Djurslandsløb 2012onsdag 19/9-2012 11:00
Klubstartliste

      Start Navn                                 Klasse           Længde/stigning          Ant. 


Herning Orienteringsk DK  

      10:00 Kim Hyldgaard                        H 35 A           9.4 km   23 K              16 
      10:01 Lars Henrik Andersen                 H 35- B          5.2 km   17 K              12 
      10:03 Frants Nielsen                       H 65 A           4.0 km   13 K              24 
      10:04 Carsten Olsen                        H 21 C           3.5 km   11 K               9 
      10:05 Frede Rasmussen                      H 60 A           5.1 km   17 K              24 
      10:06 Søren Andersen                       H 21 A           9.4 km   23 K              14 
      10:07 Poul Erik Lyngsø                     H 21 B           5.2 km   17 K               6 
      10:07 Elin Lyngsø                          D 21 C           3.0 km   10 K              10 
      10:10 Kenn Kristensen                      H 35 A           9.4 km   23 K              16 
      10:12 Daniel B. Schmidt                    H 11-12 A        3.5 km   11 K               2 
      10:12 Kaj Kaspersen                        H 45 A           6.8 km   20 K              14 
      10:13 Lucia Aagaard                        D 35 A           6.4 km   24 K               8 
      10:13 Erik Brixen                          H 35- B          5.2 km   17 K              12 
      10:16 Anni Jensen                          D 50 A           3.5 km   12 K              22 
      10:17 Stine T. Søndergaard                 D 21 A           6.4 km   24 K               6 
      10:18 Nicklas Olsen                        H 13-14 B        3.5 km   11 K               5 
      10:28 Bjørn Hansen                         H 21 C           3.5 km   11 K               9 
      10:28 Irene B. Schmidt                     D 40 A           4.8 km   17 K               7 
      10:28 Helga Søby                           D 50 A           3.5 km   12 K              22 
      10:29 Bitten Nielsen                       D 35 A           6.4 km   24 K               8 
      10:31 Ole Andersen                         H 55 A           5.1 km   17 K              10 
      10:34 Rasmus Mølgaard Andersen             H 13-14 B        3.5 km   11 K               5 
      10:36 Susanne Kristensen                   D 45 A           4.8 km   17 K              13 
      10:38 Søren Søgaard Nielsen                H 50 A           6.8 km   20 K              15 
      10:38 Gitte Isen                           D 50 A           3.5 km   12 K              22 
      10:39 Tove Jessen                          D 35- B          4.2 km   13 K              15 
      10:40 Jens Peder Jørgensen                 H 21 A           9.4 km   23 K              14 
      10:41 Asger Kristensen                     H 65 A           4.0 km   13 K              24 
      10:46 Jonna Jørgensen                      D 45 A           4.8 km   17 K              13 
      10:53 Arne Lock                            H 65 A           4.0 km   13 K              24 
      10:59 Kåre Sandvei Jensen                  H 17-20 B        5.2 km   17 K               8 
      11:04 Lars Mikkelsen                       H 21 A           9.4 km   23 K              14 
      11:07 Torben Isen                          H 60 A           5.1 km   17 K              24 
      11:08 Andreas Skov                         H 50 A           6.8 km   20 K              15 
      11:11 Flemming Sasser                      H 55 A           5.1 km   17 K              10 
      11:12 Mogens Hald                          H 45 A           6.8 km   20 K              14 
      11:22 Alex Heldgaard Kristensen            H 15-16 A        6.8 km   20 K               4 
      11:25 Jens Jørgen Jensen                   H 60 A           5.1 km   17 K              24 
      10:00 Jan Mathiasen                        Begyndere        2.4 km   9 K               12 
      10:00 Niels Christian Andersen             Begyndere        2.4 km   9 K               12 
      10:00 Marianna Mathiasen                   D-10             2.4 km   9 K                8 
      10:00 Mathias Sandbæk Olsen                H -10            2.4 km   9 K                6 



Nordvest OK           DK  

      11:42 Steffen Alm                          Bane 2A          6.8 km   20 K              13 



