Djurslandsløb 2012onsdag 19/9-2012 11:00
Startliste

Navn                          Klub                          Klasse                Start 


Bane 1  (41)   9.4 km   23 K  

Kim Hyldgaard                 Herning Orienteringsklub      H 35 A                10:00 
Jakob Dybdal Abrahamsen       Aarhus 1900 Orientering       H 17-20 A             10:02 
Thorkild Jensen               Randers OK                    H 35 A                10:04 
Søren Andersen                Herning Orienteringsklub      H 21 A                10:06 
Nicklas Mønster Jørgensen     Horsens OK                    H 17-20 A             10:08 
Kenn Kristensen               Herning Orienteringsklub      H 35 A                10:10 
Flemming Thyssen              Horsens OK                    H 35 A                10:12 
Jacob Berg Nielsen            KaSki OK                      H 35 A                10:14 
Per Storm Hansen              Svendborg OK                  Bane 1                10:16 
Mikkel Johansen               Aalborg OK                    H 21 A                10:18 
Jan Nielsen                   KaSki OK                      H 35 A                10:20 
Esben Blicher                 OK GORM                       Bane 1                10:22 
Anders Tversted               Aarhus 1900 Orientering       H 21 A                10:24 
Søren Mikkelsen               KaSki OK                      H 35 A                10:26 
Bjarke Boserup                Aalborg OK                    H 21 A                10:28 
Stefan Jeppesen               KaSki OK                      H 21 A                10:30 
Kristian Vad                  Horsens OK                    H 21 A                10:32 
Peter Dalsgaard               Randers OK                    H 21 A                10:34 
Niklas Ingwersen              Horsens OK                    H 21 A                10:36 
Keld Nielsen                  OK Djurs                      H 35 A                10:38 
Jens Peder Jørgensen          Herning Orienteringsklub      H 21 A                10:40 
Per O. Espegren               Aarhus 1900 Orientering       H 35 A                10:42 
Thomas Ullner                 OK Djurs                      H 35 A                10:44 
Anton Rasmussen               Aarhus 1900 Orientering       H 21 A                10:46 
Kristian Arnborg Nielsen      Randers OK                    H 21 A                10:48 
Nicolaj Nielsen               Horsens OK                    H 35 A                10:50 
Henrik Valentinsen            Randers OK                    H 35 A                10:52 
Bjarke Rasmussen              Mariager Fjord OK             Bane 1                10:54 
Jakob Ekhard Edsen            Aarhus 1900 Orientering       H 17-20 A             10:56 
Christian Bertel Andersen     KaSki OK                      H 21 A                10:58 
Henrik Tinggaard Andersen     Aarhus 1900 Orientering       H 35 A                11:00 
Uffe Rasmussen                Mariager Fjord OK             Bane 1                11:02 
Lars Mikkelsen                Herning Orienteringsklub      H 21 A                11:04 
Martin B. Nielsen             Aarhus 1900 Orientering       H 17-20 A             11:06 
Claus Bobach                  Aalborg OK                    H 35 A                11:08 
Christian Wolsing             Mariager Fjord OK             Bane 1                11:10 
Andreas Popp                  Aalborg OK                    H 21 A                11:12 
Johan MacLassen               OK Pan Århus                  Bane 1                11:14 
Michael Holm                  KaSki OK                      H 35 A                11:16 
Jørgen Schnack                Aalborg OK                    H 35 A                11:18 
Chr. Peter MacLassen          Mariager Fjord OK             Bane 1                11:20 



