Resultater – Påsken 2015, dag 3

2015-04-04
D-10A (12 / 12) Tid After
1. Johanne Skouboe Horsens OK 17:51
2. Katrine Krogh Madsen OK Roskilde 17:53 +0:02
3. Nora Christine Hansen Røyken orienteringslag 18:04 +0:13
4. Aia Rosell Holt Køge OK 20:35 +2:44
5. Annika Stamer Preetzer TSV 21:31 +3:40
6. Cecilie Broman Allerød OK 23:45 +5:54
7. Paula Silier Järfälla OK 23:58 +6:07
8. Ella Klærke Mikkelsen Horsens OK 24:43 +6:52
9. Cecilie Ertmann Allerød OK 28:21 +10:30
10. Alde Funder Skovlyst FIF Hillerød Orientering 28:35 +10:44
11. Natalie Hastrup Dyrlund Horsens OK 29:34 +11:43
  Lea Hougaard Allerød OK Ikke startet
D-10B (32 / 32) Tid After
1. Ellen K. Larsen Søllerød OK 13:51
2. Alvilde Gemmer Hanghøj Ballerup OK 15:31 +1:40
3. Frida Weigelt Svendsen OK Roskilde 16:10 +2:19
4. Teresa Søndergaard Pohl OK Roskilde 18:06 +4:15
5. Elin Thrane Køge OK 18:53 +5:02
6. Caroline Jessen Kolding OK 18:57 +5:06
7. Frida Kärner Grooss Allerød OK 19:22 +5:31
8. Sophia Schweizer Lübecker Turnerschaft 19:27 +5:36
9. Fie Gudme OK73 20:14 +6:23
10. Sofie Flyvbjerg Rold Skov OK 20:18 +6:27
11. Julie Nørgaard Allerød OK 20:44 +6:53
12. Esther Thode Loft Nordvest OK 21:44 +7:53
13. Mathilde Frisgård Pedersen OK H.T.F. 21:59 +8:08
14. Signe Torp-Lupnaav Herlufsholm OK 22:58 +9:07
15. Sarah Toft Kalms Karup OK 24:17 +10:26
16. Amalie Magnusson Herlufsholm OK 24:23 +10:32
17. Asta Kappel Jensen Rold Skov OK 26:55 +13:04
18. Kristine Skouboe Horsens OK 28:43 +14:52
19. Mathilde Grønbjerg Gebka Kolding OK 28:56 +15:05
20. Karoline Gebka Kolding OK 29:00 +15:09
21. Sofie Degn Berthelsen Ballerup OK 31:31 +17:40
22. Andrea Fritsdal Truelsen Ballerup OK 31:52 +18:01
23. Lola Caspari OL Team Lippe 32:20 +18:29
  Iris Skammelsen Gilleladen OK Pan Århus Fejlst.
  Andrea Kejser Dahl Jensen OK Pan Århus Ikke startet
  Elin Thrane Køge OK Ikke startet
  Ellen Hemmer Ebeltoft Ikke startet
  Ellen Hollingberry Farum OK Ikke startet
  Emilie Skov Dalgaard OK Pan Århus Ikke startet
  Marie B. Veggan Oppsal Orientering Ikke startet
  Mette Jensen OK Melfar Ikke startet
  Nanna Rosell Køge OK Ikke startet
D-12A (25 / 25) Tid After
1. Mathea Gløersen OL Tønsberg og Omegn 24:09
2. Theresa Skouboe Horsens OK 24:44 +0:35
3. Siri Simonsen FIF Hillerød Orientering 24:46 +0:37
4. Eva Örnhagen Jørgensen OK Snab 26:05 +1:56
5. Laura Holm Nielsen Horsens OK 26:20 +2:11
6. Sigrid Høyer Staugaard FIF Hillerød Orientering 27:35 +3:26
7. Amalie Ertmann Allerød OK 28:45 +4:36
8. Hedda Kärner Grooss Allerød OK 28:46 +4:37
9. Anna Blaschke OSC Kassel 29:11 +5:02
10. Cecilia Skaarup Uhlemann Kolding OK 30:01 +5:52
11. Emma Caspari OL Team Lippe 30:03 +5:54
12. Amanda modler Hedemann Faaborg OK 30:55 +6:46
13. Ida Riis Madsen Rold Skov OK 31:16 +7:07
14. Marie Møller Nielsen OK Pan Århus 36:04 +11:55
15. Anna Taagehøi Nykjær OK Pan Århus 36:56 +12:47
16. Mary Lindbjerg Skovbæk Søllerød OK 37:14 +13:05
17. Aylin Mevius Lübecker Turnerschaft 47:41 +23:32
18. Ellen Roungkvist Uhlemann Kolding OK 51:06 +26:57
19. Doris Blok OK Snab 1:30:47 +66:38
  Gertrud Riis Madsen Rold Skov OK Fejlst.
  Line Skousen OK Melfar Fejlst.
  Selma Mærkedahl Silkeborg OK Fejlst.
  Marie Louise Kragh OK Pan Århus Ikke startet
  Mathilde Poulsen FIF Hillerød Orientering Ikke startet
  Trine Beuchert Madsen Horsens OK Ikke startet
D-12B-1 (12 / 12) Tid After
1. Nina Kongstad Odense OK 19:51
2. Camilla Flyvbjerg Rold Skov OK 21:39 +1:48
2. Elisabeth Thode Loft Nordvest OK 21:39 +1:48
4. Line Peitersen OK West 23:57 +4:06
5. Anna Austad Sveen Raumar orientering 26:04 +6:13
6. Selma Færden Kolbotn & Skimt OL 26:18 +6:27
7. Shania Hansen OK Melfar 29:36 +9:45
8. Amalie Grue Sørensen OK Roskilde 30:54 +11:03
9. Signe Hansen OK Sorø 38:44 +18:53
  Matilde Andersen-Otte Rold Skov OK Fejlst.
  Eline Rahbek Thyssen Horsens OK Ikke startet
  Klara Lind Toustrup Aarhus 1900 Orientering Ikke startet
D-12B-2 (2 / 2) Tid After
1. Silje Husdal Stavanger Orienteringsklubb 32:04
  Katrine Veggan Oppsal Orientering Ikke startet
D-14A (25 / 25) Tid After
1. Alberte Kaae-Nielsen Søllerød OK 32:34
2. Annika Henriksen Svendborg OK 35:22 +2:48
3. Ida Ravn Jacobsen Kolding OK 36:13 +3:39
4. Nanna Lysemose Poulsen Silkeborg OK 37:37 +5:03
5. Sara Marlene Nystrøm Olsen Stavanger Orienteringsklubb 40:09 +7:35
6. Karoline Fonager Ulsøe Johansen OK Roskilde 40:28 +7:54
7. Anne Sofie Thyssen Harfot Horsens OK 42:21 +9:47
8. Johanne Biering Silkeborg OK 43:45 +11:11
9. Rebecca Loft Thyssen Horsens OK 44:02 +11:28
10. Camille Marie Næstoft Juhl Søllerød OK 44:11 +11:37
11. Maria Damgaard OK GORM 44:31 +11:57
12. Emma Frandsen OK Sorø 45:58 +13:24
13. Matilde Skousen OK Melfar 46:04 +13:30
14. Astrid Gylling Hougaard Aarhus 1900 Orientering 48:35 +16:01
15. Rikke Rasmussen OK Snab 51:53 +19:19
16. Johanne Kaysen Thomsen OK Snab 53:26 +20:52
17. Kaya Dirksen Sauda Orienteringsklubb 53:35 +21:01
18. Maria Bo Kølbæk Aarhus 1900 Orientering 54:07 +21:33
19. Marie Louise Henning Kolding OK 56:04 +23:30
20. Maria Bargmeyer OK SYD 1:00:52 +28:18
21. Mathilde Smedegaard Madsen OK Sorø 1:02:11 +29:37
22. Maya Jensen OK Melfar 1:05:26 +32:52
23. Kristine Rosenkjær Faaborg OK 1:09:32 +36:58
24. Karoline Beuchert Thomsen Horsens OK 1:19:10 +46:36
  Freya Halberg Petersen FIF Hillerød Orientering Fejlst.
D-14B (10 / 10) Tid After
1. Freja Splittorff FIF Hillerød Orientering 25:00
2. Cecilie Kreutzmann FIF Hillerød Orientering 26:27 +1:27
3. Sisse Dalsgaard OK Øst Birkerød 29:25 +4:25
4. Freja Kramers Sørensen OK Esbjerg 32:06 +7:06
5. Josephine Lottenburger Lund Kolding OK 37:09 +12:09
6. Signe Veggerby Jensen Rold Skov OK 37:26 +12:26
7. Andrea Højbak Nordvest OK 1:01:06 +36:06
  Anne Katrine Kragh OK Pan Århus Ikke startet
  Line Møller Nielsen OK Pan Århus Ikke startet
  Rebekka Sabram Holbæk OK Ikke startet
D-16A (33 / 33) Tid After
1. Annika Simonsen FIF Hillerød Orientering 37:29
2. Agnes Nørgård Kracht Tisvilde Hegn OK 38:01 +0:32
3. Ida Øbro Tisvilde Hegn OK 38:20 +0:51
4. Ane Dyrkorn Eiker o-lag 40:35 +3:06
5. Cecilie Eeg Højholt Kolding OK 40:41 +3:12
6. Nikoline Holm Splittorf FIF Hillerød Orientering 40:56 +3:27
7. Birka Øhlenschlæger Nielsen Silkeborg OK 44:10 +6:41
8. Marie Erskov Krogh OK Øst Birkerød 44:11 +6:42
9. Ann-Charlotte Spangenberg OLV Uslar 44:22 +6:53
10. Tine Dalgaard Kolding OK 45:10 +7:41
11. Sara Lysemose Poulsen Silkeborg OK 48:08 +10:39
12. Amalie Ellegaard Severinsen OK Øst Birkerød 49:28 +11:59
13. Alberte Karoline Loft Thyssen Horsens OK 50:04 +12:35
13. Thea Dyrkorn Eiker o-lag 50:04 +12:35
15. Christa Blach Madsen Kolding OK 50:48 +13:19
16. Amanda Isaksen OK Snab 51:57 +14:28
17. Celine Hinge Krogsgaard Silkeborg OK 52:43 +15:14
18. Kaatje Fantini TuS Lübbecke 54:33 +17:04
19. Katrine Spanner OK Pan Århus 56:10 +18:41
20. Tenna V. K. Christensen OK Øst Birkerød 56:33 +19:04
21. Emilie Kampmann Olesen Odense OK 1:06:36 +29:07
22. Ida Hedver Thesbjerg Horsens OK 1:07:53 +30:24
23. Katinka Kilden OK Pan Århus 1:08:08 +30:39
24. Freja Djursaa Fabrin Odense OK 1:10:44 +33:15
25. Elise Purup-Nielsen Horsens OK 1:11:33 +34:04
26. Merel Dirksen KOVZ 1:14:31 +37:02
27. Trine Eg Staugaard Kolding OK 1:16:22 +38:53
28. Sidse Tillingsøe Tisvilde Hegn OK 1:17:43 +40:14
  Frederikke Danielsen Allerød OK Fejlst.
  Solia Stamer MTK Bad Harzburg Fejlst.
  Thea Charlotte Hansen Røyken orienteringslag Fejlst.
  Karen Abildgård Poulsen Aarhus 1900 Orientering Ikke startet
  Maria Enevold Dahl OK Pan Århus Ikke startet
D-16AK (6 / 6) Tid After
1. Inga Hollmann OL-Team OWL 51:22
2. Sofie Slot Fenger-Grøn OK Snab 57:45 +6:23
3. Lise Termansen OK H.T.F. 58:16 +6:54
4. Carmen Cecilie Christensen Holbæk OK 1:01:53 +10:31
  Emilie Sommerstad Vee IL Tyrving Fejlst.
  Nanna Knudsen OK GORM Ikke startet
D-16B (8 / 8) Tid After
1. Karoline Hartmeyer FIF Hillerød Orientering 38:03
2. Carlotta van Bronswijk-Naulin OK Roskilde 42:54 +4:51
3. Mie Filskov Odense OK 43:41 +5:38
4. Julie Liengård Caspersen OK Snab 46:34 +8:31
5. Johanne Jensen OK Esbjerg 53:12 +15:09
6. Camille Andersen Thwaites Svendborg OK 1:23:21 +45:18
7. Karoline Læssø Madsen Svendborg OK 1:25:23 +47:20
8. Laura Skrydstrup Odense OK 1:29:55 +51:52
D-18A (11 / 11) Tid After
1. Sofie Secher Thomsen OK Pan Århus 44:16
2. Camilla Larsen FIF Hillerød Orientering 44:31 +0:15
3. Agnes Jonsson Søllerød OK 45:03 +0:47
4. Sarah Nissen Pedersen Faaborg OK 45:06 +0:50
5. Marie Cecilie Hartmeyer FIF Hillerød Orientering 45:34 +1:18
6. Isabella Kempff-Andersen FIF Hillerød Orientering 51:48 +7:32
7. Anna Spanner OK Pan Århus 1:01:25 +17:09
8. Annika Strauß SV Hildesia Diekholzen 1:05:56 +21:40
9. Ida Lottenburger Lund Kolding OK 1:06:47 +22:31
  Anna Klingenberg Faaborg OK Fejlst.
  Cecilie S. Udholm Aalborg OK Ikke startet
D-20A (10 / 10) Tid After
1. Caroline Gjøtterup Faaborg OK 45:14
2. Sofie Banke Svendborg OK 49:10 +3:56
3. Iben Valery Tisvilde Hegn OK 49:31 +4:17
4. Signe Edsen Nordvest OK 51:04 +5:50
5. Amalie Tripax OK Roskilde 51:09 +5:55
6. Anne Ekhard Edsen Aarhus 1900 Orientering 54:37 +9:23
7. Laura Bøgh Faaborg OK 59:00 +13:46
8. Melissa Ulsøe Jensen OK Roskilde 1:00:54 +15:40
9. Nikoline Andersen Søllerød OK 1:01:28 +16:14
  Marie-Louise Møller Aalborg OK Ikke startet
D-20B (8 / 8) Tid After
1. Kristine Børsting Herlufsholm OK 41:24
2. Sarah Bargmeyer OK SYD 42:42 +1:18
3. Ida Fine Bøtker Herning Orienteringsklub 43:02 +1:38
4. Anne Winkelmann SC Klecken 44:22 +2:58
5. Stine Austad Raumar orientering 44:56 +3:32
6. Mari Coward Orienteringsklubben Sør 52:46 +11:22
7. Frida Maas TSV Nusse 1:08:32 +27:08
8. Lisa Ohsoling TSV Malente 1:17:40 +36:16
D-20C (8 / 8) Tid After
1. Marianne Kongstad Odense OK 31:36
2. Mette Thiesen Holbæk OK 33:42 +2:06
3. Louise Bøgh Faaborg OK 36:00 +4:24
4. Nikoline Dahl Jørgensen Odense OK 38:05 +6:29
5. Ingrid Grue 40:04 +8:28
6. Katrine Hansen Herlufsholm OK 54:44 +23:08
  Agathe Boye Ikke startet
  Hertha Boye Niemelä Ikke startet
D21A (20 / 20) Tid After
1. Ane Linde OK Pan Århus 41:35
2. Bodil Helgerud Halden SK 43:40 +2:05
3. Ita Klingenberg Faaborg OK 46:19 +4:44
4. Anette Juveli Konnerud IL 46:30 +4:55
5. Mette Hjerrild OK Pan Århus 47:18 +5:43
6. Charlotte Thrane OK Øst Birkerød 47:45 +6:10
7. Josephine Greiner OC München 48:22 +6:47
8. Inge S. Knudsen Faaborg OK 48:37 +7:02
9. Nina G. Najbjerg OK GORM 50:51 +9:16
10. Kerstin Kahmann OFV Ostercappeln 51:40 +10:05
11. Rebecca Reischuk Lübecker Turnerschaft 52:27 +10:52
12. Britta Meißner OLV Landshut 57:02 +15:27
13. Lucca Blumenstein OSC Kassel 58:16 +16:41
14. Rikke Binder OK GORM 59:57 +18:22
15. Farina Freigang OL-Team OWL 1:02:26 +20:51
16. Astrid Thomsen Holbæk OK 1:07:33 +25:58
17. Emily B. Temple OK Pan Århus 1:13:06 +31:31
18. Camilla Bertel Andersen Karup OK 1:14:00 +32:25
  Anneke Bjørgum Järla Orientering Udg.