Aarhus 1900 Orienteri DK  

      10:02 Jakob Dybdal Abrahamsen              H 17-20 A        9.4 km   23 K               4 
      10:02 Per Clemensen                        H 50 A           6.8 km   20 K              15 
      10:05 Anne Lysgaard Schulz                 D 21 A           6.4 km   24 K               6 
      10:07 Maria Søby Pedersen                  D 21 B           4.2 km   13 K               6 
      10:09 Anne Ekhard Edsen                    D 17-20 A        6.4 km   24 K               1 
      10:09 Jonas Søby Pedersen                  H 17-20 B        5.2 km   17 K               8 
      10:09 Inge Scheel Andersen                 D 21 C           3.0 km   10 K              10 
      10:10 Marius Gjøderum-Svenningsen          H 15-20 C        3.5 km   11 K               2 
      10:10 Randi Jensen                         D 50 A           3.5 km   12 K              22 
      10:11 Øjvind Brøgger                       H 60 A           5.1 km   17 K              24 
      10:11 Louise Mielche                       D 35- B          4.2 km   13 K              15 
      10:13 Signe Bang                           D 21 C           3.0 km   10 K              10 
      10:14 Birgit Rasmussen                     D 50 A           3.5 km   12 K              22 
      10:15 Gitte Frandsen                       D 35 A           6.4 km   24 K               8 
      10:15 Ole Jørgensen                        H 65 A           4.0 km   13 K              24 
      10:16 Jørgen Bang                          H 21 C           3.5 km   11 K               9 
      10:17 Thora Samsø Fast                     D 21 C           3.0 km   10 K              10 
      10:18 Gerda Henriksen                      D 50 A           3.5 km   12 K              22 
      10:19 Lone Dybdal                          D 35 A           6.4 km   24 K               8 
      10:21 Per Rønnau                           H 65 A           4.0 km   13 K              24 
      10:22 Søren Stensig Kristensen             H 21 C           3.5 km   11 K               9 
      10:22 Bodil Buchtrup Jensen                D 50 A           3.5 km   12 K              22 
      10:23 Helle Dybkjær                        D 35- B          4.2 km   13 K              15 
      10:24 Anders Tversted                      H 21 A           9.4 km   23 K              14 
      10:24 Inge Kølbæk Bonne                    D 45 A           4.8 km   17 K              13 
      10:25 Nanna Dybdal Abrahamsen              D 21 A           6.4 km   24 K               6 
      10:25 Lene Kring Andersen                  D 21 C           3.0 km   10 K              10 
      10:27 Per Lind Jensen                      H 65 A           4.0 km   13 K              24 
      10:27 Vibeke Nybo                          D 21 B           4.2 km   13 K               6 
      10:28 Allan Hougaard                       H 40 A           6.8 km   20 K               7 
      10:29 Erling Nørgaard                      H 60 A           5.1 km   17 K              24 
      10:29 Jacob Giversen                       H 17-20 B        5.2 km   17 K               8 
      10:32 Kim Poulsen                          H 40 A           6.8 km   20 K               7 
      10:33 Karen Abildgård Poulsen              D 13-14 A        4.2 km   13 K               3 
      10:37 Katja Vogel Andersen                 D 35- B          4.2 km   13 K              15 
      10:38 Birgitte Halle                       D 45 A           4.8 km   17 K              13 
      10:42 Per O. Espegren                      H 35 A           9.4 km   23 K              16 
      10:42 Hanne Gylling                        D 40 A           4.8 km   17 K               7 
      10:43 Andreas Frandsen                     H 13-14 A        5.2 km   17 K               4 
      10:44 Bjørn Sommer                         H 45 A           6.8 km   20 K              14 
      10:45 Signe Kølbæk Bonne                   D 15-16 B        4.2 km   13 K               2 
      10:46 Anton Rasmussen                      H 21 A           9.4 km   23 K              14 
      10:46 Lena Deleuran Nørgaard               D 50 A           3.5 km   12 K              22 
      10:47 Palle Alders                         H 21 B           5.2 km   17 K               6 
      10:48 Jonas Abildgård Poulsen              H 15-16 A        6.8 km   20 K               4 
      10:49 Keld Abrahamsen                      H 60 A           5.1 km   17 K              24 
      10:49 Mia Berle                            D 21 B           4.2 km   13 K               6 
      10:50 Pernille Bøch Gylling                D 15-16 A        4.8 km   17 K               3 
      10:50 Lone Christensen                     D 50 A           3.5 km   12 K              22 
      10:51 Dennis Rahbek                        H 21 B           5.2 km   17 K               6 
      10:52 Frank Dabelstein                     H 45 A           6.8 km   20 K              14 
      10:53 Nikoline Gjøderum-Svenningsen        D 21 B           4.2 km   13 K               6 
      10:56 Anne Ellekrog                        D 40 A           4.8 km   17 K               7 
      10:56 Jakob Ekhard Edsen                   H 17-20 A        9.4 km   23 K               4 
      10:57 Olaf Christensen                     H 60 A           5.1 km   17 K              24 
      10:57 Thomas Vestermar Thomsen             H 21 B           5.2 km   17 K               6 
      10:58 Erik Søgaard                         H 50 A           6.8 km   20 K              15 
      11:00 Henrik Tinggaard Andersen            H 35 A           9.4 km   23 K              16 
      11:01 Andreas Bødker                       H 17-20 B        5.2 km   17 K               8 
      11:06 Martin B. Nielsen                    H 17-20 A        9.4 km   23 K               4 
      11:14 Ole Gjøderum                         H 50 A           6.8 km   20 K              15 
      11:20 Anders Edsen                         H 40 A           6.8 km   20 K               7 
      11:28 Vagn Pedersen                        H 50 A           6.8 km   20 K              15 
      11:35 Asbjørn Maintz Andersen              H 60 A           5.1 km   17 K              24 
      10:00 Inge Gylling                         Begyndere        2.4 km   9 K               12 
      10:00 Laura Vogel Andersen                 D-10             2.4 km   9 K                8 
      10:00 Lukas Vogel Andersen                 H -10            2.4 km   9 K                6 
      10:00 Villads Skjoldager                   H -10            2.4 km   9 K                6 



