Natugle 2ma 2008-03-10 23:55
Start listcreated by OE2003 © Stephan Krämer 2006

 Stno  SI card Name                   Club                    Start Course     


Beg. Kort  (1)     2.5 km   10 C           

15504          Louise Kolind          Viborg OK               19:30 Bane 8     



D -16  (3)         3.4 km   15 C           

30916          Anne Ekhard Edsen      Aarhus 1900 Oriente     19:30 Bane 6     
38556          Freja Johansen         Silkeborg OK            19:30 Bane 6     
60244   351368 Stine Bagger Hagner    Silkeborg OK            19:30 Bane 6     



D 17-34  (4)       5.0 km   19 C           

29836   212920 Astrid Ank Jørgensen   Horsens OK              19:30 Bane 3     
53249   216781 Marie Dybdal           Aarhus 1900 Oriente     19:30 Bane 3     
58364          Pernille Buch          OK GORM                 19:30 Bane 3     
62373   702812 Trine Kristensen       OK Pan Århus            19:30 Bane 3     



D 35-44  (3)       4.0 km   17 C           

32649   421768 Berit Harfot           Horsens OK              19:30 Bane 4     
40600   348372 Helle Svenningsen      Aarhus 1900 Oriente     19:30 Bane 4     
50774          Lene Stick Nielsen     Viborg OK               19:30 Bane 4     



D 45-  (7)         4.0 km   17 C           

33267          Birgitte Halle         Aarhus 1900 Oriente     19:30 Bane 4     
33283          Birthe Worm            Aarhus 1900 Oriente     19:30 Bane 4     
39174   351468 Gitte Isen             Herning Orientering     19:30 Bane 4     
39439   246497 Grethe Anæus           Viborg OK               19:30 Bane 4     
40197   209164 Hanne Møller Andersen  OK Pan Århus            19:30 Bane 4     
50576   216755 Lone Dybdal            Aarhus 1900 Oriente     19:30 Bane 4     
57738   411858 Pia Gade               Viborg OK               19:30 Bane 4     



H -14  (3)         3.4 km   15 C           

59742   777776 Silas Frederik Thomsen Horsens OK              19:30 Bane 6     
74005   351398 Rasmus Sørensen        OK Melfar               19:30 Bane 6     
04325    49184 Daniel Purup-Nielsen   Horsens OK              19:30 Bane 6     



H 15-16  (6)       4.4 km   19 C           

30966   208985 Asbjørn Gjøderum-Svenn Aarhus 1900 Oriente     19:30 Bane 5     
50196   209197 Lars Hjerrild          OK Pan Århus            19:30 Bane 5     
60210          Simon Fjordvald        Silkeborg OK            19:30 Bane 5     
63959   209170 Victor Hauerslev       OK Pan Århus            19:30 Bane 5     
70045   351397 Mikkel Sørensen        OK Melfar               19:30 Bane 5     
74568   348378 Jakob Ingerslev Overva OK Pan Århus            19:30 Bane 5     



H 17-20  (4)       5.8 km   21 C           

34942          Christian Bertel Ander Karup OK                19:30 Bane 2     
47242   239287 Kristian Vad           Herning Orientering     19:30 Bane 2     
57324   890608 Per Hjerrild           OK Pan Århus            19:30 Bane 2     
57390   501690 Peter Overgaard        OK Pan Århus            19:30 Bane 2     



H 21  (8)          7.4 km   27 C           

 1248   302155 Keld J. Krogsgaard     Silkeborg OK            19:30 Bane 1     
10405   700103 Mads Mikkelsen         Horsens OK              19:30 Bane 1     
31344          Allan Reiche           OK Vendelboerne         19:30 Bane 1     
34801   870001 Christian Bobach       Silkeborg OK            19:30 Bane 1     
41020   791129 Henrik Jørgensen       OK Pan Århus            19:30 Bane 1     
53017   209188 Morten Pedersen        OK Pan Århus            19:30 Bane 1     
72108          Simon Møller Grimstrup Silkeborg OK            19:30 Bane 1     
88684          Peter Sinding Poulsen  Silkeborg OK            19:30 Bane 1     