  Camilla Gry Elmann Silkeborg OK Ikke startet
D21AK (39 / 39) Tid After
1. Camilla Bevensee OK H.T.F. 32:24
2. Marthe Gløersen OL Tønsberg og Omegn 33:37 +1:13
3. Maja Bramming Odense OK 35:23 +2:59
4. Signe Just Boe OK Vendelboerne 36:24 +4:00
5. Rikke Kofoed OK Øst Birkerød 36:31 +4:07
6. Henriette Baun Gautier Horsens OK 37:46 +5:22
7. Merete Nørgaard Allerød OK 38:06 +5:42
8. Anne Plenge Rønsov OK Øst Birkerød 38:11 +5:47
9. Kristine Baagø Viborg OK 38:39 +6:15
10. Signe Andersen Vest Svendborg OK 39:37 +7:13
11. Helle Bobach Aalborg OK 40:36 +8:12
12. Kjeld Walter Sørensen (UFK) IK Grane Arendal Orientering 41:07 +8:43
13. Monica Meum Johansen Orienteringsklubben Moss 42:57 +10:33
14. Ricarda Kemper OL-Team OWL 42:59 +10:35
15. Julie Ingvardsen FIF Hillerød Orientering 43:11 +10:47
16. Dorthe Kühl Petersen OK SYD 43:12 +10:48
16. Frode Sørensen (UFK) IK Grane Arendal Orientering 43:12 +10:48
18. Mette Lysgaard Schulz Aarhus 1900 Orientering 43:35 +11:11
19. Anne Lysgaard Schulz Aarhus 1900 Orientering 44:17 +11:53
20. Signe Gasbjerg Klubblös 44:23 +11:59
21. Anna Bobach Aalborg OK 45:09 +12:45
22. Nicolina Karlskov Sørensen OK H.T.F. 45:45 +13:21
23. Lise Thode Schiøtt Nordvest OK 48:22 +15:58
24. Pernille Simonsen OK Djurs 49:29 +17:05
25. Lene Margrethe Sætaberget Lunderseter IL 50:05 +17:41
26. Line Elgård Nielsen OK Øst Birkerød 50:34 +18:10
27. Mette Ellegaard Kokholm Horsens OK 51:53 +19:29
28. Marie Dybdal Aarhus 1900 Orientering 52:15 +19:51
29. Laura Finkenstädt OLV Uslar 52:24 +20:00
30. Mille Skjold Haslev OK 1:05:31 +33:07
31. Vibeke Stilling Pedersen St. Binderup OK 1:09:28 +37:04
32. Jesper Thrane Køge OK 1:26:39 +54:15
33. Lotta Lüthje Mariager Fjord OK 1:28:05 +55:41
34. Anne Gasbjerg OK Melfar 3:16:23 +163:59
  Maja B. Kristensen OK H.T.F. Fejlst.
  Sofie Mathiasen Silkeborg OK Fejlst.
  Charlotte Kunckel Tisvilde Hegn OK Ikke startet
  Mette Hjorth Jensen Hvalsø OK Ikke startet
  Sarah Sofie Pedersen Søllerød OK Ikke startet
D21AM (11 / 11) Tid After
1. Line Brun Stallknecht FIF Hillerød Orientering 40:45
2. Sarah Thomsen OK Pan Århus 44:53 +4:08
3. Ines Grunau OL-Team OWL 51:16 +10:31
4. Nicoline Lorenzen Odense OK 1:00:59 +20:14
5. Cecillie Skovsø Andersen Hvalsø OK 1:05:45 +25:00
6. Jane Gotfredsen Hvalsø OK 1:07:30 +26:45
7. Lise Ravnshøj Andersen Herlufsholm OK 1:24:23 +43:38
8. Stine Taudahl Søndergaard Herning Orienteringsklub 1:25:00 +44:15
  Ann-Cathrin Thyregod Ikke startet
  Benedicte Hald Bjørgum Kristiansand OK Ikke startet
  Lise J. Pedersen Silkeborg OK Ikke startet
D21B (13 / 13) Tid After
1. Pernille Helena Storm OK Roskilde 34:41
2. Maren Kragh-Thomsen Mariager Fjord OK 37:12 +2:31
3. Helene Meum Johansen Orienteringsklubben Moss 38:45 +4:04
4. Tanja Johannsen OK SYD 38:46 +4:05
5. Anna Hecht Nielsen Orienteering Runners Copenhagen 39:30 +4:49
6. Anni Plauborg OK Øst Birkerød 40:46 +6:05
7. Malene Aagaard Nielsen Aalborg OK 41:37 +6:56
8. Ditte Søndergård Linde OK 41:48 +7:07
9. Signe Arvad Kristensen Herning Orienteringsklub 43:39 +8:58
10. Pia Bjerg Petersen Linde OK 45:46 +11:05
11. Nikiline Gade Hansen OK Melfar 48:30 +13:49
12. Vibeke Christensen Haslev OK 50:52 +16:11
  Pinal Patel OK Melfar Fejlst.
D21C (29 / 29) Tid After
1. Solveig B. Nielsen OK H.T.F. 30:29
2. Kristin Lilletvedt Strøm Kolbotn & Skimt OL 30:42 +0:13
3. Lene Alkjær FIF Hillerød Orientering 32:35 +2:06
4. Trine Næstoft Søllerød OK 35:16 +4:47
5. Siri Coward Orienteringsklubben Sør 38:10 +7:41
6. Marlene Marager Allerød OK 39:14 +8:45
7. Ilsabe Børsting Herlufsholm OK 41:33 +11:04
8. Janne Boye Niemelä Døvania 41:58 +11:29
9. Lis Poulsen Skive AMOK 42:12 +11:43
10. Mette Hvene Rasmussen Ballerup OK 44:01 +13:32
11. Sisken Henningsen Hvalsø OK 44:30 +14:01
12. Sonja Struckmann Braunschweiger MTV 53:51 +23:22
13. Sonja Jørgensen OK H.T.F. 54:48 +24:19
14. Ingerlise F. Andersen OK H.T.F. 54:49 +24:20
15. Susanne Bargmeyer OK SYD 56:25 +25:56
16. Grete Eriksen Silkeborg OK 58:54 +28:25
17. Sarah Steinbock TSV Malente 1:05:31 +35:02
18. Julia Nicklas OL-Team OWL 1:08:55 +38:26
19. Bente Honnens OK SYD 1:09:02 +38:33
20. Joanna Callesen OK H.T.F. 1:09:11 +38:42
21. Conny Birch OK Djurs 1:15:20 +44:51
22. Inger Munck OK H.T.F. 1:15:32 +45:03
  Anni Christensen Mariager Fjord OK Ikke startet
  Birthe Marie Jepsen OK H.T.F. Ikke startet
  Jette Beyer OK H.T.F. Ikke startet
  Kirsten Rauff OK GORM Ikke startet
  Lisette Fugman Allerød OK Ikke startet
  Therese Hård Ikke startet
  Tina Sevelsted Skive AMOK Ikke startet
D35A (11 / 11) Tid After
1. Rikke Nygaard Monrad FIF Hillerød Orientering 46:15
2. Monica Berglund Ringerike o-lag 52:38 +6:23
3. Pernille Brunstedt Jacobsen OK Øst Birkerød 59:20 +13:05
4. Maiken Rahbek Thyssen Horsens OK 1:01:17 +15:02
5. Ditte Busch OK Snab 1:08:32 +22:17
6. Anne Mølgaard Nielsen Odense OK 1:12:17 +26:02
7. Hanne Borup Fredberg Silkeborg OK 1:12:57 +26:42
8. Malene Telyakevych OK Øst Birkerød 1:14:08 +27:53
9. Marianne Skousen OK Melfar 1:36:47 +50:32
10. Mette Reiche Sørensen OK Vendelboerne 1:37:25 +51:10
11. Lis-Ann Jensen Klubblös 4:49:36 +243:21
D35B (34 / 34) Tid After
1. Signe Hanghøj Ballerup OK 36:45
2. Helle Wihan Odense Politis Idrætsforening 38:14 +1:29
3. Tina Ottesen Ballerup OK 38:43 +1:58
4. Pia Caspari OL Team Lippe 41:46 +5:01
5. Pia Grønbjerg Hansen Kolding OK 44:38 +7:53
6. Sandra Guscherowski Svendborg OK 45:45 +9:00
7. Vibeke Warberg Rohde Ballerup OK 46:16 +9:31
8. Stine Fritsdal Ballerup OK 46:19 +9:34
9. Heidi Holmberg FIF Hillerød Orientering 46:20 +9:35
9. Karen Torp-Lupnaav Herlufsholm OK 46:20 +9:35
11. Helga Skøt OK H.T.F. 47:30 +10:45
12. Majken Maarup Allerød OK 49:15 +12:30
13. Anikken Dybvik Stokke IL 50:38 +13:53
14. Hanne Gylling Aarhus 1900 Orientering 51:15 +14:30
15. Joan Søgaard Jensen OK Melfar 52:16 +15:31
16. Irene B. Schmidt Herning Orienteringsklub 53:08 +16:23
17. Lene Flyvbjerg Rold Skov OK 53:30 +16:45
18. Pia Bo Kølbæk Aarhus 1900 Orientering 53:41 +16:56
19. Jeanette Dreisig Odense OK 1:02:01 +25:16
20. Henriette Mikkelsen OK Melfar 1:05:14 +28:29
21. Helle Pedersen OK Snab 1:06:10 +29:25
22. Malene Bønlykke Riis Horsens OK 1:12:29 +35:44
23. Britta Andersen Svendborg OK 1:14:30 +37:45
24. Marianne Dahl OK Sorø 1:40:10 +63:25
  Karen M. Hansen OK FROS Fejlst.
  Anne Riis Rold Skov OK Ikke startet
  Charlotte Olesen Karup OK Ikke startet
  Dorthe Rosenkjær Faaborg OK Ikke startet
  Helle Sjørup Nielsen Aalborg OK Ikke startet
  Inge K. Kristoffersen Ballerup OK Ikke startet
  Lea Vogelius Silkeborg OK Ikke startet
  Line Bøckhaus OK Snab Ikke startet
  Lotte Vinther Andersen Kolding OK Ikke startet
  Marianne Schmidt OK Esbjerg Ikke startet
D40A (27 / 27) Tid After
1. Tenna Nørgaard Landsperg Tisvilde Hegn OK 37:21
2. Maria M. Høyer Staugaard FIF Hillerød Orientering 39:28 +2:07
3. Rikke Holm Jensen Horsens OK 41:57 +4:36
4. Anne Marie Thommesen Ballerup OK 42:58 +5:37
5. Rikke Lysemose Poulsen Silkeborg OK 45:45 +8:24
6. Esther Stamer MTK Bad Harzburg 48:42 +11:21
7. Irene K. Mikkelsen Horsens OK 48:50 +11:29
8. Tine Alkjær FIF Hillerød Orientering 51:10 +13:49
9. Lone Fyhn Olesen Odense OK 54:21 +17:00
10. Kersti Kärner Allerød OK 55:07 +17:46
11. Anne-Mette Jansen OK Roskilde 55:16 +17:55
12. Diana Cederberg Ballerup OK 55:51 +18:30
13. Henriette Broman Allerød OK 59:13 +21:52
14. Hilke Andersson TSV Malente 59:39 +22:18
15. Henriette Hansen Herlufsholm OK 1:01:43 +24:22
16. Anke Suhr TSV Malente 1:03:32 +26:11
17. Camilla Dalgaard Kolding OK 1:07:04 +29:43
18. Lisbeth Callesen OK H.T.F. 1:08:35 +31:14
19. Simona Weber LBV Phoenix Lübeck 1:08:42 +31:21
20. Anna Rosell Holt Køge OK 1:14:05 +36:44
21. Lisbeth Rauff Silkeborg OK 1:20:05 +42:44
22. Anette Lindegård Christensen Holbæk OK 1:43:45 +66:24
  Berit Ahlmann Hansen OK Sorø Fejlst.
  Mette Møller Nielsen AKIF Fejlst.
  Anne Lind Toustrup Aarhus 1900 Orientering Ikke startet
  Christina Snedker Farum OK Ikke startet
  Runa Iversen Horsens OK Ikke startet
D45A (45 / 45) Tid After
1. Elin Nørgård Kracht PI-København 40:02
2. Ulrika Örnhagen Jørgensen OK Snab 40:32 +0:30
3. Berit Harfot Horsens OK 43:34 +3:32
4. Helene Nissen OK Esbjerg 46:06 +6:04
5. Susanne Loft Thyssen Horsens OK 46:08 +6:06
6. Susanne Højholt Kolding OK 46:32 +6:30
7. Malene Løkke Køge OK 48:06 +8:04
8. Mette Filskov OK Sorø 48:10 +8:08
9. Bente Kjær Hemmingsen FIF Hillerød Orientering 49:20 +9:18
10. Jette Klogborg OK H.T.F. 49:22 +9:20
11. Eva Smedegaard OK Sorø 50:50 +10:48
12. Gitte R. Christoffersen Svendborg OK 50:58 +10:56
13. Lone Rasmussen OK Snab 52:00 +11:58
14. Andrea Silier Järfälla OK 52:07 +12:05
15. Tone Cecilie Nystrøm Stavanger Orienteringsklubb 56:35 +16:33
16. Anne Frandsen OK Sorø 58:10 +18:08
17. Diana Finderup Jessen OK H.T.F. 58:22 +18:20
18. Kerstin Buchacker C.O.Liège 58:23 +18:21
19. Birgit Børsting Herlufsholm OK 58:40 +18:38
20. Anette Pind Silkeborg OK 59:02 +19:00
21. Christina Hartmeyer FIF Hillerød Orientering 59:18 +19:16
22. Lise Jonasen Allerød OK 59:46 +19:44
23. Lajla Præstgaard Mariager Fjord OK 1:00:34 +20:32
24. Ida Syversen Røyken orienteringslag 1:01:22 +21:20
25. Lene Bejer Damgaard Viborg OK 1:01:55 +21:53
26. Anita Lunding Svendborg OK 1:01:57 +21:55
27. Jytte Olander Rasmussen Allerød OK 1:02:08 +22:06
28. Minna Hald Andersen Rold Skov OK 1:03:02 +23:00
29. Linda Slot Fenger-Grøn OK Snab 1:03:12 +23:10
30. Sanne Lund Kolenda Holbæk OK 1:03:48 +23:46
31. Helle Termansen OK SYD 1:04:07 +24:05
32. Ethna Cavanagh Faaborg OK 1:05:08 +25:06
33. Runa Ulsøe OK Roskilde 1:05:21 +25:19
34. Lenette Schunck Svendsen Holbæk OK 1:07:14 +27:12
35. Ann Dissing OK Vendelboerne 1:08:43 +28:41
36. Ulla Pallesen OK SYD 1:09:49 +29:47
37. Lykke Berg Herlufsholm OK 1:09:54 +29:52
38. Susanne Knudsen OK Melfar 1:12:02 +32:00
39. Hanne Kampmann Madsen Odense OK 1:24:53 +44:51
  Iben Maag Søllerød OK Fejlst.
  Anette Bagger Sørensen Silkeborg OK Ikke startet
  Ann-Vibeke Mose Vestjysk Orienteringsklub Ikke startet
  Heidi Hinge Krogsgaard Silkeborg OK Ikke startet
  Silvia Nolte TSV Nusse Ikke startet
  Tine Rasmussen Silkeborg OK Ikke startet
D45AK (29 / 29) Tid After
1. Evi Drese OLV Uslar 30:05
2. Sandra Simonsen FIF Hillerød Orientering 30:56 +0:51
3. Katalin Bolko Kongstad Odense OK 35:24 +5:19
4. Anne-Grete Austad Raumar orientering 36:14 +6:09
5. Birgitte Skytthe Farum OK 36:55 +6:50
6. Lisette Christiansen Odense OK 40:12 +10:07
7. Gitte Krogh Madsen OK Roskilde 41:23 +11:18
8. Marianne Skjold Haslev OK 41:39 +11:34
9. Gitte Fallesen Viborg OK 41:42 +11:37
10. Kjersti Sommerstad Juveli Lillomarka O-lag 43:34 +13:29
11. Jane Britt Dalsgaard OK Øst Birkerød 43:38 +13:33
12. Anne Marie Stephansen OK Esbjerg 44:42 +14:37
13. Ingvill Sommerstad IL Tyrving 45:17 +15:12
14. Anne Grethe Eriksen OK FROS 45:32 +15:27
15. Karin Biering (UFK) Silkeborg OK 46:29 +16:24
16. Gitte Franck Dyrlund (UFK) Horsens OK 47:22 +17:17
17. Christine Hoffmann TSV Nusse 48:19 +18:14
18. Anita Hougaard Allerød OK 48:57 +18:52
19. Helle Hansen Herlufsholm OK 49:27 +19:22
20. Bettina Katy Andersen Søllerød OK 51:30 +21:25
21. Tina Udholm Aalborg OK 56:55 +26:50
22. Caroline van Bronswijk OK Roskilde 57:15 +27:10
23. Maiken Andersen Ballerup OK 58:48 +28:43
24. Pia Nørhede Hvalsø OK 1:03:17 +33:12
25. Brit Vivian Meling Sandnes IL - Rogaland 1:08:30 +38:25
26. Birthe Nielsen OK Roskilde 1:18:12 +48:07
27. Marianne Vang Poulsen Kolding OK 1:24:36 +54:31
  Andrea Finkenstädt OLV Uslar Fejlst.