OK Pan Århus          DK  

      10:00 Christian Thorgersen                 H 15-20 C        3.5 km   11 K               2 
      10:23 Katrine Spanner                      D 11-12 A        3.0 km   10 K               4 
      10:26 Lukas Liam Damsh Akselsen            H 13-14 B        3.5 km   11 K               5 
      10:27 Maria Enevold Dahl                   D 11-12 A        3.0 km   10 K               4 
      10:44 Caroline Finderup                    D 15-16 A        4.8 km   17 K               3 
      10:55 Mads Møller Skaug                    Bane 3A          5.1 km   17 K              15 
      11:14 Johan MacLassen                      Bane 1           9.4 km   23 K               7 
      10:00 Katinka Kilden                       D -12 B          2.4 km   9 K                1 
      10:00 Line Møller Nielsen                  D-10             2.4 km   9 K                8 
      10:00 Marie Møller Nielsen                 Begyndere        2.4 km   9 K               12 
      10:00 Anton Thygesen                       Begyndere        2.4 km   9 K               12 



Silkeborg OK          DK  

      10:06 Mette Voldum Jørgensen               Bane 3B          4.8 km   17 K               6 
      10:11 Clive Allen                          Bane 4A          4.0 km   13 K               7 
      10:15 Bjarne Christensen                   Bane 3A          5.1 km   17 K              15 
      10:17 Dieter Gravgaard                     Bane 4A          4.0 km   13 K               7 
      10:30 Jacob Skaanning Jørgensen            H 15-16 A        6.8 km   20 K               4 
      10:32 Nina Arensbach Følbæk                Bane 3B          4.8 km   17 K               6 
      10:34 Britt Hermanrud                      Bane 4B          3.5 km   12 K              10 
      10:45 Niclas Følbæk                        H 13-14 A        5.2 km   17 K               4 
      10:58 Birthe Helms                         Bane 4B          3.5 km   12 K              10 
      10:59 Bjørn Momsen                         Bane 4A          4.0 km   13 K               7 
      11:31 Jens Jørgen Schmidt                  Bane 3A          5.1 km   17 K              15 
      10:00 Emely Følbæk                         D-10             2.4 km   9 K                8 