Bane 2A  (53)  6.8 km   20 K  

Søren Maarup                  Kolding OK                    Bane 2A               10:00 
Per Clemensen                 Aarhus 1900 Orientering       H 50 A                10:02 
Franz Thomsen                 Randers OK                    H 45 A                10:04 
Michael Fischer               Aalborg OK                    H 50 A                10:06 
Martin Greiner                TSV Grünwald                  Bane 2A               10:08 
René Bitsch                   Vestjysk Orienteringsklub     H 45 A                10:10 
Kaj Kaspersen                 Herning Orienteringsklub      H 45 A                10:12 
Mads Mikkelsen                Horsens OK                    H 40 A                10:14 
Carsten Helligsø              KaSki OK                      H 45 A                10:16 
Lars Humle                    AKIF                          Bane 2A               10:18 
Uffe Bach                     OK Djurs                      H 50 A                10:20 
Per Eg Pedersen               Kolding OK                    Bane 2A               10:22 
Gert Bertel                   KaSki OK                      H 40 A                10:24 
Michael Straube               Horsens OK                    H 50 A                10:26 
Allan Hougaard                Aarhus 1900 Orientering       H 40 A                10:28 
Jacob Skaanning Jørgensen     Silkeborg OK                  H 15-16 A             10:30 
Kim Poulsen                   Aarhus 1900 Orientering       H 40 A                10:32 
Kaj Jansson                   Randers OK                    H 50 A                10:34 
Sven Madsen                   OK FROS                       Bane 2A               10:36 
Søren Søgaard Nielsen         Herning Orienteringsklub      H 50 A                10:38 
Ole Jensen                    Mariager Fjord OK             Bane 2A               10:40 
Lars Ole Kopp                 KaSki OK                      H 50 A                10:42 
Bjørn Sommer                  Aarhus 1900 Orientering       H 45 A                10:44 
Kaj Skov                      KaSki OK                      H 50 A                10:46 
Jonas Abildgård Poulsen       Aarhus 1900 Orientering       H 15-16 A             10:48 
Allan Lauridsen               Mariager Fjord OK             Bane 2A               10:50 
Frank Dabelstein              Aarhus 1900 Orientering       H 45 A                10:52 
Klaus Wolsing                 Mariager Fjord OK             Bane 2A               10:54 
Lars Storper                  Vestjysk Orienteringsklub     H 50 A                10:56 
Erik Søgaard                  Aarhus 1900 Orientering       H 50 A                10:58 
Åge Lillethorup               Randers OK                    H 50 A                11:00 
Mathias Mønster Jørgensen     Horsens OK                    H 15-16 A             11:02 
Søren Flytkjær                Aalborg OK                    H 45 A                11:04 
Per Mønster Jørgensen         Horsens OK                    H 45 A                11:06 
Andreas Skov                  Herning Orienteringsklub      H 50 A                11:08 
Søren Bak                     Aalborg OK                    H 50 A                11:10 
Mogens Hald                   Herning Orienteringsklub      H 45 A                11:12 
Ole Gjøderum                  Aarhus 1900 Orientering       H 50 A                11:14 
Kjeld Arildsen                OK Vendelboerne               Bane 2A               11:16 
Claus Madsen                  KaSki OK                      H 45 A                11:18 
Anders Edsen                  Aarhus 1900 Orientering       H 40 A                11:20 
Alex Heldgaard Kristensen     Herning Orienteringsklub      H 15-16 A             11:22 
Stig Barrett                  Viborg OK                     Bane 2A               11:24 
Henrik Møller-Nielsen         Randers OK                    H 45 A                11:26 
Vagn Pedersen                 Aarhus 1900 Orientering       H 50 A                11:28 
Keld Gade                     Viborg OK                     Bane 2A               11:30 
Niels Møller Petersen         OK FROS                       Bane 2A               11:32 
Christian L Rasmussen         KaSki OK                      H 40 A                11:34 
Arne Nørgaard Mikkelsen       OK Djurs                      H 45 A                11:36 
Erik Purup-Nielsen            Horsens OK                    H 45 A                11:38 
Bo L. Andersen                Aalborg OK                    H 45 A                11:40 
Steffen Alm                   Nordvest OK                   Bane 2A               11:42 
Peter Villadsen               Aalborg OK                    H 40 A                11:44 



Bane 2B  (16)  6.4 km   24 K  

Lene Vindum                   Aalborg OK                    D 35 A                10:01 
Anne Line Eg Staugaard        Kolding OK                    Bane 2B               10:03 
Anne Lysgaard Schulz          Aarhus 1900 Orientering       D 21 A                10:05 
Solveig Topp                  Randers OK                    D 35 A                10:07 
Anne Ekhard Edsen             Aarhus 1900 Orientering       D 17-20 A             10:09 
Jannie Charlotte Jakobsen     Aalborg OK                    D 21 A                10:11 
Lucia Aagaard                 Herning Orienteringsklub      D 35 A                10:13 
Gitte Frandsen                Aarhus 1900 Orientering       D 35 A                10:15 
Stine T. Søndergaard          Herning Orienteringsklub      D 21 A                10:17 
Lone Dybdal                   Aarhus 1900 Orientering       D 35 A                10:19 
Helle Bobach                  Aalborg OK                    D 21 A                10:21 
Mie Lillethorup               Randers OK                    D 21 A                10:23 
Nanna Dybdal Abrahamsen       Aarhus 1900 Orientering       D 21 A                10:25 
Tove Straarup                 Horsens OK                    D 35 A                10:27 
Bitten Nielsen                Herning Orienteringsklub      D 35 A                10:29 
Britta Ank Pedersen           Horsens OK                    D 35 A                10:31 