  Helle Andersen Faaborg OK Ikke startet
D45B (46 / 46) Tid After
1. Louise Holm Splittorff FIF Hillerød Orientering 35:08
2. Janni Anette Helweg Ballerup OK 36:59 +1:51
3. Lisbeth Skovbjerg Odense OK 38:11 +3:03
4. Claudia Nissen OK Esbjerg 38:50 +3:42
5. Nanna Hvidberg Kjeldsen (UFK) Odense OK 45:58 +10:50
6. Tina kyed Viborg OK 46:13 +11:05
7. Ellen Møller Faaborg OK 47:40 +12:32
8. Barbro Falck-Ytter Gjø-Vard o-lag 49:14 +14:06
9. Ellen Kjærgaard Brydsø Skive AMOK 49:24 +14:16
9. Lene Øbro Tisvilde Hegn OK 49:24 +14:16
11. Lisbeth Søgaard Jensen Søllerød OK 49:40 +14:32
12. Susanne Holst OK SYD 49:52 +14:44
13. AnneLi Aabye Ballerup OK 50:16 +15:08
14. Herdis Fyhring Sørensen OK H.T.F. 50:31 +15:23
15. Tina Nielsen Ballerup OK 51:49 +16:41
16. Anni Lind PI-København 52:01 +16:53
17. Beate Knitsch Post-SV Chemnitz 53:43 +18:35
18. Hilde Gunn Hellenes OK Skeidi 55:49 +20:41
19. Inge Mogensen Aalborg OK 56:18 +21:10
20. Grethe Jørgensen Viborg OK 58:37 +23:29
21. Lone Højbak Nordvest OK 1:00:00 +24:52
22. Dorte Friis St. Binderup OK 1:04:28 +29:20
23. Marianne Lorenzen OK West 1:04:41 +29:33
24. Anita Mogensen Skive AMOK 1:05:07 +29:59
25. Lena Koch Gehlshøj FIF Hillerød Orientering 1:06:32 +31:24
26. Charlotte Wilsky Horsens OK 1:06:41 +31:33
27. Hanne Hyldelund OK H.T.F. 1:07:31 +32:23
28. Lisbet Holm OK GORM 1:14:44 +39:36
29. Antje Kahl Preetzer TSV 1:24:05 +48:57
30. Rikke Ertmann Allerød OK 1:24:46 +49:38
31. Helle Bach OK Djurs 1:33:20 +58:12
32. Claudia Rennekamp Lübecker Turnerschaft 1:40:34 +65:26
33. Inge Lene Holm Ballerup OK 1:41:10 +66:02
  Lea Vogelius (UFK) Silkeborg OK
  Lene Mogensen Skagen OK og Motion Fejlst.
  Ninette Juul Erichsen OK Sorø Fejlst.
  Anne Marie Toft OK Øst Birkerød Ikke startet
  Dorthe Johansen OK GORM Ikke startet
  Inge Degn Skive AMOK Ikke startet
  Janne Blomberg Karup OK Ikke startet
  Jette Nielsen Kolding OK Ikke startet
  Lene Zacho OK Pan Århus Ikke startet
  Lisbeth Reindel Allerød OK Ikke startet
  Marianne Pedersen Aalborg OK Ikke startet
  Pia Johansen OK SYD Ikke startet
  Vita Jørgensen Ribe OK Ikke startet
D50A (67 / 67) Tid After
1. Birgitte Erskov Halland OK Øst Birkerød 35:49
2. Birgitte Birck Allerød OK 36:04 +0:15
3. Maria Douglas Stilling FIF Hillerød Orientering 36:12 +0:23
4. Lucia Aagaard Herning Orienteringsklub 38:01 +2:12
5. Liisa Rihko-struckmann Braunschweiger MTV 39:14 +3:25
6. Annette Bonde Ballerup OK 39:19 +3:30
7. Anne Maarup FIF Hillerød Orientering 40:00 +4:11
8. Naja Dan Møller Allerød OK 40:22 +4:33
9. Lesya Parolya Silkeborg OK 40:27 +4:38
10. Susanne Gjedsig Thomsen Tisvilde Hegn OK 40:57 +5:08
11. Charlotte Bergmann Allerød OK 41:07 +5:18
12. Inge Kølbæk Bonne Aarhus 1900 Orientering 41:46 +5:57
13. Guri Alm OK H.T.F. 41:52 +6:03
14. Lena Wraa Tisvilde Hegn OK 42:07 +6:18
14. Mette Edsen Nordvest OK 42:07 +6:18
16. Irene Gammeljord OK Snab 42:18 +6:29
17. Susanne Kristensen Herning Orienteringsklub 44:17 +8:28
18. Marianne Damgaard OK GORM 44:24 +8:35
19. Vibeke Ekhard Edsen Aarhus 1900 Orientering 45:04 +9:15
20. Eva Syversen Røyken orienteringslag 45:38 +9:49
21. Lene Stick Nielsen Viborg OK 45:48 +9:59
22. Tine Meyhoff Petersen Herlufsholm OK 46:07 +10:18
23. Hanne Staugaard Kolding OK 46:09 +10:20
24. Inger Lise Simonsen Silkeborg OK 46:22 +10:33
25. Dorte Filskov Aalborg OK 46:35 +10:46
26. Maria Iben Sell-Petersen Allerød OK 47:44 +11:55
27. Bärbel Blaschke TSV Nusse 47:49 +12:00
28. Inger Andreasen OK Melfar 48:03 +12:14
29. Lotte Friberg FIF Hillerød Orientering 48:13 +12:24
30. Tina Blach Kolding OK 48:19 +12:30
31. Mette Lolk OK Esbjerg 49:07 +13:18
32. Barbara Dresel SC Klecken 49:49 +14:00
33. Kirsten Nymann Petersen OK Øst Birkerød 49:57 +14:08
34. Jette Karlsen Hvalsø OK 50:05 +14:16
35. Merete Lykke Østergaard OK Roskilde 50:46 +14:57
36. Ulla Place Petersen Allerød OK 50:59 +15:10
37. Ellis Byrgiel Sommer OK Øst Birkerød 52:08 +16:19
38. Mette Voldum Jørgensen Silkeborg OK 52:15 +16:26
39. Bente H. Ringive OK GORM 52:48 +16:59
40. Ingelise Baden OK H.T.F. 53:42 +17:53
41. Leni Møllsøe OK Roskilde 53:49 +18:00
42. Anne Kaae-Nielsen Søllerød OK 53:52 +18:03
43. Yolanda Dirksen Sauda Orienteringsklubb 54:28 +18:39
44. Helle Thyme Allerød OK 54:48 +18:59
45. Dorthe Munktved Allerød OK 55:18 +19:29
46. Hanne Møller Jensen OK Roskilde 55:53 +20:04
47. Lene Laier OK Snab 56:31 +20:42
48. Anette Ozol Silkeborg OK 58:27 +22:38
49. Jette Honoré OK H.T.F. 59:02 +23:13
50. Helle Nikkel Viborg OK 1:00:07 +24:18
51. Karen Lise Bøgh Faaborg OK 1:05:25 +29:36
52. Anne-Marie Jensen OK SYD 1:06:15 +30:26
53. Merete Kleist OK Sorø 1:07:40 +31:51
54. Lisa Tantholdt OK Øst Birkerød 1:07:46 +31:57
55. Lone Jørgensen Herlufsholm OK 1:12:26 +36:37
56. Helle Sørensen OK Melfar 1:16:31 +40:42
57. Cristina Kümmel Holbæk OK 1:43:37 +67:48
  Anna-Grethe Najbjerg OK GORM Fejlst.
  Anne Ellekrog Aarhus 1900 Orientering Fejlst.
  Helle M. Frederiksen Ballerup OK Fejlst.
  Anette Dewett OK Snab Ikke startet
  Annette Møller Nordvest OK Ikke startet
  Jannie Nielsen Tisvilde Hegn OK Ikke startet
  Lotte Jensen OK Melfar Ikke startet
  Ragnhild Hald Kristiansand OK Ikke startet
  Silke Blumenstein OSC Kassel Ikke startet
  Susanne Høiberg Silkeborg OK Ikke startet
D55A (46 / 46) Tid After
1. Dorthe Hansen Silkeborg OK 36:39
2. Ayoe Berg Odense OK 37:41 +1:02
3. Lene Jensen Helsingør SOK 38:24 +1:45
4. Heidrun Finke OLV Uslar 38:45 +2:06
5. Inge Price Jensen Odense OK 40:25 +3:46
6. Britta Ank Pedersen Horsens OK 44:30 +7:51
7. Ingrid Ravnan OL Toten-Troll 44:39 +8:00
8. Hanne Ljungberg OK SYD 45:02 +8:23
9. Heidi Falck IL Tyrving 45:56 +9:17
10. Britt Hermanrud Silkeborg OK 46:08 +9:29
11. Gitte Isen Herning Orienteringsklub 46:32 +9:53
12. Kate Nielsen OK Snab 46:47 +10:08
13. Frøy Grøndahl Lillomarka O-lag 47:15 +10:36
14. Helle Schou OK Snab 48:14 +11:35
15. Tove Jakobsen Silkeborg OK 48:43 +12:04
16. Siri Klausen Ballerup OK 48:44 +12:05
17. Kirsten Elisabet Andersen Karup OK 49:20 +12:41
18. Vivi Andreassen Kolding OK 49:21 +12:42
19. Susanne Baun Horsens OK 49:29 +12:50
20. Helle Kowsky Rønne IK Orientering 49:43 +13:04
21. Karen Sieg Horsens OK 50:08 +13:29
22. Bodil Schulz Herning Orienteringsklub 50:17 +13:38
23. Birgitte Halle Aarhus 1900 Orientering 50:33 +13:54
24. Kirsten Juda OK Roskilde 51:58 +15:19
25. Lone Marianne Jensen Nordvest OK 58:07 +21:28
26. Lise Nielsen OK H.T.F. 58:42 +22:03
27. Ellen Kühn Jensen Ballerup OK 1:00:17 +23:38
28. Gitte Spangsberg Odense OK 1:03:19 +26:40
29. Alice Brødsgaard Ballerup OK 1:03:37 +26:58
30. Carina Meyer OK Roskilde 1:03:43 +27:04
31. Jytte Hougaard OK Roskilde 1:04:25 +27:46
32. Lene Banke Svendborg OK 1:05:30 +28:51
33. Lene Kofoed Petersen Horsens OK 1:06:05 +29:26
34. Birgitte Bach Viborg OK 1:06:09 +29:30
35. Claudia Leibrandt TSV Malente 1:06:32 +29:53
36. Hanne Vest Svendborg OK 1:07:25 +30:46
37. Birte Langkilde Ballerup OK 1:08:49 +32:10
38. Annette Færing Svendborg OK 1:10:03 +33:24
39. Anita Baerts Borasca 1:13:41 +37:02
40. Jannie Sørensen Køge OK 1:14:37 +37:58
41. Lene Thorsen OK West 1:24:38 +47:59
42. Tove Simonsen OK Djurs 1:41:01 +64:22
  Bente Pedersen OK Esbjerg Fejlst.
  Claudia Schmidt Thomsen Horsens OK Ikke startet
  Elisabeth Meum Johansen Orienteringsklubben Moss Ikke startet
  Hanne Jochumsen OK Esbjerg Ikke startet
D55AK (21 / 21) Tid After
1. Søs Munch Hansen OK Sorø 30:53
2. Pia Hejlskov Mogensen St. Binderup OK 33:44 +2:51
3. Eva Emanuelsson Helsingborg SOK 34:11 +3:18
4. Birgitte Krüger Helsingør SOK 34:13 +3:20
5. Hanne Pedersen OK Roskilde 39:43 +8:50
6. Annette Danielsen Allerød OK 40:59 +10:06
7. Ulla Ragnarsson Markbygdens OK 45:51 +14:58
8. Erna Germann Horsens OK 46:45 +15:52
9. Annelise Saltoft Jensen Hvalsø OK 47:58 +17:05
10. Ann Rasmussen Søllerød OK 48:03 +17:10
11. Mette Oscar Faaborg OK 50:45 +19:52
12. Inge Iversen Mariager Fjord OK 52:41 +21:48
13. Leila Damkjær Pedersen Svendborg OK 54:33 +23:40
14. Mona Rasmussen OK H.T.F. 55:21 +24:28
15. Jane Flyvholm Skagen OK og Motion 57:03 +26:10
16. Birgit Christensen Haslev OK 58:12 +27:19
17. Bente Østergaard Mariager Fjord OK 1:00:33 +29:40
  Helle Christensen Svendborg OK Fejlst.
  Kirsten Petersen Haslev OK Ikke startet
  Lone Svensson IK Grane Arendal Orientering Ikke startet
  Susanne Christiansen Farum OK Ikke startet
D60A (37 / 37) Tid After
1. Ingrid Johannsen Silkeborg OK 34:23
2. Lone Dybdal Aarhus 1900 Orientering 38:43 +4:20
3. Eva Konring Olesen FIF Hillerød Orientering 40:48 +6:25
4. Gerda Marie Christiansen OK Roskilde 42:41 +8:18
5. Merete Ravnshøj Andersen Herlufsholm OK 43:03 +8:40
6. Lilli Hansen OK GORM 44:59 +10:36
7. Siri Økstad Oddersjaa SSK 45:03 +10:40
8. Monica Roeling KOVZ 45:57 +11:34
9. Randi Hansen OK S.G. 48:01 +13:38
10. Lene Hansen Herlufsholm OK 48:32 +14:09
11. Annet Krog OK S.G. 49:50 +15:27
12. Helga Søby Herning Orienteringsklub 50:30 +16:07
13. Pia Gade Viborg OK 51:26 +17:03
14. Annlou Husen Farum OK 51:35 +17:12
15. Kirsten Bobach Aalborg OK 52:18 +17:55
16. Mette Høj OK S.G. 55:50 +21:27
17. Susanne Gasbjerg Silkeborg OK 56:00 +21:37
18. Tove Straarup Horsens OK 56:22 +21:59
19. Erna Søndergård Farum OK 57:02 +22:39
20. Annette Petersen OK Roskilde 57:33 +23:10
21. Johanne Lind Ballerup OK 1:00:14 +25:51
22. Anne-Mette Kirkegaard Silkeborg OK 1:01:04 +26:41
23. Nelly Skammelsen Silkeborg OK 1:01:18 +26:55
24. Liselotte Andersen Ballerup OK 1:08:16 +33:53
25. Randi Jensen Aarhus 1900 Orientering 1:09:07 +34:44
26. Birgit Rasmussen Aarhus 1900 Orientering 1:11:18 +36:55
27. Ingrid Müssen SuS Vehrte 1:12:13 +37:50
28. Gabriele Blumenstein OSC Kassel 1:12:51 +38:28
29. Betty Folino FIF Hillerød Orientering 1:13:05 +38:42
30. Bente Jensen OK GORM 1:13:19 +38:56
31. Marlies Reischuk Lübecker Turnerschaft 1:13:59 +39:36
32. Birte Hove OK SYD 1:19:55 +45:32
33. Lis Knudsen Faaborg OK 1:39:52 +65:29
  Anni Jensen Herning Orienteringsklub Fejlst.
  Birgit Olsen Tisvilde Hegn OK Fejlst.
  Lone Christensen Aarhus 1900 Orientering Fejlst.
  Doris Kläy OLG Huttwil Ikke startet
D65A (37 / 37) Tid After
1. Vibeke Bøgevig Søllerød OK 37:32
2. Elin Holm Jensen Horsens OK 38:02 +0:30
3. Jette Stepputat Søllerød OK 38:37 +1:05
4. Else Gudme OK73 39:16 +1:44
5. Ane Veierskov OK Roskilde 43:24 +5:52
6. Lotte Hjort Faaborg OK 44:05 +6:33
7. Anne Bülow-Olsen Lyngby OK 44:12 +6:40
8. Elizabeth Borchorst OK Pan Århus 45:20 +7:48
9. Inger Marie Haahr OK H.T.F. 46:14 +8:42
10. Christa Zwikker Argus 46:37 +9:05
11. Trille Ditlevsen Horsens OK 47:42 +10:10
12. Marianne Lykking OK73 47:59 +10:27
13. Ann Dorrit Hansen OK Djurs 48:08 +10:36
14. Vibeke Vogelius Silkeborg OK 49:43 +12:11
15. Inge Thorsen Odense OK 50:04 +12:32
16. Birthe Worm Aarhus 1900 Orientering 53:04 +15:32
17. Birthe Helms Silkeborg OK 53:30 +15:58
18. Lise Kolte FSK Orientering 53:39 +16:07
19. Ninna Simonsen Ballerup OK 54:36 +17:04
20. Haldis Olaug Glendrange Stavanger Orienteringsklubb 55:48 +18:16
21. Kirsten Ellekilde Helsingør SOK 56:52 +19:20
22. Inger Landsperg Tisvilde Hegn OK 58:52 +21:20
23. Jytte Larsen Silkeborg OK 1:00:12 +22:40
24. Lena Hansen Herlufsholm OK 1:00:23 +22:51
25. Anette Hansen OK Esbjerg 1:01:51 +24:19
26. Irmtraud Schröder TSV Malente 1:06:37 +29:05
27. Birgit Berner Køge OK 1:13:40 +36:08
28. Else Pedersen OK West 1:20:54 +43:22
29. Lene Kring Andersen Aarhus 1900 Orientering 1:29:52 +52:20
  Lisbet Nielsen OK Vendelboerne Fejlst.