Horsens OK            DK  

      10:00 Elin  Holm Jensen                    D 50 A           3.5 km   12 K              22 
      10:01 Eigil Nielsen                        H 60 A           5.1 km   17 K              24 
      10:01 Troels Jensen                        H 65 A           4.0 km   13 K              24 
      10:02 Thomas Emil Jensen                   H 13-14 B        3.5 km   11 K               5 
      10:02 Anne R. Boye-Møller                  D 40 A           4.8 km   17 K               7 
      10:03 Frank Krog Jensen                    H 35- B          5.2 km   17 K              12 
      10:03 Karen Sieg                           D 35- B          4.2 km   13 K              15 
      10:03 Gitte Mønster Jørgensen              D 21 C           3.0 km   10 K              10 
      10:05 Karl Ditlevsen                       H 65 A           4.0 km   13 K              24 
      10:06 Trille Ditlevsen                     D 50 A           3.5 km   12 K              22 
      10:08 Nicklas Mønster Jørgensen            H 17-20 A        9.4 km   23 K               4 
      10:09 Harvy Ilsøe                          H 65 A           4.0 km   13 K              24 
      10:10 Berit Harfot                         D 45 A           4.8 km   17 K              13 
      10:12 Flemming Thyssen                     H 35 A           9.4 km   23 K              16 
      10:12 Erna Germann                         D 50 A           3.5 km   12 K              22 
      10:13 Henning Vide Petersen                H 65 A           4.0 km   13 K              24 
      10:14 Mads Mikkelsen                       H 40 A           6.8 km   20 K               7 
      10:15 Charlotte Wilsky                     D 35- B          4.2 km   13 K              15 
      10:15 Elise Purup-Nielsen                  D 11-12 A        3.0 km   10 K               4 
      10:17 Anders Harfot                        H 35- B          5.2 km   17 K              12 
      10:19 Jette Christoffersen                 D 21 C           3.0 km   10 K              10 
      10:20 Claudia Schmidt Thomsen              D 45 A           4.8 km   17 K              13 
      10:20 Aase Thyssen                         D 50 A           3.5 km   12 K              22 
      10:23 Allan Skouboe                        H 35- B          5.2 km   17 K              12 
      10:24 Hans Jørgen Vad                      H 21 C           3.5 km   11 K               9 
      10:24 Birgit Grynderup                     D 50 A           3.5 km   12 K              22 
      10:25 Karl Johan Jepsen                    H 65 A           4.0 km   13 K              24 
      10:26 Michael Straube                      H 50 A           6.8 km   20 K              15 
      10:27 Tove Straarup                        D 35 A           6.4 km   24 K               8 
      10:27 Lars Sørensen                        H 35- B          5.2 km   17 K              12 
      10:29 Jørgen Thyssen                       H 65 A           4.0 km   13 K              24 
      10:30 Lene Kofoed Petersen                 D 50 A           3.5 km   12 K              22 
      10:31 Britta Ank Pedersen                  D 35 A           6.4 km   24 K               8 
      10:32 Mikkel Holm Nielsen                  H 11-12 A        3.5 km   11 K               2 
      10:32 Kristian Vad                         H 21 A           9.4 km   23 K              14 
      10:33 Henning Larsen                       H 60 A           5.1 km   17 K              24 
      10:33 Thomas Nikolajsen                    H 35- B          5.2 km   17 K              12 
      10:36 Niklas Ingwersen                     H 21 A           9.4 km   23 K              14 
      10:41 Jørgen Christoffersen                H 55 A           5.1 km   17 K              10 
      10:41 Maiken Rahbek Thyssen                D 35- B          4.2 km   13 K              15 
      10:47 Jakob Ravn                           H 65 A           4.0 km   13 K              24 
      10:49 Rasmus Harfot                        H 17-20 B        5.2 km   17 K               8 
      10:50 Nicolaj Nielsen                      H 35 A           9.4 km   23 K              16 
      10:51 Finn Grynderup                       H 65 A           4.0 km   13 K              24 
      10:53 Henning Hansen                       H 35- B          5.2 km   17 K              12 
      10:54 Mette Kokholm                        D 40 A           4.8 km   17 K               7 
      10:55 Anita Klynge                         D 35- B          4.2 km   13 K              15 
      11:02 Mathias Mønster Jørgensen            H 15-16 A        6.8 km   20 K               4 
      11:06 Per Mønster Jørgensen                H 45 A           6.8 km   20 K              14 
      11:09 Peer Straarup                        H 60 A           5.1 km   17 K              24 
      11:19 Poul Erik Christensen                H 60 A           5.1 km   17 K              24 
      11:23 Poul Larsen                          H 60 A           5.1 km   17 K              24 
      11:29 Karsten Stald                        H 55 A           5.1 km   17 K              10 
      11:33 Gunnar Gjermandsen                   H 60 A           5.1 km   17 K              24 
      11:37 Ole Søgaard                          H 55 A           5.1 km   17 K              10 
      11:38 Erik Purup-Nielsen                   H 45 A           6.8 km   20 K              14 
      10:00 Jonas Kokholm                        Begyndere        2.4 km   9 K               12 
      10:00 Ella Klærke Mikkelsen                Begyndere        2.4 km   9 K               12 
      10:00 Eline Rahbek Thyssen                 Begyndere        2.4 km   9 K               12 
      10:00 Jacob B. Lyhne                       Begyndere        2.4 km   9 K               12 
      10:00 Laura Holm Nielsen                   D-10             2.4 km   9 K                8 
      10:00 Theresa Skouboe                      D-10             2.4 km   9 K                8 
      10:00 Johanne Skouboe                      D-10             2.4 km   9 K                8 
      10:00 Anne Sofie Thyss Harfot              D-10             2.4 km   9 K                8 



