:
Træningsløb


Lørdag 4/2 2017 - 11:00 - Træningsløb/ LørdagsCup i Marselis Nord

Mødested: Silistria Mødetid: 11.00 - 11.30 Banelægger: Thomas Hjerrild

Startsted: Silistria
Type af aktivitet:
Træningsløb


Lørdag 28/1 2017 - 11:00 - Træningsløb/ LørdagsCup i Storskoven

Mødested: Silistria Mødetid: 11.00 - 11.30 Banelægger: Juul Meldgaard

Startsted: Silistria
Type af aktivitet:
Træningsløb


Lørdag 21/1 2017 - 11:00 - Træningsløb i Marselis Nord

Mødested: Grumstolen Mødetid: 11.00 - 11.30 Banelægger: 1900

Startsted: Grumstolen - Aarhus 1900's klubhus
Type af aktivitet:
Træningsløb


Lørdag 14/1 2017 - 11:00 - Træningsløb/ LørdagsCup i Marselis Nord

Mødested: Silistria Mødetid: 11.00 - 11.30 Banelægger: Giacoimo Frattari

Startsted: Silistria
Type af aktivitet:
Træningsløb


Lørdag 7/1 2017 - 11:00 - Træningsløb i Marselis Nord

Mødested: Grumstolen Mødetid: 11.00 - 11.30 Banelægger: 1900

Startsted: Grumstolen - Aarhus 1900's klubhus
Type af aktivitet:
Træningsløb


Lørdag 17/12 2016 - 11:00 - Træningsløb i Marselis Nord

  Mødested: Grumstolen Mødetid: 11.00 - 11.30 Banelægger: Århus 1900

Startsted: Grumstolen - Aarhus 1900's klubhus
Type af aktivitet:
Træningsløb


Lørdag 10/12 2016 - 11:00 - Træningsløb/ LørdagsCup i Storskoven

Mødested: Silistria Mødetid: 11.00 - 11.30 Banelægger:

Startsted: Silistria
Type af aktivitet:
Træningsløb


Lørdag 3/12 2016 - 11:00 - Træningsløb/ LørdagsCup i Storskoven

Mødested: Silistria Mødetid: 11.00 - 11.30 Banelægger:

Startsted: Silistria
Type af aktivitet:
Træningsløb


Lørdag 26/11 2016 - 11:00 - Træningsløb/ LørdagsCup i Marselis Nord

Mødested: Silistria Mødetid: 11.00 - 11.30 Banelægger:

Startsted: Silistria
Type af aktivitet:
Træningsløb


Lørdag 19/11 2016 - 11:00 - Træningsløb i Fløjstrup

Mødested: Skovmøllen sydlige P-plads Mødetid: 11.00 - 11.30 Banelægger: 1900

Startsted: Skovmøllen - Sydlige parkeringplads
Type af aktivitet:
Træningsløb


Lørdag 12/11 2016 - 11:00 - Træningsløb i Risskov

Mødested: Vandrerhjemmet Mødetid: 11.00 - 11.30 Banelægger:

Startsted: Risskov vandrerhjem
Type af aktivitet:
Træningsløb


Torsdag 10/11 2016 - 20:00 - Night Champ 1

Night Champ i Silkeborg Vesterskov

Startsted: Silkeborg Vesterskov
Type af aktivitet:
Træningsløb


Lørdag 22/10 2016 - 11:00 - Træningsløb i Hasle Bakker

Mødested: P-Plads Lenesvej Mødetid: 11.00 - 11.30 Banelægger: 1900

Startsted: P-plads for enden af Lenesvej
Type af aktivitet:
Træningsløb


Lørdag 1/10 2016 - 11:00 - Træningsløb i Vilhelmsborg

Mødested: Kilden Beder Landevej Mødetid: 11.00 - 11.30 Banelægger:

Startsted: Kilden, Beder Landevej
Type af aktivitet:
Træningsløb


Lørdag 27/8 2016 - 11:00 - Træningsløb i Fløjstrup

Mødested: P-plads mid i skoven Mødetid: 11.00 - 11.30 Banelægger: Juul Meldgaard

Startsted: Fløjstrup - p-plads midt i skoven
Type af aktivitet:
Træningsløb


Lørdag 13/8 2016 - 11:00 - Træningsløb i Marselis Nord

Mødested: Grumstolen Mødetid: 11.00 - 11.30 Banelægger: 1900

Startsted: Grumstolen - Aarhus 1900's klubhus
Type af aktivitet:
Træningsløb


Lørdag 6/8 2016 - 11:00 - Træningsløb i Storskoven

Mødested: Silistria Mødetid: 11.00 - 11.30 Banelægger: Kent Lodberg og Familien Spanner

Startsted: Silistria
Type af aktivitet:
Træningsløb


Lørdag 28/5 2016 - 11:00 - Træningsløb i True Skov

Startsted: P-plads Skjoldhøjvej Starttid:   11.00 - 11.30 Arrangør: Annemette Sørensen  OK PAN Tidtagning med SI og markering med små skærme.

Startsted: P-plads på Skjoldhøjvej
Type af aktivitet:
Træningsløb