  Ansa MacLassen Mariager Fjord OK Ikke startet
  Janet Bentzen OK Øst Birkerød Ikke startet
  Lene Bank Hansen OK Vendelboerne Ikke startet
  Lisbet Sortkjær Silkeborg OK Ikke startet
  Lisbeth Damsgaard Søllerød OK Ikke startet
  Lizzie Olesen Vestjysk Orienteringsklub Ikke startet
  Mette Dam Viborg OK Ikke startet
D70A (31 / 31) Tid After
1. Pernille Buch (UFK) OK GORM 26:22
2. Inge Jørgensen OK Roskilde 31:13 +4:51
3. Turid Nystrøm Stavanger Orienteringsklubb 35:08 +8:46
4. Jane Thode Jensen Nordvest OK 36:37 +10:15
5. Eva Isaksson OK Skogshjortarna 36:38 +10:16
6. Rigmor Schou Mariager Fjord OK 36:44 +10:22
7. Birgitte Bekkelund Røyken O-lag 37:05 +10:43
8. Lisbeth Jensen Ballerup OK 39:27 +13:05
9. Bitten Nielsen Herning Orienteringsklub 39:39 +13:17
10. Ellen Thomsen OK Vendelboerne 40:56 +14:34
11. Synnove Dalva Bö orienteringslag 41:34 +15:12
12. Marith Brekke Hamar orienteringsklubb 42:32 +16:10
13. Randi Splittorff Svendborg OK 42:40 +16:18
14. Berit Ebbell Olsen Stavanger Orienteringsklubb 45:41 +19:19
15. Ulla Valnert OK73 47:45 +21:23
16. Inger Jensen FSK Orientering 48:28 +22:06
17. Aase Eg Pedersen Kolding OK 52:43 +26:21
18. Aase Thyssen Horsens OK 53:36 +27:14
19. Anna Jørgensen Nordvest OK 55:18 +28:56
20. Reidun M. Karlsen Stavanger Orienteringsklubb 57:45 +31:23
21. Else Roesgaard Nordvest OK 1:02:14 +35:52
22. Tove Skovlyst Faaborg OK 1:03:36 +37:14
23. Inge Josiasen 1:03:56 +37:34
24. Gretha Villadsen OK H.T.F. 1:06:35 +40:13
25. Birgit Grynderup Horsens OK 1:24:13 +57:51
26. Jytte Eltang FSK Orientering 1:32:12 +65:50
  Anne Hultengren Ballerup OK Fejlst.
  Ellen Laustsen Aarhus 1900 Orientering Ikke startet
  Grethe Larsen OK Snab Ikke startet
  Inger Lise Bjordal Oppsal Orientering Ikke startet
  Lone Borg Odense OK Ikke startet
D75A (11 / 11) Tid After
1. Inge Madsen OK73 29:43
2. Kirsten Truelsen Ballerup OK 35:58 +6:15
3. Margith Reppesgård Hedrum O-lag 36:24 +6:41
4. Bodil Buchtrup Jensen Aarhus 1900 Orientering 38:12 +8:29
5. Randi Sommerstad Konnerud IL 39:04 +9:21
6. Tove Coops-Pedersen OK Esbjerg 44:04 +14:21
7. Inger Andersen Faaborg OK 45:03 +15:20
8. Susan Tamberg Ballerup OK 49:56 +20:13
9. Betty Hansen OK H.T.F. 54:23 +24:40
10. Lenchen Heyder Lübecker Turnerschaft 1:12:25 +42:42
  Hannelore Dräger TSV Malente Ikke startet
D80A (3 / 3) Tid After
1. Hanne Hansen Køge OK 41:22
2. Edeltraut Mevius Lübecker Turnerschaft 55:14 +13:52
3. Grethe Tetens Søllerød OK 1:06:43 +25:21
D-begynder (11 / 12) Tid After
1. Nozomi Fujiwara OK West 19:49
2. Liva Sandal Markansen Kildeholm OK 22:02 +2:13
3. Karolina Bergmann ULV Østland 26:00 +6:11
4. Birgitte Bevensee OK H.T.F. 26:02 +6:13
5. Katrine Nielsen Herlufsholm OK 33:13 +13:24
6. Bettina Nissen Pedersen Faaborg OK 37:19 +17:30
7. Tina Bjørnstad Raumar orientering 38:53 +19:04
8. Oskar Hansen Kildeholm OK 47:01 +27:12
9. Yrsa Sørensen Ballerup OK 51:30 +31:41
  Anna-Marie Kühl OK SYD Ikke startet
  Silje Nilsen Sandnes IL - Rogaland Ikke startet
H-10A (8 / 8) Tid After
1. Gustav Kjær Hemmingsen FIF Hillerød Orientering 15:32
2. Rasmus Berglund Ringerike o-lag 16:31 +0:59
3. Jonathan Birk Nielsen Aalborg OK 17:23 +1:51
4. Christian Skaarup Uhlemann Kolding OK 20:55 +5:23
5. Maxim Kögler OSC Kassel 21:03 +5:31
6. Christoffer Vang Bobach Aalborg OK 21:58 +6:26
7. Daniel Mikkelsen OK Melfar 23:33 +8:01
  Nichlas Dag Vestergård Herning Orienteringsklub Fejlst.
H-10B (41 / 41) Tid After
1. Asbjørn Gemmer Hanghøj Ballerup OK 12:40
2. Axel Örnhagen Jørgensen OK Snab 13:08 +0:28
3. Eskild Gemmer Hanghøj Ballerup OK 14:01 +1:21
4. Emil Dalgaard Kolding OK 14:09 +1:29
5. Mads Christian Maarup Allerød OK 14:31 +1:51
6. Odin Brun Stallknecht FIF Hillerød Orientering 14:33 +1:53
7. Malte Cook Simonsen FIF Hillerød Orientering 14:35 +1:55
8. Lasse Rahbek Thyssen Horsens OK 14:39 +1:59
9. David Warberg Ploug Ballerup OK 15:11 +2:31
10. Johan Dalgaard Kolding OK 15:16 +2:36
11. Valdemar Nykjær OK Pan Århus 15:55 +3:15
12. Frederik Holmberg FIF Hillerød Orientering 16:06 +3:26
13. Asmus Brun Stallknecht FIF Hillerød Orientering 16:40 +4:00
14. Christian Kruse OK Pan Århus 16:43 +4:03
15. Lucas Lauterbach Alkjær FIF Hillerød Orientering 16:46 +4:06
16. Torbjørn Høyer Staugaard FIF Hillerød Orientering 17:03 +4:23
17. Tore Emil Maarup Allerød OK 17:12 +4:32
18. Rasmus Efsen Horsens OK 17:25 +4:45
19. Mika Pikutzki TuS Lübbecke 17:35 +4:55
20. Johannes Marager Allerød OK 17:40 +5:00
20. Magne Tillingsøe Søllerød OK 17:40 +5:00
22. Mikkel Stilling Pedersen St. Binderup OK 17:42 +5:02
23. Heine Husdal Stavanger Orienteringsklubb 19:21 +6:41
24. Markus Emil Thomsen Holbæk OK 19:45 +7:05
25. Mads Peitersen OK West 20:00 +7:20
26. Bertil Ribergaard Skammelsen OK Pan Århus 20:07 +7:27
27. Mikkel Smedegaard Ribe OK 20:36 +7:56
28. Martin G. Dybvik Stokke IL 21:10 +8:30
29. Aske Hedemann Faaborg OK 21:31 +8:51
30. Severin Kilden OK Pan Århus 22:08 +9:28
31. Matz-Johan Buss Preetzer TSV 24:09 +11:29
32. Hjalte Magnusson Herlufsholm OK 24:20 +11:40
33. Andreas H. Holm OK GORM 25:45 +13:05
34. Benjamin Næstoft Tabanera Søllerød OK 26:08 +13:28
35. Hårvard Færden Kolbotn & Skimt OL 32:11 +19:31
36. Marius Vang Bobach Aalborg OK 35:49 +23:09
37. Alex Rosenberg-Theill Klubblös 41:10 +28:30
38. David Luthje 45:26 +32:46
  Lasse Klogborg OK H.T.F. Fejlst.
  Mads Emil Hemmer Ebeltoft Ikke startet
  Noah Klogborg OK H.T.F. Ikke startet
H-12A (28 / 28) Tid After
1. Jacob Klærke Mikkelsen Horsens OK 21:12
2. Oscar David Broman Jensen Allerød OK 23:51 +2:39
3. Magnus Andersen Ballerup OK 24:25 +3:13
4. Mathias Kjær Buchgreitz Søllerød OK 24:42 +3:30
5. Mikkel Berglund Ringerike o-lag 25:30 +4:18
6. Konrad Stamer Preetzer TSV 26:15 +5:03
7. Gustav L. Holmberg FIF Hillerød Orientering 27:09 +5:57
8. Tobias Biering Silkeborg OK 29:18 +8:06
9. Jonas Ellegård Kokholm Horsens OK 30:00 +8:48
10. Finn Morten Nolte TSV Nusse 31:53 +10:41
11. Albert Nørgaard Landsperg Tisvilde Hegn OK 32:05 +10:53
12. Silas Ribergaard Skammelsen OK Pan Århus 33:23 +12:11
13. Valdemar Marager Allerød OK 37:14 +16:02
14. Marius Snedker Storgaard Farum OK 39:36 +18:24
15. Mads Mikkelsen OK Melfar 40:13 +19:01
16. Julianus Hastrup Dyrlund Horsens OK 41:32 +20:20
17. Aske Johannsen OK SYD 45:25 +24:13
18. Jan Kahl Preetzer TSV 46:23 +25:11
19. Villads Skovbjerg OK Pan Århus 48:57 +27:45
20. Rasmus Stilling Pedersen St. Binderup OK 50:12 +29:00
21. Arne Jacob Nystrøn Olsen Stavanger Orienteringsklubb 52:09 +30:57
  Niels Dalgaard Kolding OK Fejlst.
  Anne Rosell Holt Køge OK Ikke startet
  Asger Hemmer Ebeltoft Ikke startet
  Hjalte Henriksen Svendborg OK Ikke startet
  Jens Dalgaard Kolding OK Ikke startet
  Oskar Hemmer Ebeltoft Ikke startet
  Toke Tillingsøe Søllerød OK Ikke startet
H-12B-1 (9 / 9) Tid After
1. Jakob Frisgård Pedersen OK H.T.F. 17:26
2. Lasse Alkjær Eriksen FIF Hillerød Orientering 18:11 +0:45
3. Daniel K. Holm OK GORM 18:24 +0:58
4. Marius Nyhegn FIF Hillerød Orientering 20:47 +3:21
5. Emil Nysom Jensen Rold Skov OK 21:23 +3:57
6. Rasmus Dalsgaard OK Øst Birkerød 22:11 +4:45
7. Simon Klinkby Holbæk OK 24:13 +6:47
8. Mathias Veggerby Jensen Rold Skov OK 24:17 +6:51
9. Mathias Nyhaug Asker Skiklubb 28:29 +11:03
H-12B-2 (4 / 4) Tid After
1. Martin Weber Nissen OK Esbjerg 16:09
2. Kristian Kramers Sørensen OK Esbjerg 17:24 +1:15
3. Hjalte Nørgaard Allerød OK 17:57 +1:48
4. Marinus Næstoft Juhl Søllerød OK 21:52 +5:43
H-14A (36 / 36) Tid After
1. Søren Thrane Ødum OK Øst Birkerød 29:36
2. Daniel B. Schmidt Herning Orienteringsklub 29:41 +0:05
3. Frederik Holm Splittorf FIF Hillerød Orientering 29:46 +0:10
4. Elias Hinge Krogsgaard Silkeborg OK 31:35 +1:59
5. Anton Silier Järfälla OK 35:09 +5:33
6. Anders Krogh Madsen OK Roskilde 35:55 +6:19
7. Lukas Kjær Hemmingsen FIF Hillerød Orientering 36:16 +6:40
8. Lukas Becker Søllerød OK 38:16 +8:40
9. Mikkel Eeg Højholt Kolding OK 38:53 +9:17
10. Gustav Vinther Østermark Jensen Kolding OK 39:27 +9:51
11. Theis Munktved Allerød OK 39:41 +10:05
12. Peter Modler Hedemann Faaborg OK 39:53 +10:17
13. Jeppe Liengård Caspersen OK Snab 40:21 +10:45
14. Felix Isaksen OK Snab 40:27 +10:51
15. Andreas Vestergaard Olsen FIF Hillerød Orientering 40:43 +11:07
16. Louis H. Jensen OK H.T.F. 41:13 +11:37
17. Malthe Johannsen OK SYD 41:32 +11:56
18. Erik Hedver Thesbjerg Horsens OK 41:44 +12:08
19. Max Rosenberg OK Sorø 41:55 +12:19
20. Esben Ø. Pedersen OK GORM 42:54 +13:18
21. Asger Lindgreen Holmberg FIF Hillerød Orientering 43:19 +13:43
22. Mathias Finderup Jessen OK H.T.F. 43:53 +14:17
23. Oliver Thorsing Christensen Faaborg OK 44:38 +15:02
24. Søren Møller Skaug OK Pan Århus 44:47 +15:11
25. Nilas Stamer SV Hildesia Diekholzen 44:54 +15:18
26. Cedric Kögler OSC Kassel 45:02 +15:26
27. Herman Skovbjerg OK Pan Århus 45:33 +15:57
28. Jens Kr. V. Petersen OK GORM 45:40 +16:04
29. Jonas Fonager Ulsøe Johansen OK Roskilde 46:47 +17:11
30. Jonas Gabs OK Melfar 46:52 +17:16
31. Frederick Thaasti OK Snab 47:41 +18:05
32. Jakob Weigelt Svendsen OK Roskilde 50:27 +20:51
33. Mikkel Bo Kølbæk Aarhus 1900 Orientering 51:18 +21:42
34. Christian Ramus OK FROS 54:30 +24:54
35. Lasse Fenger Vad Horsens OK 1:02:00 +32:24
  Leonard Van Bronswijk-Naulin OK Roskilde Fejlst.
H-14B (10 / 10) Tid After
1. Filip K. Holm OK GORM 23:11
2. Andreas Højbak Nordvest OK 27:07 +3:56
3. Tobias Halle Aarhus 1900 Orientering 33:19 +10:08
4. Max Kahl Preetzer TSV 35:42 +12:31
5. Nils Blaschke OSC Kassel 38:57 +15:46
6. Kasper Skytthe Farum OK 39:51 +16:40
7. Andreas Sparre Højsted Amager OK 40:30 +17:19
8. August Bo Christensen Holbæk OK 53:12 +30:01
9. Gabriel Bo Christensen Holbæk OK 1:02:24 +39:13
10. Liam Nolte Klubblös 1:14:13 +51:02
H-16A (32 / 32) Tid After
1. Emil Olander Lorenz Allerød OK 40:28
2. Morten Örnhagen Jørgensen OK Snab 40:57 +0:29
3. Rasmus Krogh Madsen OK Roskilde 41:03 +0:35
4. Mads Møller Skaug OK Pan Århus 41:25 +0:57
5. Mikkel Lyskjær Jensen Farum OK 41:52 +1:24
6. Jeppe Kejser Dahl Jensen OK Pan Århus 42:06 +1:38
7. Andreas Bock Bjørnsen OK Pan Århus 42:18 +1:50
8. Mikkel Holm Nielsen OK Pan Århus 42:29 +2:01
9. Malte Kjær Hemmingsen FIF Hillerød Orientering 42:31 +2:03
10. Lasse August Helweg Allerød OK 43:36 +3:08
11. Malthe Poulsen FIF Hillerød Orientering 44:11 +3:43
12. Lasse Falck Weber Tisvilde Hegn OK 46:30 +6:02
13. Hans V. Petersen OK GORM 47:24 +6:56
14. Søren Eg Staugaard Kolding OK 49:11 +8:43
15. Jens Kobæk Edsen Nordvest OK 49:14 +8:46
16. Mikkel Lau Petersen Allerød OK 49:59 +9:31
17. Mikkel Meldgaard Allerød OK 50:50 +10:22
18. Eskil Nordahl Fundal Allerød OK 55:06 +14:38
19. Marko Birk Nielsen Aalborg OK 56:05 +15:37
20. Andreas Bagger Hagner Silkeborg OK 58:11 +17:43
21. Thomas Gefke Thuesen FSK Orientering 59:34 +19:06
22. Gustav Moll OK Sorø 1:00:44 +20:16
23. August Thygesen FSK Orientering 1:03:23 +22:55
24. Arne Strauß SV Hildesia Diekholzen 1:04:13 +23:45
25. Johan Halkjær Dupont OK Pan Århus 1:09:32 +29:04
26. Andreas Mikkelsen Faaborg OK 1:16:25 +35:57
  Daniel Nissen Pedersen Faaborg OK Fejlst.