Viborg OK             DK  

      10:00 Thora Damsgaard                      Bane 3B          4.8 km   17 K               6 
      10:04 Pia Gade                             Bane 4B          3.5 km   12 K              10 
      10:12 Lene Stick Nielsen                   Bane 3B          4.8 km   17 K               6 
      10:13 Michael Dickenson                    Bane 3A          5.1 km   17 K              15 
      10:17 Steen Frandsen                       Bane 3A          5.1 km   17 K              15 
      10:26 Helle Nikkel                         Bane 3B          4.8 km   17 K               6 
      10:39 Tage Arent Jensen                    Bane 4A          4.0 km   13 K               7 
      10:48 Mette Dam                            Bane 4B          3.5 km   12 K              10 
      10:54 Carol Iddles                         Bane 4B          3.5 km   12 K              10 
      11:05 Leif Egholm Pedersen                 Bane 3A          5.1 km   17 K              15 
      11:17 Jørgen Jørgensen                     Bane 3A          5.1 km   17 K              15 
      11:24 Stig Barrett                         Bane 2A          6.8 km   20 K              13 
      11:30 Keld Gade                            Bane 2A          6.8 km   20 K              13 



Randers OK            DK  

      10:03 Kim Topp                             H 55 A           5.1 km   17 K              10 
      10:04 Thorkild Jensen                      H 35 A           9.4 km   23 K              16 
      10:04 Franz Thomsen                        H 45 A           6.8 km   20 K              14 
      10:07 Solveig Topp                         D 35 A           6.4 km   24 K               8 
      10:08 Signe Hachenberg Thomsen             D 45 A           4.8 km   17 K              13 
      10:08 Dorte Brøns                          D 50 A           3.5 km   12 K              22 
      10:13 Anne Topp                            D 17-20 B        4.2 km   13 K               1 
      10:14 Per Kolstrup                         H 21 C           3.5 km   11 K               9 
      10:14 Anette Grønbech Jensen               D 40 A           4.8 km   17 K               7 
      10:15 Jeppe Lillethorup                    H 17-20 B        5.2 km   17 K               8 
      10:19 Thea Lillethorup                     D 21 B           4.2 km   13 K               6 
      10:23 Mie Lillethorup                      D 21 A           6.4 km   24 K               6 
      10:31 Martin Møller-Nielsen                H 15-16 B        5.2 km   17 K               1 
      10:34 Peter Dalsgaard                      H 21 A           9.4 km   23 K              14 
      10:34 Kaj Jansson                          H 50 A           6.8 km   20 K              15 
      10:39 Finn Søndergaard                     H 60 A           5.1 km   17 K              24 
      10:41 Kenneth Ahm Møller                   H 17-20 B        5.2 km   17 K               8 
      10:43 Nils Jansson                         H 65 A           4.0 km   13 K              24 
      10:47 Carl Malling                         H 60 A           5.1 km   17 K              24 
      10:48 Kristian Arnborg Nielsen             H 21 A           9.4 km   23 K              14 
      10:48 Anne Møller-Nielsen                  D 45 A           4.8 km   17 K              13 
      10:51 Malene Møller-Nielsen                D 15-16 B        4.2 km   13 K               2 
      10:52 Henrik Valentinsen                   H 35 A           9.4 km   23 K              16 
      10:55 Ole Rokkjær                          H 65 A           4.0 km   13 K              24 
      10:56 Anne-Mette Rokkjær                   D 50 A           3.5 km   12 K              22 
      11:00 Åge Lillethorup                      H 50 A           6.8 km   20 K              15 
      11:26 Henrik Møller-Nielsen                H 45 A           6.8 km   20 K              14 



