Natugle 4, 2007Wed 28/03/2007 22:25
Resultscreated by OE2003 © Stephan Krämer 2006

   Pl Name                   Club                                   Time 



Begynder, kort  (3)        2.5 km   11 C           

    1 Silas Frederik Thomsen Horsens OK                            19:17 
    2 Anne Edsen             Århus 1900 Orientering                21:16 
    3 Daniel Purup-Nielsen   Horsens OK                            27:42 



D -16  (4)                 3.4 km   11 C           

    1 Nanna Dybdal Abrahamse Århus 1900 Orientering                25:14 
    2 Stine Bagger Hagner    Silkeborg OK                          28:51 
    3 Nina G. Najbjerg       OK GORM                               30:14 
    4 Astrid Ank Jørgensen   Horsens OK                            32:06 



D 17-34  (8)               5.4 km   21 C           

    1 Ida Bobach             Silkeborg OK                          45:49 
    2 Marie Dybdal           Århus 1900 Orientering                56:09 
    3 Signe Lund Hansen      Viborg OK                           1:16:37 

      Rikke Vide Petersen    Horsens OK                               mp 
      Camilla Søgaard        Horsens OK                               mp 
      Marie Hauerslev        OK Pan Århus                            dns 
      Sarah Naomi Thomsen    Horsens OK                              dns 
      Mette Møller Nielsen   AKIF                                    dns 



D 35-44  (2)               4.3 km   15 C           

    1 Berit Harfot           Horsens OK                            43:15 
    2 Ingrid Johannsen       Silkeborg OK                          48:40 



D 45-  (4)                 4.3 km   15 C           

    1 Dorthe Hansen          Silkeborg OK                          46:45 
    2 Gitte Isen             Herning Orienteringsklub              50:42 
    3 Lone Dybdal            Århus 1900 Orientering              1:12:13 

      Tove Jakobsen          Silkeborg OK                            dns 



H -14  (5)                 3.4 km   11 C           

    1 Niclas Holm Nielsen    Mariager Fjord OK                     30:50 
    2 Mikkel Sørensen        Melfar                                31:10 
    3 Jakob Edsen            Århus 1900 Orientering                32:17 
    4 Andreas Meyer Larsen   Mariager Fjord OK                     35:36 

      Jakob Dybdal Abrahamse Århus 1900 Orientering                  dns 



H/D 17-B  (3)              4.3 km   13 C           

    1 Henrik Kofoed Hansen   Horsens OK                            57:56 
    2 Lis Ann Jensen         Mariager Fjord OK                   1:07:04 

      Hanne Kortegaard Niels Århus 1900 Orientering                   mp 



H 15-16  (6)               4.3 km   13 C           

    1 Rasmus Søgaard         Horsens OK                            29:44 
    2 Mikkel Johannsen       Silkeborg OK                          32:25 
    3 Lasse Holch Nielsen    Silkeborg OK                          33:27 
    4 Hjalte Sebastian Thoms Horsens OK                            38:24 
    5 Morten Larsen          OK GORM                               56:15 
    6 Esben Merrild          OK GORM                               56:17 



H 17-20  (4)               6.2 km   20 C           

    1 Peter Overgaard        OK Pan Århus                          41:29 
    2 Per Hjerrild           OK Pan Århus                          45:55 

      Rune Hjort Nielsen     Herning Orienteringsklub                 mp 
      Asbjørn Mathiasen      Silkeborg OK                            dns 



H 21-34  (16)              7.7 km   26 C           

    1 Ebbe Nielsen           OK Pan Århus                          48:42 
    2 Martin Christensen     OK Pan Århus                          59:24 
    3 Jeppe Borch            Silkeborg OK                        1:00:27 
    4 Henrik Kallestrup      Silkeborg OK                        1:04:52 
    5 Erik Bobach            Silkeborg OK                        1:05:11 
    6 Lasse Staffensen       OK Pan Århus                        1:11:53 
    7 Jens Børsting          Silkeborg OK                        1:21:47 
    8 Simon Grimstrup        Silkeborg OK                        1:32:12 

      Andreas Lyngaa         Silkeborg OK                             mp 
      Kenn Kristensen        Herning Orienteringsklub                 mp 
      Peter Thomadsen        OK Pan Århus                             mp 
      Allan Reiche           Rold Skov OK                            dns 
      Christian Bobach       Silkeborg OK                            dns 
      Søren Bobach           Silkeborg OK                            dns 
      Jes Mose Jensen        AKIF                                    dns 
      Anders Schmidt         Silkeborg OK                            dns 



H 35-44  (9)               6.2 km   20 C           

    1 Claus Grøn Lyngby      Kolding OK                            53:58 
    2 Mads Mikkelsen         Horsens OK                            58:44 
    3 Michael K. Sørensen    OK Pan Århus                          59:29 
    4 Carsten Lind           OK FROS                             1:00:41 
    5 Anders Edsen           Århus 1900 Orientering              1:13:09 
    6 Lars Thestrup          OK H.T.F.                           1:13:27 
    7 Morten Ibsen           Herning Orienteringsklub            1:13:45 
    8 Ole Præstgaard         Mariager Fjord OK                   1:15:15 

      Flemming Adamsson      Silkeborg OK                            dns 



H 45-54  (15)              5.4 km   21 C           

    1 Kent Lodberg           OK Pan Århus                          46:09 
    2 Keld Abrahamsen        Århus 1900 Orientering                53:39 
    3 Jens Christensen       Mariager Fjord OK                     53:56 
    3 Ole Andersen           Herning Orienteringsklub              53:56 
    5 Henning Overgaard      OK Pan Århus                          55:52 
    6 Flemming Johannsen     Silkeborg OK                          58:54 
    7 Hans Jørgen Vad        Herning Orienteringsklub            1:01:26 
    8 Svend Erik Hedevang    Herning Orienteringsklub            1:04:50 
    9 Henrik Dagsberg        Horsens OK                          1:15:29 
   10 Torben Hansen          Viborg OK                           1:16:38 

      Karsten Stald          Horsens OK                               mp 
      Anker Møller           Randers OK                               mp 
      Torben Utzon           OK Pan Århus                            dns 
      Ole Jensen             Mariager Fjord OK                       dns 
      Ole Søgaard            Horsens OK                              dns 



H 55-  (16)                4.3 km   15 C           

    1 Knud Fjordvald         Silkeborg OK                          36:46 
    2 Poul Erik Buch         OK GORM                               40:33 
    3 Flemming Nørgaard      OK Pan Århus                          40:37 
    4 Søren Germann          OK GORM                               44:42 
    5 Ole Binder             OK GORM                               46:55 
    6 Bent Nielsen           OK GORM                               47:31 
    7 Peter Føns Knudsen     OK GORM                               48:24 
    8 Svend Borgbjerg        Silkeborg OK                          48:28 
    9 Frants Nielsen         Herning Orienteringsklub              51:19 
   10 Leif B. Nielsen        Herning Orienteringsklub              53:55 
   11 Torben Isen            Herning Orienteringsklub              54:48 
   12 Finn Ingwerser         Horsens OK                            59:30 
   13 Per Møller Sørensen    Silkeborg OK                        1:01:14 
   14 Børge Kronborg         Viborg OK                           1:04:12 
   15 Per Thomsen            Herning Orienteringsklub            1:08:29 

      Nils Jansson           Randers OK                              dns