  Dorian Tosch TuS Lübbecke Fejlst.
  Morten Rindom Knudsen OK Melfar Fejlst.
  William Back Kranker OK Pan Århus Fejlst.
  Anders Huus Pedersen Søllerød OK Ikke startet
  Thomas Steinthal FIF Hillerød Orientering Ikke startet
H-16AK (8 / 8) Tid After
1. Niels Witting Silkeborg OK 46:57
2. Kaare Børsting Herlufsholm OK 49:01 +2:04
3. Andreas Alkjær Eriksen FIF Hillerød Orientering 55:13 +8:16
4. Lennart Heins SC Klecken 56:32 +9:35
5. Lennart Gooß SC Klecken 56:36 +9:39
6. Timo Kreyer SC Klecken 57:03 +10:06
7. Max Hoffmann TSV Nusse 1:04:53 +17:56
  Emil B. Strand Raumar orientering Ikke startet
H-16B (7 / 7) Tid After
1. Simon Reimers Aalborg OK 34:24
2. Noah Tristan Hoffmann OK Pan Århus 39:14 +4:50
3. Oskar Schrøder Larsen OK H.T.F. 39:59 +5:35
4. Emil Udsen OK Djurs 44:43 +10:19
5. Niels Roungkvist Uhlemann Kolding OK 54:48 +20:24
6. Leif Leo Dittmers SVG Pönitz 1:03:54 +29:30
  Simon Grejsen OK Snab Ikke startet
H-18A (20 / 20) Tid After
1. Colin Kolbe TuS Lübbecke 47:21
2. Christian Møller Aalborg OK 48:39 +1:18
3. Rasmus Damgaard Nielsen OK Øst Birkerød 50:15 +2:54
4. Julius Molsen Søllerød OK 50:24 +3:03
5. Anders Lunding Henriksen Svendborg OK 52:11 +4:50
6. Peter Hansen OK Sorø 53:46 +6:25
7. Alex Heldgaard Kristensen Herning Orienteringsklub 54:38 +7:17
8. Mathias Klinkby Holbæk OK 57:39 +10:18
9. Jakob Maaß TSV Nusse 57:57 +10:36
10. Fabian Ulbrich OLV Uslar 1:00:07 +12:46
11. Peter Klogborg OK H.T.F. 1:01:15 +13:54
12. Rasmus Nygaard Rasmussen OK Snab 1:02:57 +15:36
13. Mathias Mønster Jørgensen Horsens OK 1:03:21 +16:00
14. Till Finkenstädt OLV Uslar 1:04:41 +17:20
15. Mads Lassen Søllerød OK 1:06:49 +19:28
16. Jonas Iversen Odense OK 1:10:56 +23:35
17. Mathias Jensen OK Esbjerg 1:12:52 +25:31
  Andreas Duc Jørgensen Allerød OK Fejlst.
  Bjarke Egholm Silkeborg OK Ikke startet
  Jens Christian Gammeljord OK Snab Ikke startet
H-20A (12 / 12) Tid After
1. Anders Sommerstad Konnerud IL 55:58
2. Viktor Gammeljord OK Snab 57:30 +1:32
3. Emil Beck Laursen Silkeborg OK 58:21 +2:23
4. Malthe Gaardsdal Farum OK 58:26 +2:28
5. Morten Schou OK Snab 1:00:12 +4:14
6. Joakim Damgaard OK GORM 1:04:22 +8:24
7. Jakob Mollerup Benfeldt Odense OK 1:07:38 +11:40
8. Jonas Abildgård Poulsen Aarhus 1900 Orientering 1:24:30 +28:32
9. Peter Lauritzen Holbæk OK 1:32:54 +36:56
  Holger V Petersen OK GORM Fejlst.
  Malte Jensen OK Melfar Fejlst.
  Till Kleine TuS Lübbecke Ikke startet
H-20AM (17 / 17) Tid After
1. Nicklas Finderup Jessen OK H.T.F. 44:27
2. Sebastian Robsahm Svendborg OK 46:56 +2:29
3. Jan Saß SC Klecken 48:48 +4:21
4. Jaschar Mevius Lübecker Turnerschaft 51:25 +6:58
5. Jonas Dresel SC Klecken 52:48 +8:21
6. Jonathan Ramus OK FROS 1:00:34 +16:07
7. Thor Find Andersen Søllerød OK 1:02:39 +18:12
8. Felix Drese OLV Uslar 1:02:58 +18:31
9. Jonathan Wraa Tisvilde Hegn OK 1:05:51 +21:24
10. Rasmus Slot Fenger-Grøn OK Snab 1:09:25 +24:58
11. Arne Schliebener OLV Uslar 1:11:04 +26:37
12. Sebastian Hansen Herlufsholm OK 1:14:56 +30:29
  Magnus Struckmann Braunschweiger MTV Fejlst.
  Marius Wienecke OLV Uslar Fejlst.
  Rasmus Harfot Horsens OK Fejlst.
  Rune Rasmussen Søllerød OK Ikke startet
  Tor-arve B. Strand Raumar orientering Ikke startet
H-20B (9 / 9) Tid After
1. Morten Coward Orienteringsklubben Sør 38:29
2. Benjamin Schweizer Lübecker Turnerschaft 40:52 +2:23
3. Mikkel Ebbensgaard OK Øst Birkerød 41:25 +2:56
4. Magnus Olsen Haslev OK 46:42 +8:13
5. Frederik Erskov Krogh OK Øst Birkerød 47:02 +8:33
6. Constantin Hildmann TSV Nusse 48:56 +10:27
7. Rasmus Mølgaard Andersen Herning Orienteringsklub 54:33 +16:04
8. Mads E Juhl OK H.T.F. 1:04:25 +25:56
9. Peter Vest Svendborg OK 1:10:03 +31:34
H-20C (4 / 4) Tid After
1. Jens K. Larsen Søllerød OK 26:22
2. Kevin Jacobsen Herlufsholm OK 28:37 +2:15
3. Sebastian Sparre Højsted Amager OK 41:34 +15:12
  Per Einar Hellenes Andreassen Sleidi Ikke startet
H21A (42 / 42) Tid After
1. Sören Riechers OL-Team OWL 55:43
2. Thomas Jensen Tisvilde Hegn OK 57:04 +1:21
3. Michael Sørensen OK Øst Birkerød 57:25 +1:42
4. Stefan Frands Petersen Allerød OK 58:19 +2:36
5. Christoph Prunsche TuS Lübbecke 58:34 +2:51
6. Øyvind Helgerud Halden SK 59:40 +3:57
7. Mátyás Péntek Horsens OK 1:00:18 +4:35
8. Jonas Falck Weber Tisvilde Hegn OK 1:00:20 +4:37
9. Laurits Bistrup Møller OK Pan Århus 1:00:52 +5:09
10. Niklas Ingwersen Horsens OK 1:01:08 +5:25
11. Jonas Sommerstad Juveli Konnerud IL 1:04:33 +8:50
12. Yannic Lippross OSC Kassel 1:05:13 +9:30
13. Winfried Schreiber MTK Bad Harzburg 1:08:06 +12:23
14. Bjarne Skovgaard Knudsen Faaborg OK 1:08:41 +12:58
15. Joachim Stamer MTK Bad Harzburg 1:08:45 +13:02
16. Ulrik Staugaard FIF Hillerød Orientering 1:09:19 +13:36
17. Jes Mose Jensen AKIF 1:10:58 +15:15
18. Jeppe Andersen OK H.T.F. 1:12:40 +16:57
19. Simon L.J. Kristensen Faaborg OK 1:13:31 +17:48
20. Tue Strøm Jensen AKIF 1:13:50 +18:07
21. Philipp Dombert OL-Team OWL 1:13:51 +18:08
22. Hans Kresten Larsen AKIF 1:14:49 +19:06
23. Ari-pekka Lassila Koovee 1:15:06 +19:23
24. Lars Bukkehave OK Sorø 1:17:03 +21:20
25. Allan Reiche OK Vendelboerne 1:19:16 +23:33
26. Henrik V. Stephansen OK Esbjerg 1:19:54 +24:11
27. Alvar Penning TuS Lübbecke 1:20:23 +24:40
28. Christian Bertel Andersen Karup OK 1:22:12 +26:29
29. Rasmus Skovhede Hviid Søllerød OK 1:26:43 +31:00
30. Bastian Dumnitz OLV Uslar 1:32:56 +37:13
  Anders Konring Olesen FIF Hillerød Orientering Fejlst.
  Henrik Rindom Knudsen OK Melfar Fejlst.
  Lennart Weckeck SC Klecken Fejlst.
  Markus Dresel SC Klecken Fejlst.
  Rene Korsgaard Brund Aalborg OK Fejlst.
  Sebastian Bergmann OSC Kassel Fejlst.
  Andreas Mikkelsen Jensen Søllerød OK Ikke startet
  Casper Iversen Silkeborg OK Ikke startet
  Christian Duesmann TuS Lübbecke Ikke startet
  Frode Konst IL Tyrving Ikke startet
  Harald Hermanrud Ikke startet
  Nicklas Mønster Jørgensen Horsens OK Ikke startet
H21AK (73 / 73) Tid After
1. André Gautier Horsens OK 40:32
2. Anders Søndergaard Søllerød OK 43:10 +2:38
3. Asbjørn Hviid O-63 43:29 +2:57
4. Søren Skovrider Mariager Fjord OK 45:06 +4:34
5. Hjalte Hviid O-63 45:37 +5:05
6. Rune Funder FIF Hillerød Orientering 46:39 +6:07
7. Jacob A. Daugaard Silkeborg OK 46:43 +6:11
8. Esben Linde Linde OK 49:04 +8:32
9. Lasse Korsbæk St. Binderup OK 49:39 +9:07
10. Claus Bobach Aalborg OK 49:46 +9:14
11. Allan Thesbjerg Horsens OK 49:49 +9:17
12. Frederik Grue OK Roskilde 50:03 +9:31
13. Lars B. Nielsen OK H.T.F. 51:03 +10:31
14. Jan H Jørgensen OK Sorø 51:07 +10:35
14. Søren Brage OK Melfar 51:07 +10:35
16. Ole Underthun Johansen IL Tyrving 51:09 +10:37
17. Morten Schiøtt Nordvest OK 51:38 +11:06
18. Sebastian Grunau OL-Team OWL 52:04 +11:32
19. Erik Gotfredsen Hvalsø OK 52:36 +12:04
20. Tajs Hviid Pedersen Amager OK 52:59 +12:27
21. Rudolf Sørensen OK Esbjerg 53:01 +12:29
22. Søren Klingenberg Faaborg OK 54:05 +13:33
23. Steen R. Kirkegaard Svendborg OK 55:08 +14:36
24. Niels Brage OK Melfar 56:28 +15:56
25. Anders Færden Kolbotn & Skimt OL 56:41 +16:09
26. Malte Finkenstädt OLV Uslar 56:56 +16:24
27. Andreas Popp Aalborg OK 58:01 +17:29
28. Ola Bratlie BUL Tromsø 58:58 +18:26
29. Johnny Rosenkjær Faaborg OK 59:13 +18:41
30. Ole Præstgaard Mariager Fjord OK 59:30 +18:58
31. Anders Gammelvind Vestjysk Orienteringsklub 59:47 +19:15
32. Simon Bisgaard Olsen OK Vendelboerne 1:00:54 +20:22
33. Sebastian Diehsner TuS Lübbecke 1:01:56 +21:24
34. Morten Stilling Pedersen St. Binderup OK 1:01:59 +21:27
35. Morten Vang Jensen Aalborg OK 1:02:10 +21:38
36. Lars Strøm Hansen OK FROS 1:04:30 +23:58
37. Bent Mikkelsen Faaborg OK 1:05:29 +24:57
38. Esben Hjorth Madsen Silkeborg OK 1:05:40 +25:08
39. Troels Lassen O-63 1:06:15 +25:43
40. Ulrik Revsbech OK Esbjerg 1:06:46 +26:14
41. Lars Hetebrügge TSV Neustadt a. Rbge. von 1862 1:07:04 +26:32
42. Allan Skouboe Horsens OK 1:07:32 +27:00
43. Sune Skousen OK Melfar 1:07:44 +27:12
44. Mikkel Pedersen Døvania 1:07:50 +27:18
45. Henning Hedemann Faaborg OK 1:07:53 +27:21
46. Rasmus K. B. Skovsgaard Viborg OK 1:07:56 +27:24
47. Peter Niemelä Døvania 1:08:35 +28:03
48. Thomas Lindschouw Aalborg OK 1:09:15 +28:43
49. Søren Mikkelsen OK Melfar 1:09:39 +29:07
50. Kristian Rosenkjær Faaborg OK 1:09:56 +29:24
51. Simon Soltek TSV Neustadt a. Rbge. von 1862 1:11:36 +31:04
52. Jesper Lundsgaard Vestjysk Orienteringsklub 1:12:03 +31:31
53. Lars Ryberg Vikkelsø Døvania 1:13:42 +33:10
54. Dennis Heldgaard Kristensen Herning Orienteringsklub 1:14:02 +33:30
55. Jakob Madsen Rold Skov OK 1:16:07 +35:35
56. Martin Bjørling Thomsen Holbæk OK 1:20:09 +39:37
57. Heine Dalsgaard OK Øst Birkerød 1:20:26 +39:54
58. Hans Erik Larsen Faaborg OK 1:21:27 +40:55
59. Malte Schröder TSV Malente 1:24:09 +43:37
60. Jesper Hedevang Herning Orienteringsklub 1:26:37 +46:05
61. Stig Hansen OK Melfar 1:30:51 +50:19
62. Peter Olsen Mariager Fjord OK 1:31:28 +50:56
63. Lars Haastrup Odense OK 1:33:51 +53:19
  Brian Aagaard Nielsen Aalborg OK Fejlst.
  Jesper Jensen Farum OK Fejlst.
  Mikael Lüthje Mariager Fjord OK Fejlst.
  Glenn Tørå Kristiansand OK Ikke startet
  Henrik Eklund Døvania Ikke startet
  Hugo Frederiksen OK73 Ikke startet
  Lasse Østergaard Mariager Fjord OK Ikke startet
  Martin Christensen Mariager Fjord OK Ikke startet
  Nicolai Granly Lillomarka O-lag Ikke startet
  Stefan Lean Ingemann Jeppesen Karup OK Ikke startet
H21AM (28 / 28) Tid After
1. Martin Laage Kragh OK Roskilde 42:08
2. Kristian Juda Husgard OK Roskilde 47:19 +5:11
3. Kim Baunehøj Pedersen OK Roskilde 47:46 +5:38
4. Kristian Blok OK Snab 49:19 +7:11
5. Bjarke Boserup Aalborg OK 49:43 +7:35
6. Anton Rasmussen Aarhus 1900 Orientering 50:55 +8:47
7. Michael Andersen OK Roskilde 52:08 +10:00
8. Anders Winther Mortensen Odense OK 52:29 +10:21
9. Michael Kreiberg OK Roskilde 52:46 +10:38
10. Sune Dupont Aarhus 1900 Orientering 52:55 +10:47
11. Mathias H. Ringive OK GORM 52:59 +10:51
11. Thomas Nilsson Eslövs friluftsklubb 52:59 +10:51
13. Trygve Grøndahl Lillomarka O-lag 53:34 +11:26
14. Mikkel Johansen Aalborg OK 54:24 +12:16
15. Martin Hansen Herlufsholm OK 59:08 +17:00
16. Rasmus Iversen Odense OK 1:00:13 +18:05
17. Kristoffer Sloth Aalborg OK 1:02:04 +19:56
18. Peter Frandsen Kolding OK 1:02:37 +20:29
19. Karsten Blok OK Snab 1:04:50 +22:42
20. Rasmus Ejlersen OK SYD 1:08:27 +26:19
21. Gustav Petersen OK GORM 1:09:30 +27:22
22. Kasper Tofte Odense OK 1:17:46 +35:38
23. Florian Gellert OL-Team OWL 1:21:31 +39:23
  Patrick Dresel SC Klecken Fejlst.
  Thomas Blok OK Snab Udg.