Aalborg OK            DK  

      10:01 Lene Vindum                          D 35 A           6.4 km   24 K               8 
      10:01 Merete Muldbjerg                     D 21 C           3.0 km   10 K              10 
      10:04 Tina Udholm                          D 45 A           4.8 km   17 K              13 
      10:05 Dorte Bruun                          D 35- B          4.2 km   13 K              15 
      10:06 Morten Albeck Nielsen                H 21 C           3.5 km   11 K               9 
      10:06 Michael Fischer                      H 50 A           6.8 km   20 K              15 
      10:09 Elisabeth Vindum Larsen              D 13-14 A        4.2 km   13 K               3 
      10:11 Jannie Charlotte Jakobsen            D 21 A           6.4 km   24 K               6 
      10:11 Lilian Netteberg                     D 21 C           3.0 km   10 K              10 
      10:17 Anne Beukel Bak                      D 13-14 A        4.2 km   13 K               3 
      10:18 Mikkel Johansen                      H 21 A           9.4 km   23 K              14 
      10:20 Henrik Runholt                       H 21 C           3.5 km   11 K               9 
      10:21 Helle Bobach                         D 21 A           6.4 km   24 K               6 
      10:21 Anders Moen Flytkjær                 H 21 B           5.2 km   17 K               6 
      10:21 Inge Mogensen                        D 35- B          4.2 km   13 K              15 
      10:25 Stine Back Larsen                    D 21 B           4.2 km   13 K               6 
      10:28 Bjarke Boserup                       H 21 A           9.4 km   23 K              14 
      10:30 Anne Benedikte V Larsen              D 15-16 A        4.8 km   17 K               3 
      10:35 Flemming Bindner                     H 60 A           5.1 km   17 K              24 
      10:35 Jakob Lyngby                         H 35- B          5.2 km   17 K              12 
      10:39 Finn Boserup                         H 35- B          5.2 km   17 K              12 
      10:40 Dorte Jenny Bak                      D 45 A           4.8 km   17 K              13 
      10:42 Betty Lison                          D 50 A           3.5 km   12 K              22 
      10:45 Ulf Mogensen                         H 60 A           5.1 km   17 K              24 
      10:52 Edith Sørensen                       D 50 A           3.5 km   12 K              22 
      10:57 Poul Bobach                          H 65 A           4.0 km   13 K              24 
      11:01 Erik Netteberg Jørgensen             H 65 A           4.0 km   13 K              24 
      11:04 Søren Flytkjær                       H 45 A           6.8 km   20 K              14 
      11:08 Claus Bobach                         H 35 A           9.4 km   23 K              16 
      11:10 Søren Bak                            H 50 A           6.8 km   20 K              15 
      11:12 Andreas Popp                         H 21 A           9.4 km   23 K              14 
      11:18 Jørgen Schnack                       H 35 A           9.4 km   23 K              16 
      11:27 Kai Ø. Laursen                       H 60 A           5.1 km   17 K              24 
      11:40 Bo L. Andersen                       H 45 A           6.8 km   20 K              14 
      11:44 Peter Villadsen                      H 40 A           6.8 km   20 K               7 
      10:00 Christoffer Vang Bobach              Begyndere        2.4 km   9 K               12 
      10:00 Johannes Pielmeier                   H -10            2.4 km   9 K                6 
      10:00 Sander Van Der Pool                  H -10            2.4 km   9 K                6 
      10:00 Marko Birk Nielsen                   H -12 B          2.4 km   9 K                1 



OK Vendelboerne       DK  

      10:07 Jan Petersen                         Bane 3A          5.1 km   17 K              15 
      11:16 Kjeld Arildsen                       Bane 2A          6.8 km   20 K              13 
      11:21 Thorkild Holm Pedersen               Bane 3A          5.1 km   17 K              15 