H 35-44  (5)       5.8 km   21 C           

30883          Anders Edsen           Aarhus 1900 Oriente     19:30 Bane 2     
39348          Gert Bertel            Karup OK                19:30 Bane 2     
52150   351393 Lars Thestrup          OK H.T.F.               19:30 Bane 2     
56102          Niels Jensen           OK Esbjerg              19:30 Bane 2     
10869          Troels Bakke           OK Pan Århus            19:30 Bane 2     



H 45-54  (15)      5.0 km   19 C           

33580          Birger Johansen        Silkeborg OK            19:30 Bane 3     
34661   407710 Carsten Lind           OK FROS                 19:30 Bane 3     
38233   302596 Finn Arildsen          OK Pan Århus            19:30 Bane 3     
39918   777771 Henrik Dagsberg        Horsens OK              19:30 Bane 3     
39984   423264 Hans Jørgen Vad        Herning Orientering     19:30 Bane 3     
47466          Kent Lodberg           OK Pan Århus            19:30 Bane 3     
48125   411857 Keld Gade              Viborg OK               19:30 Bane 3     
50336   344280 Anker Møller           Randers OK              19:30 Bane 3     
52663          Mogens Hald            Herning Orientering     19:30 Bane 3     
56334   101325 Ole Jensen             Mariager Fjord OK       19:30 Bane 3     
56459   208954 Ole Gjøderum           Aarhus 1900 Oriente     19:30 Bane 3     
60468   344248 Steen Frandsen         Viborg OK               19:30 Bane 3     
62331   626364 Torben Utzon           OK Pan Århus            19:30 Bane 3     
62886          Torben Kragh           Aalborg OK              19:30 Bane 3     
67696   407783 Erik Krogh             Kolding OK              19:30 Bane 3     



H 55-  (23)        4.0 km   17 C           

30156   216736 Asger Kristensen       Herning Orientering     19:30 Bane 4     
33184          Bjørn Momsen           Silkeborg OK            19:30 Bane 4     
33415          Børge Kronborg         Viborg OK               19:30 Bane 4     
34752    57903 Carl Malling           Randers OK              19:30 Bane 4     
38100   212951 Finn Ingwersen         Horsens OK              19:30 Bane 4     
38184          Frants Nielsen         Herning Orientering     19:30 Bane 4     
39877   403153 Henning Larsen         Horsens OK              19:30 Bane 4     
40254          Hans Jørgen Simonsen   OK Pan Århus            19:30 Bane 4     
43216   351237 Jens Jørgen Jensen     Herning Orientering     19:30 Bane 4     
44579   410419 Jørgen Jørgensen       Viborg OK               19:30 Bane 4     
45882   403059 Jørn Thomsen           Kolding OK              19:30 Bane 4     
47713          Knud Fjordvald         Silkeborg OK            19:30 Bane 4     
47888   216751 Keld Abrahamsen        Aarhus 1900 Oriente     19:30 Bane 4     
49074    50255 Klaus Staugaard        Kolding OK              19:30 Bane 4     
49975   407199 Leif B. Nielsen        Herning Orientering     19:30 Bane 4     
52770          Max Hansen             OK Djurs                19:30 Bane 4     
55493   343098 Nils Jansson           Randers OK              19:30 Bane 4     
55998   407702 Niels Møller Petersen  OK FROS                 19:30 Bane 4     
56839   407720 Ole Hoffmann           OK FROS                 19:30 Bane 4     
57465          Per Møller Sørensen    Silkeborg OK            19:30 Bane 4     
58257    50294 Paul Staugaard         Kolding OK              19:30 Bane 4     
58512   504643 Per Christensen        OK Esbjerg              19:30 Bane 4     
62175   351489 Torben Isen            Herning Orientering     19:30 Bane 4