  Esben Bach OK Djurs Ikke startet
  Kristian Buch Viborg OK Ikke startet
  Thorbjørn Martens Illemann Silkeborg OK Ikke startet
H21B (14 / 14) Tid After
1. Peter Friis Østergaard Aarhus 1900 Orientering 41:16
2. Morten Klogborg OK H.T.F. 46:37 +5:21
3. Anders Termansen OK SYD 49:02 +7:46
4. Jonathan Skovsø Andersen Hvalsø OK 49:11 +7:55
5. Stephan Steinbok TSV Malente 49:56 +8:40
6. Lasse Nielsen Hvalsø OK 50:16 +9:00
7. Kim Kristensen OK H.T.F. 57:04 +15:48
8. Stefan Pedersen Odense Politis Idrætsforening 1:01:45 +20:29
9. Jesper Hansen Nielsen Haslev OK 1:04:05 +22:49
10. Lars Bach OK Djurs 1:11:07 +29:51
  Jeppe Rønnenfelt Hvalsø OK Ikke startet
  Kim T. Helligsø Karup OK Ikke startet
  Lasse Overgaard OK Pan Århus Ikke startet
  Maria Nyrup OK Djurs Ikke startet
H21C (4 / 4) Tid After
1. Keld S. Mortensen OK Roskilde 40:14
2. Teresa Hord 42:21 +2:07
3. Henning Pedersen Faaborg OK 1:09:33 +29:19
  Morten Isen Herning Orienteringsklub Ikke startet
H35A (17 / 17) Tid After
1. Rune Nygaard Monrad FIF Hillerød Orientering 51:53
2. Lasse Skare Therkildsen OK H.T.F. 56:29 +4:36
3. Mads Ingvardsen FIF Hillerød Orientering 56:47 +4:54
4. Mads K. Larsen FIF Hillerød Orientering 1:01:29 +9:36
5. Martin Busch OK Snab 1:02:31 +10:38
6. Peter Wihan Odense Politis Idrætsforening 1:04:29 +12:36
7. Simon Rosell Holt Køge OK 1:05:43 +13:50
8. Henrik Kallestrup Silkeborg OK 1:11:54 +20:01
9. Jesper Skov Nielsen OK Esbjerg 1:14:37 +22:44
10. Ivan Richter Vogelius Silkeborg OK 1:17:47 +25:54
11. Axel Entrup SC Klecken 1:20:11 +28:18
12. Jesper Vestergaard Søllerød OK 1:31:42 +39:49
13. Boje Friis Klubblös 2:29:41 +97:48
14. Lasse Hansen Kildeholm OK 4:23:08 +211:15
  Christian Hansen OK Ravinen - Nacka Ikke startet
  Dennis Sasser Herning Orienteringsklub Ikke startet
  Per O. Espegren Aarhus 1900 Orientering Ikke startet
H35B (27 / 27) Tid After
1. Carsten Thygesen OK Pan Århus 36:32
2. Mads Kappel Jensen Rold Skov OK 42:47 +6:15
3. Jes Nyhegn FIF Hillerød Orientering 44:13 +7:41
4. Søren Flyvbjerg Rold Skov OK 46:29 +9:57
5. Peter Thode Loft Nordvest OK 47:55 +11:23
6. Michael Jensen 49:44 +13:12
7. Morten Christensen Faaborg OK 51:05 +14:33
8. Frank Holmberg FIF Hillerød Orientering 51:53 +15:21
9. Frederik Storgaard Farum OK 52:29 +15:57
10. Morten Kappel Jensen Rold Skov OK 53:35 +17:03
11. Arild Nyhaug Asker Skiklubb 57:14 +20:42
12. Uffe Nielsen Svendborg OK 1:04:37 +28:05
13. Christian Schrøder OK H.T.F. 1:07:10 +30:38
14. Kenneth Dybvik Stokke IL 1:10:29 +33:57
15. Jens Peder Kristensen Aarhus 1900 Orientering 1:11:01 +34:29
16. Dan Efsen Horsens OK 1:14:50 +38:18
17. Bøje Pedersen OK S.G. 1:23:37 +47:05
18. Thomas Nikolajsen Horsens OK 1:27:08 +50:36
19. Ole Tønder OK SYD 1:28:09 +51:37
  Ejnar Kjær Klubblös Fejlst.
  Preben Christensen Klubblös Fejlst.
  Jacob Lihm Aalborg OK Ikke startet
  Lars Jon Kunckel Jensen Tisvilde Hegn OK Ikke startet
  Louise Kowski Ikke startet
  Martin F. Jørgensen Karup OK Ikke startet
  Rune Rasmussen Aarhus 1900 Orientering Ikke startet
  Stig Andersen Herlufsholm OK Ikke startet
H40A (27 / 28) Tid After
1. Keld Hinge Krogsgaard Silkeborg OK 1:00:00
2. Anders Bogevig OK Ravinen - Nacka 1:00:02 +0:02
3. Steinar Lande Bö orienteringslag 1:02:14 +2:14
4. Lars Berglund Ringerike o-lag 1:03:17 +3:17
5. Torben Nørgaard Allerød OK 1:04:17 +4:17
6. Jørgen Schnack Aalborg OK 1:04:46 +4:46
7. Nicolaj Nielsen Horsens OK 1:04:48 +4:48
8. Kasper Levring OK Sorø 1:05:16 +5:16
9. Bo Birk Nielsen Aalborg OK 1:08:18 +8:18
10. Kaj Isaksen OK Snab 1:11:59 +11:59
11. Morten Ploug Ballerup OK 1:14:32 +14:32
12. Finn Skouenborg OK Øst Birkerød 1:14:56 +14:56
13. Martin Hastrup Dyrlund Horsens OK 1:20:11 +20:11
14. Volker Caspari OL Team Lippe 1:21:52 +21:52
15. Jens Liengård OK Snab 1:22:07 +22:07
16. Jan Kølbæk Aarhus 1900 Orientering 1:23:54 +23:54
17. Jens Kristian Laursen OK GORM 1:26:30 +26:30
18. Mads Nordahl Svendsen OK Roskilde 1:30:32 +30:32
19. Thomas Herbert Kokholm Horsens OK 1:31:11 +31:11
20. Bjark Bo Christensen Holbæk OK 1:31:19 +31:19
21. Jacob Spange Mortensen PI-København 1:33:50 +33:50
22. Anders Knudsen Herlufsholm OK 1:43:58 +43:58
23. Jakob Dreisig Odense OK 2:01:14 +61:14
  Anders Dalgaard Kolding OK Fejlst.
  Thomas Fredberg Silkeborg OK Fejlst.
  Jesper Grooss Allerød OK Ikke startet
  Peter Sinding Poulsen Silkeborg OK Ikke startet
H45A (61 / 61) Tid After
1. Jens Knud Maarup Allerød OK 43:24
2. Alex Ottesen Ballerup OK 46:48 +3:24
3. Christian Stamer Preetzer TSV 47:38 +4:14
4. Lars Erik Gjein Sandefjord Orienteringsklubb 48:37 +5:13
5. Poul Mouritsen Silkeborg OK 48:57 +5:33
6. Henrik Uhlemann Kolding OK 49:15 +5:51
7. Thomas Eriksen FIF Hillerød Orientering 49:25 +6:01
8. Claus S. Pedersen Aalborg OK 49:55 +6:31
9. Jakob Ødum OK Øst Birkerød 50:31 +7:07
10. Søren Mikkelsen Karup OK 51:26 +8:02
11. Jesper Fenger-Grøn OK Snab 51:27 +8:03
12. Lars Nielsen OK Esbjerg 51:30 +8:06
13. Noël Nijsten Borasca 52:32 +9:08
14. Morten Mølgaard Nielsen Odense OK 53:30 +10:06
15. Jens Struckmann Braunschweiger MTV 53:40 +10:16
16. Mads Mikkelsen Horsens OK 56:24 +13:00
17. Christian Gudme OK73 57:00 +13:36
18. Helge Tillingsøe DSR´s O-sektion 57:12 +13:48
19. Kim B. Schmidt Herning Orienteringsklub 57:32 +14:08
20. Per Mønster Jørgensen Horsens OK 58:10 +14:46
21. Jesper Lægsgaard Lyngby OK 58:20 +14:56
22. Lars Thorslund OK Øst Birkerød 58:30 +15:06
23. Frank Steiner Järfälla OK 58:44 +15:20
24. Michael Ertmann Allerød OK 58:45 +15:21
25. Bjarne Johannsen OK SYD 59:21 +15:57
26. Kenneth F. Zimmer Kolding OK 59:27 +16:03
27. Kristian Kærsgaard OK Sorø 1:00:39 +17:15
28. Claus Cederberg Ballerup OK 1:01:13 +17:49
29. Jakob Søndergaard Jensen OK Roskilde 1:02:23 +18:59
30. Henrik B. Thomsen OK Esbjerg 1:02:30 +19:06
31. John Bargmeyer OK SYD 1:02:57 +19:33
32. Matthias Taurit LBV Phoenix Lübeck 1:03:34 +20:10
33. Kristian Edsen Nordvest OK 1:03:41 +20:17
34. Niels Jensen OK Esbjerg 1:04:10 +20:46
35. Thomas Sørensen OK Melfar 1:05:12 +21:48
36. Michael Splittorf FIF Hillerød Orientering 1:05:19 +21:55
37. Volker Naulin OK Roskilde 1:05:26 +22:02
38. Dirk Andersson TSV Malente 1:06:10 +22:46
39. Ole Meldgaard Ballerup OK 1:06:55 +23:31
40. Søren Klinkby Holbæk OK 1:07:30 +24:06
41. Dietmar Taurit Lübecker Turnerschaft 1:07:54 +24:30
42. Steffen Truelsen Ballerup OK 1:08:18 +24:54
43. Claus Kaae-Nielsen Søllerød OK 1:08:30 +25:06
44. Carsten Djursaa Odense OK 1:08:54 +25:30
45. Jørgen Krogh OK Roskilde 1:08:59 +25:35
46. Bo Rasmussen Søllerød OK 1:09:51 +26:27
47. Kim Poulsen Aarhus 1900 Orientering 1:11:56 +28:32
48. Thomas Gabs OK Melfar 1:17:02 +33:38
49. Peter Pallesen OK SYD 1:19:51 +36:27
50. Jens Thamdrup Allerød OK 1:22:40 +39:16
51. Thomas Görtelmeyer RSV Hannover 1:34:38 +51:14
  Anders Marager Allerød OK Fejlst.
  Flemming Jørgensen OK Snab Fejlst.
  Anders Tversted Aarhus 1900 Orientering Ikke startet
  Carsten Gemmer Hanghøj Ballerup OK Ikke startet
  Claus Brun Stallknecht FIF Hillerød Orientering Ikke startet
  Flemming Adamsson Silkeborg OK Ikke startet
  Jørn Svendsen Viborg OK Ikke startet
  Michael Lassen Individuals/No club Ikke startet
  Stig Knudsen OK GORM Ikke startet
  Uffe Sudergaard OK Melfar Ikke startet
H45AK (53 / 54) Tid After
1. Lars Munktved Allerød OK 34:20
2. Karsten Jøhnk OK SYD 35:56 +1:36
3. Arne Thell Eslövs friluftsklubb 37:44 +3:24
4. Dennis Øbro Tisvilde Hegn OK 37:59 +3:39
5. Kim Kongstad Odense OK 38:40 +4:20
6. Per Arne Arnesen Kolbotn & Skimt OL 39:43 +5:23
7. Allan Baagø Viborg OK 40:25 +6:05
8. Jakob Pedersen Ingemann OK Snab 41:51 +7:31
9. Knud Madsen OK Sorø 43:01 +8:41
10. Lars Klogborg OK H.T.F. 43:24 +9:04
11. Espen Fyhn Nilsen Sandnes IL - Rogaland 43:50 +9:30
12. Henrik Poulsen FIF Hillerød Orientering 44:00 +9:40
13. Morten Jensen OK Roskilde 45:59 +11:39
14. Bjørn Sverre Gulheim Kolbotn & Skimt OL 46:14 +11:54
15. Bo Berthelsen Ballerup OK 47:17 +12:57
16. Klaus Mevius Lübecker Turnerschaft 48:27 +14:07
17. Karl Kristian Hartmeyer FIF Hillerød Orientering 49:07 +14:47
18. Jens Frandsen OK Sorø 49:32 +15:12
19. Henrik Holm OK GORM 49:34 +15:14
20. Peter Dirksen Sauda Orienteringsklubb 49:54 +15:34
21. Flemming Sparre Sørensen Amager OK 50:00 +15:40
22. Sten Fladberg Køge OK 50:40 +16:20
23. Jesper Kracht PI-København 52:05 +17:45
24. Jørgen Jørgensen OK Sorø 52:06 +17:46
25. Kurt Madsen Odense OK 52:24 +18:04
26. Lars Klode (UFK) Herning Orienteringsklub 52:36 +18:16
27. Christian Biering Silkeborg OK 53:54 +19:34
28. Peter Krogh OK Øst Birkerød 55:47 +21:27
29. Jørgen Nilsen Sandnes IL - Rogaland 55:58 +21:38
30. Steen Holmegaard OK GORM 56:09 +21:49
31. Klaus Mikkelsen OK Sorø 58:06 +23:46
32. Bernt O. Myrvold Sarpsborg OL 58:16 +23:56
33. Claus Skovsø Petersen Hvalsø OK 59:22 +25:02
34. Peter Mørup Jansen OK Roskilde 59:45 +25:25
35. Thomas A. E. Andersen Viborg OK 1:00:21 +26:01
36. Hans-Ole Jensen OK Sorø 1:00:52 +26:32
37. Henrik Nygaard Jensen OK Snab 1:02:40 +28:20
38. Peter Fallesen Viborg OK 1:04:56 +30:36
39. Eskil Gotfredsen Hvalsø OK 1:09:16 +34:56
40. Anders Boysen OK Esbjerg 1:10:01 +35:41
41. Flemming Hjorth Jensen Hvalsø OK 1:12:29 +38:09
42. Flemming Jessen OK H.T.F. 1:24:11 +49:51
43. Morten Vogelius Holbæk OK 1:26:40 +52:20
44. Svend Tantholdt OK Øst Birkerød 1:31:52 +57:32
  Birger Eng Hvalsø OK Fejlst.
  Kim Lykkegård Christensen Odense OK Fejlst.
  Lars Tykær Jensen OK H.T.F. Fejlst.
  Kent Østermark Jensen Kolding OK Udg.