OK Melfar             DK  

      11:01 Arne Brage                           Bane 3A          5.1 km   17 K              15 
      11:02 Musse Brage                          Bane 4B          3.5 km   12 K              10 



Svendborg OK          DK  

      10:16 Per Storm Hansen                     Bane 1           9.4 km   23 K               7 



Kolding OK            DK  

      10:00 Søren Maarup                         Bane 2A          6.8 km   20 K              13 
      10:03 Anne Line Eg Staugaard               Bane 2B          6.4 km   24 K               1 
      10:05 Trine Eg Staugaard                   D 11-12 A        3.0 km   10 K               4 
      10:11 Søren Eg Staugaard                   H 13-14 A        5.2 km   17 K               4 
      10:21 Lisbeth Thomsen                      Bane 7B          3.0 km   10 K               1 
      10:22 Per Eg Pedersen                      Bane 2A          6.8 km   20 K              13 
      10:26 Aase Eg Pedersen                     Bane 4B          3.5 km   12 K              10 
      10:34 Hanne Staugaard                      Bane 3B          4.8 km   17 K               6 
      10:40 Sissel Maria Eg Staugaard            Bane 4B          3.5 km   12 K              10 
      10:45 Jørn Thomsen                         Bane 4A          4.0 km   13 K               7 



OK FROS               DL  

      10:25 Ole Hoffmann                         Bane 3A          5.1 km   17 K              15 
      10:36 Sven Madsen                          Bane 2A          6.8 km   20 K              13 
      11:32 Niels Møller Petersen                Bane 2A          6.8 km   20 K              13 



OK GORM               DK  

      10:22 Esben Blicher                        Bane 1           9.4 km   23 K               7 



AKIF                  DK  

      10:18 Lars Humle                           Bane 2A          6.8 km   20 K              13 



OK Djurs              DK  

      10:05 Emil Udsen                           H 13-14 A        5.2 km   17 K               4 
      10:08 Casper Mikkelsen                     H 13-14 B        3.5 km   11 K               5 
      10:19 Max Hansen                           H 60 A           5.1 km   17 K              24 
      10:19 Kjeld Simonsen                       H 65 A           4.0 km   13 K              24 
      10:19 Lars Bach                            H 21 B           5.2 km   17 K               6 
      10:20 Uffe Bach                            H 50 A           6.8 km   20 K              15 
      10:23 Rolf Duedahl Nielsen                 H 60 A           5.1 km   17 K              24 
      10:23 Kai Hansen                           H 65 A           4.0 km   13 K              24 
      10:25 Gunner Thode Nielsen                 H 35- B          5.2 km   17 K              12 
      10:27 Bo Mikkelsen                         H 60 A           5.1 km   17 K              24 
      10:36 Tove Simonsen                        D 50 A           3.5 km   12 K              22 
      10:38 Keld Nielsen                         H 35 A           9.4 km   23 K              16 
      10:43 Helle Bach                           D 35- B          4.2 km   13 K              15 
      10:44 Thomas Ullner                        H 35 A           9.4 km   23 K              16 
      10:44 Ann Dorrit Hansen                    D 50 A           3.5 km   12 K              22 
      10:47 Conny Birch                          D 35- B          4.2 km   13 K              15 
      11:36 Arne Nørgaard Mikkelsen              H 45 A           6.8 km   20 K              14 
      10:00 Simon Udsen                          H -10            2.4 km   9 K                6 



Mariager Fjord OK     DK  

      10:01 Rakel Eva Gunnarsdottir              Bane 6           4.2 km   13 K               1 
      10:02 Ansa MacLassen                       Bane 4B          3.5 km   12 K              10 
      10:21 Keld Østergaard                      Bane 3A          5.1 km   17 K              15 
      10:31 Arne Pedersen                        Bane 4A          4.0 km   13 K               7 
      10:32 Rigmor Schou                         Bane 4B          3.5 km   12 K              10 
      10:35 Vagn Lidegaard                       Bane 4A          4.0 km   13 K               7 
      10:40 Ole Jensen                           Bane 2A          6.8 km   20 K              13 
      10:50 Allan Lauridsen                      Bane 2A          6.8 km   20 K              13 
      10:51 Jens Christensen                     Bane 3A          5.1 km   17 K              15 
      10:54 Bjarke Rasmussen                     Bane 1           9.4 km   23 K               7 
      10:54 Klaus Wolsing                        Bane 2A          6.8 km   20 K              13 
      11:02 Uffe Rasmussen                       Bane 1           9.4 km   23 K               7 
      11:03 Bettina Gjedde                       Bane 3A          5.1 km   17 K              15 
      11:10 Christian Wolsing                    Bane 1           9.4 km   23 K               7 
      11:13 Søren Munthe                         Bane 3A          5.1 km   17 K              15 
      11:20 Chr. Peter MacLassen                 Bane 1           9.4 km   23 K               7 



Vestjysk Orienterings DK  

      10:10 René Bitsch                          H 45 A           6.8 km   20 K              14 
      10:16 Anette Hebsgaard                     D 40 A           4.8 km   17 K               7 
      10:22 Ann-Vibeke Mose                      D 45 A           4.8 km   17 K              13 
      10:29 Dorte Ehlers                         D 35- B          4.2 km   13 K              15 
      10:43 Mogens Vennevold                     H 55 A           5.1 km   17 K              10 
      10:49 Niels Henrik Olesen                  H 65 A           4.0 km   13 K              24 
      10:52 Dorte Storper                        D 45 A           4.8 km   17 K              13 
      10:56 Lars Storper                         H 50 A           6.8 km   20 K              15 
      11:00 Lizzie Olesen                        D 50 A           3.5 km   12 K              22 
      10:00 Emil Sandfeld                        Begyndere        2.4 km   9 K               12 



KaSki OK              DK  

      10:07 Per Bødskov                          H 65 A           4.0 km   13 K              24 
      10:09 Gert Johannesen                      H 55 A           5.1 km   17 K              10 
      10:14 Jacob Berg Nielsen                   H 35 A           9.4 km   23 K              16 
      10:16 Carsten Helligsø                     H 45 A           6.8 km   20 K              14 
      10:18 Kirsten Andersen                     D 45 A           4.8 km   17 K              13 
      10:20 Jan Nielsen                          H 35 A           9.4 km   23 K              16 
      10:24 Gert Bertel                          H 40 A           6.8 km   20 K               7 
      10:26 Søren Mikkelsen                      H 35 A           9.4 km   23 K              16 
      10:29 Yvonne Glesner                       D 21 C           3.0 km   10 K              10 
      10:30 Erik Libak Hansen                    H 21 C           3.5 km   11 K               9 
      10:30 Stefan Jeppesen                      H 21 A           9.4 km   23 K              14 
      10:31 Ellen Kjærgaard Brydsø               D 35- B          4.2 km   13 K              15 
      10:33 Thomas Jørgensen                     H 65 A           4.0 km   13 K              24 
      10:35 Anita Mogensen                       D 35- B          4.2 km   13 K              15 
      10:37 Jan Lauge Kristensen                 H 55 A           5.1 km   17 K              10 
      10:37 Gunnar Klaris                        H 65 A           4.0 km   13 K              24 
      10:37 Søren Damgaard Nielsen               H 17-20 B        5.2 km   17 K               8 
      10:42 Lars Ole Kopp                        H 50 A           6.8 km   20 K              15 
      10:46 Kaj Skov                             H 50 A           6.8 km   20 K              15 
      10:53 Benny Johansen                       H 55 A           5.1 km   17 K              10 
      10:55 Orla Brydsø                          H 35- B          5.2 km   17 K              12 
      10:58 Christian Bertel Andersen            H 21 A           9.4 km   23 K              14 
      10:59 Leo Jespersen                        H 60 A           5.1 km   17 K              24 
      11:15 Frode Harritz                        H 60 A           5.1 km   17 K              24 
      11:16 Michael Holm                         H 35 A           9.4 km   23 K              16 
      11:18 Claus Madsen                         H 45 A           6.8 km   20 K              14 
      11:34 Christian L Rasmussen                H 40 A           6.8 km   20 K               7 
      10:00 Cecilie Toft Kalms                   Begyndere        2.4 km   9 K               12 



TSV Grünwald          D   

      10:08 Martin Greiner                       Bane 2A          6.8 km   20 K              13