  Carsten Thyssen Horsens OK Ikke startet
  Claus Grøn Lyngby OK GORM Ikke startet
  Peter Gammeljord OK Snab Ikke startet
  Peter Hansen Herlufsholm OK Ikke startet
  Svein Roar Jonsmyr Birkenes IL Ikke startet
H45B (12 / 13) Tid After
1. Henrik Møller OK Snab 31:50
2. Lars Thaasti OK Snab 36:24 +4:34
3. Morten Andresen OK Skeidi 37:06 +5:16
4. Troels Nielsen Allerød OK 41:23 +9:33
5. Erik Dag Nielsen Herning Orienteringsklub 41:58 +10:08
6. Sten Øivind Bjerke Larvik O-Veteraner 45:25 +13:35
7. Morten Heidtmann Pedersen Faaborg OK 45:47 +13:57
8. Gunner Thode Nielsen OK Djurs 50:53 +19:03
9. Gert Olsen Haslev OK 57:18 +25:28
10. Preben Møller Henriksen OK Esbjerg 1:02:49 +30:59
11. Steen Nørhede Hvalsø OK 1:11:58 +40:08
  Stein Olav Strøm Hisøy OK Ikke startet
H50A (78 / 78) Tid After
1. Bo Simonsen FIF Hillerød Orientering 42:19
2. Rasmus Ødum OK Øst Birkerød 45:56 +3:37
3. Tim Falck Weber Tisvilde Hegn OK 46:26 +4:07
4. Rolf Valery Tisvilde Hegn OK 47:05 +4:46
5. Jan Møller Aalborg OK 47:13 +4:54
6. Stein Arne Olsen Stavanger Orienteringsklubb 48:32 +6:13
7. Per Hansen FSK Orientering 51:06 +8:47
8. Lars Eeg Højholt Kolding OK 51:19 +9:00
9. Michael Fischer Aalborg OK 52:04 +9:45
10. Morten Ebbensgaard OK Øst Birkerød 52:20 +10:01
11. Carsten Lind OK FROS 52:41 +10:22
12. Bjarne Topp OK Øst Birkerød 52:47 +10:28
13. Thomas Uhlemann Kolding OK 52:59 +10:40
14. Søren Flytkjær Aalborg OK 54:05 +11:46
15. Søren Theilgaard Aalborg OK 55:30 +13:11
16. Kenn Heldgaard Kristensen Herning Orienteringsklub 56:13 +13:54
17. Jens Jørgen Hansen Tisvilde Hegn OK 56:30 +14:11
18. Jørgen Rolighed Thyme Allerød OK 56:36 +14:17
19. Anders Edsen Aarhus 1900 Orientering 56:44 +14:25
20. Frank Rasmussen Ballerup OK 57:34 +15:15
21. Christian Nolte TSV Nusse 58:56 +16:37
22. Per Eg Pedersen Kolding OK 59:21 +17:02
23. Wolfram Knitsch Post-SV Chemnitz 59:34 +17:15
24. Jesper Børsting Herlufsholm OK 1:00:02 +17:43
25. Niels Nygaard Jensen OK Snab 1:00:13 +17:54
26. Peter Bäcker Hansen OK Øst Birkerød 1:00:48 +18:29
27. Henrik Lisby Silkeborg OK 1:01:05 +18:46
28. Jørgen Damgaard OK GORM 1:01:36 +19:17
29. Søren Andersen Herning Orienteringsklub 1:02:17 +19:58
30. Claus A. Pedersen OK Roskilde 1:02:33 +20:14
31. Klaus Wolsing Mariager Fjord OK 1:03:43 +21:24
32. Erik Ellegaard Simonsen OK Øst Birkerød 1:03:57 +21:38
33. Kim Find Andersen Søllerød OK 1:04:31 +22:12
34. Tommy Iversen Odense OK 1:05:17 +22:58
35. Kaj Maag Søllerød OK 1:06:10 +23:51
36. Finn Henriksen Svendborg OK 1:06:34 +24:15
37. Allan Grundsøe Odense OK 1:06:43 +24:24
38. Michael E. Laustsen OK Skærmen Værløse 1:06:50 +24:31
39. Lennart Bo Kristiansen Viborg OK 1:07:23 +25:04
40. Thomas Ullner OK Djurs 1:07:37 +25:18
41. Peder Stephansen OK Esbjerg 1:07:49 +25:30
42. Henrik Molsen Søllerød OK 1:08:24 +26:05
43. Michael Leth Jess OK Roskilde 1:08:32 +26:13
44. Svend Erik Hedevang Herning Orienteringsklub 1:09:41 +27:22
45. Michael Termansen OK SYD 1:11:36 +29:17
46. Bjørn Sommer Aarhus 1900 Orientering 1:11:41 +29:22
47. Martin Ringive OK GORM 1:14:00 +31:41
48. Bo Konring Søllerød OK 1:14:06 +31:47
49. Jan Thiesen Holbæk OK 1:14:40 +32:21
50. Kirsten Møller Søllerød OK 1:15:11 +32:52
51. Michael W. Nielsen OK SYD 1:17:09 +34:50
52. Elmar Tosch TuS Lübbecke 1:17:45 +35:26
53. Lars Otte Rold Skov OK 1:18:30 +36:11
54. Lars Nissen OK Esbjerg 1:18:39 +36:20
55. Torben Schorlemmer Ballerup OK 1:21:13 +38:54
56. Uffe Bach OK Djurs 1:21:29 +39:10
57. Lars Ozol Silkeborg OK 1:23:13 +40:54
58. Henrik Mathiesen Herlufsholm OK 1:26:04 +43:45
59. Franz Thomsen Randers OK 1:28:30 +46:11
60. Lasse Lybek Jensen Ballerup OK 1:31:05 +48:46
61. Bjørn R. Christoffersen Svendborg OK 1:45:23 +63:04
  Anker Møller Silkeborg OK Fejlst.
  Jochen Morawietz Preetzer TSV Fejlst.
  Alf Pedersen OK GORM Ikke startet
  Allan Hougaard Aarhus 1900 Orientering Ikke startet
  Anders Laage Kragh OK Roskilde Ikke startet
  Egon Noe no club Ikke startet
  Jens Ozol Silkeborg OK Ikke startet
  Jes Aage Henning Kolding OK Ikke startet
  Jesper Fonager Christensen OK Roskilde Ikke startet
  Kjeld Arildsen OK Vendelboerne Ikke startet
  Lars Simonsen FIF Hillerød Orientering Ikke startet
  Laurits Bernitt OK West Ikke startet
  Ole-Arthur Juveli Lillomarka O-lag Ikke startet
  Ove Petersen OK SYD Ikke startet
  Steen Knuhtsen Søllerød OK Ikke startet
  Torben Kristensen OK Snab Ikke startet
  Verner Jensen OK Melfar Ikke startet
H55A (79 / 79) Tid After
1. Morten Kjær Silkeborg OK 47:00
2. Erik Bobach Silkeborg OK 48:58 +1:58
3. Bjorn Solbergseter Austmarka 49:05 +2:05
4. Mogens Hagner Silkeborg OK 50:26 +3:26
5. Klavs Madsen Odense OK 51:02 +4:02
6. Peter Østergaard Søllerød OK 51:41 +4:41
7. Søren Maarup Kolding OK 51:44 +4:44
8. Arne Kristensen Herlufsholm OK 51:46 +4:46
9. Onno Verberne OL Toten-Troll 51:50 +4:50
10. Jess Rasmussen Viborg OK 51:52 +4:52
11. Jens Børsting Silkeborg OK 53:08 +6:08
12. Ole Gadsbølle OK Esbjerg 55:37 +8:37
13. Søren Germann OK GORM 56:12 +9:12
14. Per Filskov Odense OK 56:22 +9:22
15. Lars Hanghøj Petersen Ballerup OK 56:53 +9:53
16. Gregers Jørgensen Ballerup OK 57:04 +10:04
17. Martin Granly Lillomarka O-lag 57:12 +10:12
18. Jørgen Skaarup Ballerup OK 57:37 +10:37
19. Jørn Lind PI-København 57:59 +10:59
20. Hans Jørgen Vad Horsens OK 58:04 +11:04
21. Øyvind Roger Hansen Røyken orienteringslag 58:36 +11:36
22. Preben Mortensen Hvalsø OK 1:00:13 +13:13
23. Kurt Thuesen FSK Orientering 1:01:13 +14:13
24. Henning Hansen Horsens OK 1:01:35 +14:35
25. Michael Straube Horsens OK 1:01:40 +14:40
26. Carsten Helligsø Karup OK 1:01:42 +14:42
27. Peter H Juhl OK H.T.F. 1:02:35 +15:35
28. Per Korsbæk St. Binderup OK 1:02:58 +15:58
29. Mogens Vennevold Vestjysk Orienteringsklub 1:03:09 +16:09
30. Uwe Dresel SC Klecken 1:04:03 +17:03
31. Claus Wigen FSK Orientering 1:04:26 +17:26
32. Lars Munch OK Snab 1:04:43 +17:43
33. Ole Søgaard Horsens OK 1:04:57 +17:57
34. Jens Viktor Nørgaard FIF Hillerød Orientering 1:04:58 +17:58
35. Stig Barrett Viborg OK 1:05:06 +18:06
36. Kim Ole Kowsky Rønne IK Orientering 1:05:22 +18:22
37. Arne Bertelsen OK H.T.F. 1:06:11 +19:11
38. Tor Strand Raumar orientering 1:06:24 +19:24
39. Ole Binder OK GORM 1:06:31 +19:31
40. Lars Ole Kopp Karup OK 1:07:34 +20:34
41. Egon Sloth Aalborg P.I. o-afd. 1:07:40 +20:40
42. Steen Sig Andersen Kolding OK 1:08:15 +21:15
43. Johan Mattson Lillomarka O-lag 1:09:21 +22:21
44. Klaus Prunsche TuS Lübbecke 1:09:29 +22:29
45. Hans Pedersen Aalborg P.I. o-afd. 1:10:35 +23:35
46. Jens Peder Jensen OK H.T.F. 1:11:24 +24:24
47. Niels Aabye Ballerup OK 1:11:34 +24:34
48. Orest Kotylo Silkeborg OK 1:11:50 +24:50
49. Henrik Tølløse Hvalsø OK 1:12:38 +25:38
50. Søren Søgaard Nielsen Herning Orienteringsklub 1:12:41 +25:41
51. Gert Rebsdorf Mariager Fjord OK 1:13:06 +26:06
52. Hans Henrik Juda Køge OK 1:13:49 +26:49
53. Palle Cavan OK West 1:14:07 +27:07
54. Henning Schou OK Snab 1:14:56 +27:56
55. Mathias Dittmers TSV Malente 1:15:17 +28:17
56. Niels Stadel Silkeborg OK 1:16:00 +29:00
57. Niels la Cour Bentzon Søllerød OK 1:16:22 +29:22
58. Gert Bertel Karup OK 1:16:33 +29:33
59. Søren Dall OK H.T.F. 1:18:39 +31:39
60. Thomas Østergaard OK Øst Birkerød 1:20:33 +33:33
61. John Dalsgaard Sørensen St. Binderup OK 1:21:28 +34:28
62. Tron Solberg OK Esbjerg 1:22:39 +35:39
63. Jan Jakobsen OK Øst Birkerød 1:23:16 +36:16
64. Kaj Munch Herlufsholm OK 1:26:52 +39:52
65. Torben Kristensen Herlufsholm OK 1:27:38 +40:38
66. Thorkild Jepsen OK West 1:29:49 +42:49
67. Svend Erik Skovsgaard Viborg OK 1:33:19 +46:19
68. Flemming Vejen Ballerup OK 1:33:33 +46:33
69. Per Hauge OK Vendelboerne 1:37:13 +50:13
70. Johan Claes Borasca 1:37:45 +50:45
71. Ulrik Lorenzen OK West 2:12:34 +85:34
  Per Bovién Christensen OK West Fejlst.
  Søren Bertelsen OK H.T.F. Fejlst.
  Andreas Mevius Lübecker Turnerschaft Ikke startet
  Erik Søgaard Aarhus 1900 Orientering Ikke startet
  Henrik Nielsen Tisvilde Hegn OK Ikke startet
  Jon Bjorgum Kristiansand OK Ikke startet
  Rolf Lund Helsingør SOK Ikke startet
  Uffe Just Pedersen Søllerød OK Ikke startet
H55AK (50 / 50) Tid After
1. John Hansen Kristiansand OK 28:29
2. Erik Flarup Skive AMOK 32:29 +4:00
3. Niels Møller Petersen OK FROS 33:49 +5:20
4. Jesper Rene Mortensen Herlufsholm OK 34:23 +5:54
5. Sven-åke Emanuelsson Helsingborg SOK 34:57 +6:28
6. Kaj Skov Skive AMOK 35:51 +7:22
7. Kaj Jansson Randers OK 38:25 +9:56
8. Ole Bernth Jensen Nordvest OK 38:48 +10:19
9. Gert Johannesen Skive AMOK 39:16 +10:47
10. Morten Johansen Orienteringsklubben Moss 40:29 +12:00
11. Henrik Boesen OK Roskilde 41:36 +13:07
12. Erik Andersen Odense OK 42:09 +13:40
13. Kim Topp Randers OK 43:20 +14:51
14. Tommy Jakobsen Horsens OK 43:25 +14:56
15. Jørgen Jensen Skagen OK og Motion 43:50 +15:21
16. Niels Filtenborg Skive AMOK 44:06 +15:37
17. Jens Bentsen OK Øst Birkerød 44:17 +15:48
18. Peter Skov Nielsen OK Snab 44:51 +16:22
19. Per Christensen Haslev OK 45:02 +16:33
20. Chris Bagge FIF Hillerød Orientering 45:41 +17:12
21. Rota Sætaberget Lunderseter IL 47:01 +18:32
22. Henning Vide Petersen Horsens OK 47:15 +18:46
23. Tom Christensen OK S.G. 49:40 +21:11
24. Birger Jønsson OK SYD 49:59 +21:30
25. Jørgen Bang OK Esbjerg 50:00 +21:31
26. Gunnar Gjermandsen Horsens OK 51:50 +23:21
27. Steen Baunehøj OK Roskilde 52:15 +23:46
28. Helge Søgaard Rold Skov OK 53:47 +25:18
29. Frode Mogensen St. Binderup OK 53:54 +25:25
30. Johnny Frands Eriksen Allerød OK 54:48 +26:19
31. Niels Jørgen Iversen Mariager Fjord OK 55:12 +26:43
32. Palle Kyed Viborg OK 1:01:02 +32:33
33. Torben Aakjær Jensen Skive AMOK 1:05:43 +37:14
34. Bent Jacobsen Kolding OK 1:06:10 +37:41
35. Viggo Poulsen Skive AMOK 1:06:20 +37:51
36. Sten Olof Jansson OK SYD 1:06:34 +38:05
37. Reinhard Schröder TSV Malente 1:07:30 +39:01
38. Ole Axelsen Svendborg OK 1:08:12 +39:43
39. Jørgen Thomsen Ballerup OK 1:08:18 +39:49
40. Hors Buhmann TSV Malente 1:10:07 +41:38
41. Knud Hansen Skive AMOK 1:10:23 +41:54
42. John Abrahamsen Stavanger Orienteringsklubb 1:10:50 +42:21
43. Søren Gudme OK73 1:14:28 +45:59
  Jens M. Ibsen Svendborg OK Fejlst.
  Jørn Blom Mariager Fjord OK Fejlst.
  Bjarne Nyberg Karup OK Ikke startet
  Bo Mikkelsen OK Djurs Ikke startet
  Jan Bartnik Amager OK Ikke startet
  Michael Hansen OK S.G. Ikke startet
  Øjvind Brøgger Aarhus 1900 Orientering Ikke startet
H60A (73 / 74) Tid After
1. Steffen Alm Nordvest OK 43:43
2. Torgeir Strandhagen Røyken orienteringslag 44:09 +0:26
3. Varny Vestergaard Vestjysk Orienteringsklub 45:22 +1:39
4. Arnfinn Pedersen Gjø-Vard o-lag 45:27 +1:44
5. Per W. Torgersen Oddersjaa SSK 46:15 +2:32
6. Peter Sørensen PI-København 46:36 +2:53
7. Bjarne Christensen Silkeborg OK 48:02 +4:19
8. Arne Nygaard OK West 48:18 +4:35
9. Ole Andersen Herning Orienteringsklub 48:55 +5:12
10. Arne Moe-Jensen Viborg OK 49:35 +5:52
11. Erik Sørensen Allerød OK 49:38 +5:55
12. Torben Rasmussen Odense OK 50:11 +6:28
13. Max Prang Fredensborg OK 50:33 +6:50
14. Flemming Wendelboe Helsingør SOK 50:42 +6:59
15. Asger Jensen OK Roskilde 51:05 +7:22
16. Per Chr. Hagen Bö orienteringslag 51:23 +7:40
17. Keld Gade Viborg OK 51:43 +8:00
18. Torben Hviid O-63 52:02 +8:19
19. Jørgen Jørgensen Viborg OK 52:05 +8:22
20. Aksel Andersen OK Roskilde 52:35 +8:52
21. Peter Nørgaard Ballerup OK 52:48 +9:05
22. Sven Madsen OK FROS 53:14 +9:31
23. Jørn H. Klausen OK SYD 54:25 +10:42
24. Stein Coward Orienteringsklubben Sør 54:30 +10:47
25. Keld Abrahamsen Aarhus 1900 Orientering 56:00 +12:17
26. Finn Petersen OK Roskilde 56:40 +12:57
27. Kristian Toustrup OK SYD 56:52 +13:09
28. Kaj Kaspersen Herning Orienteringsklub 56:53 +13:10
29. Per Tripax OK Roskilde 57:03 +13:20
30. Niels Landsperg Tisvilde Hegn OK 57:22 +13:39
30. Rüdiger Reischuk Lübecker Turnerschaft 57:22 +13:39
32. Ole D. Jensen Tisvilde Hegn OK 57:28 +13:45
33. Knud Jespersen OK Snab 57:29 +13:46
34. Poul Erik Christensen Horsens OK 59:03 +15:20
35. Christian Falck IL Tyrving 59:06 +15:23
36. Hans Jochumsen OK Esbjerg 59:12 +15:29
37. Torben Kruse Svendborg OK 59:18 +15:35
38. Peer Straarup Horsens OK 1:00:06 +16:23
39. Sven Spangsberg Odense OK 1:00:11 +16:28
40. Finn Ingwersen Horsens OK 1:00:12 +16:29
41. Ib Jensen OK GORM 1:00:56 +17:13
42. Frede Scheye Herlufsholm OK 1:01:15 +17:32
43. Kurt Petersen Faaborg OK 1:01:23 +17:40
44. Keld Østergaard Mariager Fjord OK 1:02:07 +18:24
45. Claes Ø. Larsen Odense OK 1:02:10 +18:27
46. Bjarne Andersen Svendborg OK 1:02:11 +18:28
47. Alfred Newerla RSV Hannover 1:02:43 +19:00
48. Lars Olsen OK Roskilde 1:02:46 +19:03
49. Jan Sveen Raumar orientering 1:02:48 +19:05
50. Tonny Schwærter OK Esbjerg 1:02:57 +19:14
51. Henrik Dagsberg OK Pan Århus 1:03:44 +20:01
52. Peter Wraa Tisvilde Hegn OK 1:03:55 +20:12
53. Thomas Kragh Christensen OK Øst Birkerød 1:03:58 +20:15
54. Torben Hansen OK FROS 1:04:22 +20:39
55. Bernhard Finke OLV Uslar 1:05:09 +21:26
56. Mogens Bøgh Faaborg OK 1:07:26 +23:43
57. Bent Jensen Holbæk OK 1:08:07 +24:24
58. Uwe Andersson TSV Malente 1:10:48 +27:05
59. Helmuth Hansen Herlufsholm OK 1:10:59 +27:16
60. Sten Funder Rønne IK Orientering 1:15:58 +32:15
61. Lars Olesen OK FROS 1:16:45 +33:02
62. Helmut Hilden Rold Skov OK 1:36:57 +53:14
63. Benny Johansen Karup OK 2:35:19 +111:36
  Helmut Blumenstein OSC Kassel Fejlst.
  Steen Vestergaard Odense OK Fejlst.
  Søren Kjær OK H.T.F. Fejlst.
  Bjarne Krogh Nordvest OK Ikke startet
  Gerhard Jensen Odense OK Ikke startet
  Jens Christensen Mariager Fjord OK Ikke startet
  Knud Christensen OK Esbjerg Ikke startet
  Leif Egholm Pedersen Viborg OK Ikke startet
  Tore Högnäs IF Brahe Ikke startet
  Ulrik Mathiassen Silkeborg OK Ikke startet
H65A (93 / 93) Tid After
1. Keld Johnsen Tisvilde Hegn OK 35:56
2. Jens Jørgen Jensen Herning Orienteringsklub 36:16 +0:20
3. Gunnar Grue-Sørensen OK Roskilde 39:11 +3:15
4. Gunnar Dag Tørå IK Grane Arendal Orientering 41:05 +5:09
5. Knud Fjordvald Silkeborg OK 41:06 +5:10
6. Poul Erik Buch OK GORM 42:27 +6:31
7. Jørgen Münster-Swendsen Søllerød OK 42:41 +6:45
8. Emil Olesen FIF Hillerød Orientering 43:31 +7:35
9. Gorm Jespersen Aalborg P.I. o-afd. 44:14 +8:18
10. Jens Sørensen OK West 44:45 +8:49
11. Erik Damgaard Faaborg OK 44:51 +8:55
12. Hans Aage Hvalsøe Hansen Odense Politis Idrætsforening 44:54 +8:58
13. Niels Rabølle Odense OK 44:57 +9:01
14. Hans Christian Strib OK GORM 44:58 +9:02
15. Max Hansen OK Djurs 45:15 +9:19
16. Poul Bobach Aalborg OK 45:59 +10:03
17. Carl Malling Randers OK 46:31 +10:35
18. Christian Gottlieb-Petersen OK Pan Århus 46:56 +11:00
19. Karsten Schultz FIF Hillerød Orientering 47:27 +11:31
20. Eigil Skammelsen Silkeborg OK 49:17 +13:21
21. Klaus Olsen Tisvilde Hegn OK 49:43 +13:47
22. Knud Vogelius Silkeborg OK 49:49 +13:53
23. Jakob Kløverød Porsgrunn Orienteringslag 50:03 +14:07
24. Troels Jensen Horsens OK 50:41 +14:45
25. Mogens Nielsen OK West 50:44 +14:48
26. Christian B. Hansen Kolding OK 50:54 +14:58
27. Torben Isen Herning Orienteringsklub 51:20 +15:24
28. Flemming Sasser Herning Orienteringsklub 52:25 +16:29
29. John Pihl Helsingør SOK 53:23 +17:27
30. Poul A Christensen OK Snab 53:26 +17:30
31. Kjeld Simonsen OK Djurs 53:50 +17:54
32. Svend Johansen Svendborg OK 53:55 +17:59
33. Keld Rasmussen OK H.T.F. 54:14 +18:18
34. Jørgen Stamp Odense OK 54:16 +18:20
35. Hartwig Blumenstein OSC Kassel 54:32 +18:36
36. Frede Rasmussen Herning Orienteringsklub 54:59 +19:03
37. Leif Skovgaard Knudsen Faaborg OK 55:01 +19:05
38. Svend Erik Bertelsen OK SYD 55:02 +19:06
39. Niels Erik Kofoed OK H.T.F. 55:20 +19:24
40. Hermann P. Jensen Nordvest OK 55:22 +19:26
41. Tage Baun Horsens OK 55:58 +20:02
42. Jimmy Hoen Ballerup OK 56:05 +20:09
43. Torben Jørgensen Ribe OK 56:09 +20:13
44. Jørn F. Andersen OK H.T.F. 56:10 +20:14
45. Preben Lupnaav Herlufsholm OK 56:35 +20:39
46. Louis A. Sørensen OK Esbjerg 56:42 +20:46
47. Mike Intgroen KOVZ 57:05 +21:09
48. Ove B. Therkildsen OK H.T.F. 57:06 +21:10
49. Lasse Schnack OK Øst Birkerød 57:29 +21:33
50. Bent Skjoldborg OK Vendelboerne 58:02 +22:06
51. Gert Odgaard OK Vendelboerne 58:06 +22:10
52. Widar Taxth Løland IL Express 58:25 +22:29
53. Ulf Mogensen Aalborg OK 58:37 +22:41
54. Villy Møller Hansen OK Esbjerg 1:00:39 +24:43
55. Arne Brage OK Melfar 1:01:18 +25:22
56. Karl Ditlevsen Horsens OK 1:01:27 +25:31
57. Ole Christiansen AKIF 1:02:01 +26:05
58. Niels C. Andersen Ribe OK 1:03:54 +27:58
59. Erik Fynboe Odense OK 1:04:25 +28:29
60. Ole Christiansen Farum OK 1:04:44 +28:48
61. Erik Ljungdahl Faaborg OK 1:04:46 +28:50
62. Karl Aage Hald FSK Orientering 1:04:48 +28:52
63. Jørn Simonsen Ballerup OK 1:05:44 +29:48
64. Henrik Hansen OK Esbjerg 1:07:52 +31:56
65. Poul Larsen OK Esbjerg 1:08:34 +32:38
66. Henrik W. Kristensen OK73 1:08:40 +32:44
67. Marek Mir-Mackiewicz Døvania 1:12:57 +37:01
68. Niels Henrik Olesen Vestjysk Orienteringsklub 1:13:23 +37:27
69. Erik Lohse OK Øst Birkerød 1:13:24 +37:28
70. Ole Bøggild OK Roskilde 1:14:17 +38:21
71. Olaf Christensen Aarhus 1900 Orientering 1:14:34 +38:38
72. Asbjørn Maintz Andersen Aarhus 1900 Orientering 1:15:50 +39:54
73. Leif Kajberg OK73 1:16:18 +40:22
74. Tom P. Neesgaard FSK Orientering 1:16:49 +40:53
75. Jens-Jørgen Onsberg OK West 1:17:53 +41:57
76. Morten Lassen Faaborg OK 1:17:58 +42:02
77. Jon Matthiesen OK SYD 1:22:48 +46:52
78. Peter Gammelvind OK West 1:26:40 +50:44
79. Vagn Hansen OK H.T.F. 1:27:16 +51:20
80. Johannes Müssen SuS Vehrte 1:44:14 +68:18
  Albert Nielsen Odense OK Fejlst.
  Christian Strandgaard Søllerød OK Fejlst.
  John Tripax OK Roskilde Fejlst.
  Kurt Pedersen Ribe OK Fejlst.
  Ole Husen Farum OK Fejlst.
  Erling Nielsen OK West Ikke startet
  Ernst Kläy OLG Huttwil Ikke startet
  Finn Jørgensen Aaris OK H.T.F. Ikke startet
  Flemming D. Andersen OK H.T.F. Ikke startet
  Jan Kristoffersen Ballerup OK Ikke startet
  John Knudsen Nykøbing F. Roklub - Orientering Ikke startet
  Karsten Richardt Køge OK Ikke startet
  Ronnie McGrail Søllerød OK Ikke startet
H70A (70 / 70) Tid After
1. Jørgen Olesen Odense OK 37:51
2. H. V. Jensen Odense OK 38:24 +0:33
3. Dirk Zwikker Argus 40:33 +2:42
4. Per Aaes Christoffersen Ballerup OK 40:37 +2:46
5. Roar Bjordal Oppsal Orientering 40:46 +2:55
6. Ole Svendsen OK Roskilde 40:51 +3:00
7. Arne Grøndahl Søllerød OK 41:02 +3:11
8. Frants Nielsen Herning Orienteringsklub 41:18 +3:27
9. Hans Nielsen OK H.T.F. 41:56 +4:05
10. Leif Kofoed Helsingør SOK 42:07 +4:16
11. Ronny Ragnarsson Markbygdens OK 43:22 +5:31
12. Peter Bjørn Jensen O-63 43:40 +5:49
13. Ove Splittorff Svendborg OK 44:22 +6:31
14. Ole Johan Vangen Hamar orienteringsklubb 44:56 +7:05
15. Ole F. Thomsen OK Vendelboerne 45:30 +7:39
16. Erik Anders Jensen Silkeborg OK 45:46 +7:55
17. Finn Hørup Nielsen OK Vendelboerne 45:47 +7:56
18. Clive Allen Silkeborg OK 45:58 +8:07
19. Bjørn W. Ludvigsen IF Sturla 46:11 +8:20
20. Eirik Eriksen IF Sturla 46:42 +8:51
21. Asmus Wonsyld Silkeborg OK 46:52 +9:01
21. Lars Martin Gjein Stokke IL 46:52 +9:01
23. Gunner Jørgensen OK73 47:04 +9:13
24. Erik Løvgren Jensen Køge OK 47:47 +9:56
25. Kaj Ove Rasmussen OK H.T.F. 48:18 +10:27
26. Leif Sig FIF Hillerød Orientering 48:25 +10:34
27. Knud Lykking OK73 48:29 +10:38
28. Jørn Thomsen Kolding OK 48:40 +10:49
29. Jørgen Thyssen Horsens OK 48:44 +10:53
30. Thomas Søes Farum OK 48:48 +10:57
31. Geir Husdal T&IF Viking 49:37 +11:46
32. Jens Asserbo Herlufsholm OK 50:10 +12:19
33. Arne Pedersen Mariager Fjord OK 50:52 +13:01
34. Eric Gautier Søllerød OK 51:37 +13:46
35. Palle Møller Nielsen Odense OK 51:55 +14:04
36. Per Lind Jensen Aarhus 1900 Orientering 52:55 +15:04
37. Ole Rasmussen Køge OK 53:39 +15:48
38. Frede Jacobsen OK SYD 53:54 +16:03
39. Lars Ole Larsen Silkeborg OK 54:17 +16:26
40. Niels Tulinius OK S.G. 56:23 +18:32
41. Aksel Skovlyst Faaborg OK 56:34 +18:43
42. Gunner Aaskov Odense OK 57:09 +19:18
43. Per F. Henriksen OK H.T.F. 57:12 +19:21
44. Jørn Andreasen OK73 57:18 +19:27
45. Niels Lyhne Herlufsholm OK 58:10 +20:19
46. Svend Erik Jensen OK Skærmen Værløse 58:21 +20:30
47. Hans Dabelsteen OK Roskilde 58:23 +20:32
48. Jim Chalmers Lyngby OK 58:48 +20:57
49. Arne Lande Bö orienteringslag 59:55 +22:04
50. Jens Roesgaard Nordvest OK 1:00:50 +22:59
51. Svein Glendrange Stavanger Orienteringsklubb 1:01:43 +23:52
52. Poul Nøhr Silkeborg OK 1:03:31 +25:40
53. Finn Olsen OK Roskilde 1:04:55 +27:04
54. Harald Brekke Hamar orienteringsklubb 1:07:45 +29:54
55. Erik Bach Sørensen Kildeholm OK 1:07:52 +30:01
56. Knud Erik Thomsen Svendborg OK 1:08:45 +30:54
57. Kaare Vindfeld OK S.G. 1:08:50 +30:59
58. Mogens Jensen Holbæk OK 1:14:45 +36:54
59. Finn Hove OK SYD 1:30:31 +52:40
60. Harvy Ilsøe Horsens OK 1:33:45 +55:54
61. Finn Grynderup Horsens OK 2:19:42 +101:51
  Frank Finkenstädt OLV Uslar Fejlst.
  Gert Bøgevig Søllerød OK Fejlst.
  Jørgen Chr. Nielsen FIF Hillerød Orientering Fejlst.
  Kai Hansen OK Djurs Fejlst.
  Kjell-ake Isaksson OK Skogshjortarna Fejlst.
  Poul R. Breiy Ballerup OK Fejlst.
  Dan Haagerup Tisvilde Hegn OK Ikke startet
  Ole Hoffmann OK FROS Ikke startet
  Ole Kirkegaard OK Esbjerg Ikke startet
H75A (33 / 33) Tid After
1. Jack Skrydstrup Kolding OK 31:43
2. Jørgen Jensen Helsingør SOK 33:56 +2:13
3. Per Møller AKIF 35:20 +3:37
4. Olav Odgaard Odense OK 35:43 +4:00
5. Bendt Frandsen Farum OK 38:05 +6:22
6. Henning Løwenstein FIF Hillerød Orientering 40:08 +8:25
7. Erland Skøt OK H.T.F. 40:54 +9:11
8. Asger Kristensen Herning Orienteringsklub 41:13 +9:30
9. Holger Mikkelsen Odense OK 42:31 +10:48
10. Flemming Larsen Helsingør SOK 42:44 +11:01
11. Mogens Jørgensen (UFK) Søllerød OK 43:11 +11:28
12. Arne Karlsen Stavanger Orienteringsklubb 43:30 +11:47
12. Niels J. Møller Hansen Kolding OK 43:30 +11:47
14. Gunnar Tamberg Ballerup OK 44:01 +12:18
15. Eigil Kongsfjell OL Tønsberg og Omegn 44:39 +12:56
16. Thor Edvardsen Larvik O-Veteraner 45:38 +13:55
17. Holger Karlsmose Farum OK 46:04 +14:21
18. Bent Mortensen OK73 47:15 +15:32
19. Herluf Jensen Svendborg OK 51:01 +19:18
20. Keld B. Nielsen OK H.T.F. 51:52 +20:09
20. Niels Erik Uhlemann Kolding OK 51:52 +20:09
22. Govert Heede Ballerup OK 53:20 +21:37
23. Sune Frederiksen Hvalsø OK 53:24 +21:41
24. Evald Laustsen Aarhus 1900 Orientering 54:56 +23:13
25. Gert Pedersen OK Roskilde 58:05 +26:22
26. Finn Hultengren Ballerup OK 59:24 +27:41
  Hans Larsen Faaborg OK Fejlst.
  Ole Jensen Rold Skov OK Fejlst.
  Børge Rahbæk Madsen OK Esbjerg Ikke startet
  Egon Lynge Madsen OK Roskilde Ikke startet
  Jørn Zacho OK Pan Århus Ikke startet
  Per Rønnau Aarhus 1900 Orientering Ikke startet
  Vagn Lidegaard Mariager Fjord OK Ikke startet
H80A (17 / 17) Tid After
1. Lasse Fugmann Thamdrup (UFK) Allerød OK 27:28
2. Palle Bay Køge OK 35:49 +8:21
3. John Vallin OK Hedströmmen 36:12 +8:44
4. Christian Giesilir OL-Team OWL 36:20 +8:52
5. Peter Larsen Helsingør SOK 38:27 +10:59
6. Preben Munk Viborg OK 42:10 +14:42
7. Horst Mevius Lübecker Turnerschaft 43:20 +15:52
8. Svend Brøns Petersen OK Vendelboerne 45:13 +17:45
9. Peter Arildsen OK Vendelboerne 45:43 +18:15
10. Jakob Ravn Horsens OK 46:03 +18:35
11. Erling Hansen Køge OK 48:34 +21:06
12. Henning Jørgensen Nordvest OK 49:42 +22:14
13. Christen Filskov Kolding OK 49:59 +22:31
14. Rudolph Taurit LBV Phoenix Lübeck 1:04:32 +37:04
15. Horst Heyder Lübecker Turnerschaft 1:13:12 +45:44
  Bent Børsting Herlufsholm OK Ikke startet
  Terje Sommerstad Konnerud IL Ikke startet
H85A (2 / 2) Tid After
1. Kurt Dose Køge OK 38:55
  Magne Bekkelund Røyken O-lag Ikke startet
H-begynder (5 / 5) Tid After
1. Theis Olsen Mariager Fjord OK 20:45
2. Jonas Aadal Wihan Odense Politis Idrætsforening 24:27 +3:42
3. Karl Gammelvind Vestjysk Orienteringsklub 25:18 +4:33
4. Christopher Kunckel Tisvilde Hegn OK 26:02 +5:17
  Jacob Lund Kolenda Holbæk OK Ikke startet

Oprettet af MeOS 3.1.391 (U2): 04-04-2015 15:09:59