Bane 3A  (49)  5.1 km   17 K  

Eigil Nielsen                 Horsens OK                    H 60 A                10:01 
Kim Topp                      Randers OK                    H 55 A                10:03 
Frede Rasmussen               Herning Orienteringsklub      H 60 A                10:05 
Jan Petersen                  OK Vendelboerne               Bane 3A               10:07 
Gert Johannesen               KaSki OK                      H 55 A                10:09 
Øjvind Brøgger                Aarhus 1900 Orientering       H 60 A                10:11 
Michael Dickenson             Viborg OK                     Bane 3A               10:13 
Bjarne Christensen            Silkeborg OK                  Bane 3A               10:15 
Steen Frandsen                Viborg OK                     Bane 3A               10:17 
Max Hansen                    OK Djurs                      H 60 A                10:19 
Keld Østergaard               Mariager Fjord OK             Bane 3A               10:21 
Rolf Duedahl Nielsen          OK Djurs                      H 60 A                10:23 
Ole Hoffmann                  OK FROS                       Bane 3A               10:25 
Bo Mikkelsen                  OK Djurs                      H 60 A                10:27 
Erling Nørgaard               Aarhus 1900 Orientering       H 60 A                10:29 
Ole Andersen                  Herning Orienteringsklub      H 55 A                10:31 
Henning Larsen                Horsens OK                    H 60 A                10:33 
Flemming Bindner              Aalborg OK                    H 60 A                10:35 
Jan Lauge Kristensen          KaSki OK                      H 55 A                10:37 
Finn Søndergaard              Randers OK                    H 60 A                10:39 
Jørgen Christoffersen         Horsens OK                    H 55 A                10:41 
Mogens Vennevold              Vestjysk Orienteringsklub     H 55 A                10:43 
Ulf Mogensen                  Aalborg OK                    H 60 A                10:45 
Carl Malling                  Randers OK                    H 60 A                10:47 
Keld Abrahamsen               Aarhus 1900 Orientering       H 60 A                10:49 
Jens Christensen              Mariager Fjord OK             Bane 3A               10:51 
Benny Johansen                KaSki OK                      H 55 A                10:53 
Mads Møller Skaug             OK Pan Århus                  Bane 3A               10:55 
Olaf Christensen              Aarhus 1900 Orientering       H 60 A                10:57 
Leo Jespersen                 KaSki OK                      H 60 A                10:59 
Arne Brage                    OK Melfar                     Bane 3A               11:01 
Bettina Gjedde                Mariager Fjord OK             Bane 3A               11:03 
Leif Egholm Pedersen          Viborg OK                     Bane 3A               11:05 
Torben Isen                   Herning Orienteringsklub      H 60 A                11:07 
Peer Straarup                 Horsens OK                    H 60 A                11:09 
Flemming Sasser               Herning Orienteringsklub      H 55 A                11:11 
Søren Munthe                  Mariager Fjord OK             Bane 3A               11:13 
Frode Harritz                 KaSki OK                      H 60 A                11:15 
Jørgen Jørgensen              Viborg OK                     Bane 3A               11:17 
Poul Erik Christensen         Horsens OK                    H 60 A                11:19 
Thorkild Holm Pedersen        OK Vendelboerne               Bane 3A               11:21 
Poul Larsen                   Horsens OK                    H 60 A                11:23 
Jens Jørgen Jensen            Herning Orienteringsklub      H 60 A                11:25 
Kai Ø. Laursen                Aalborg OK                    H 60 A                11:27 
Karsten Stald                 Horsens OK                    H 55 A                11:29 
Jens Jørgen Schmidt           Silkeborg OK                  Bane 3A               11:31 
Gunnar Gjermandsen            Horsens OK                    H 60 A                11:33 
Asbjørn Maintz Andersen       Aarhus 1900 Orientering       H 60 A                11:35 
Ole Søgaard                   Horsens OK                    H 55 A                11:37 



Bane 3B  (29)  4.8 km   17 K  

Thora Damsgaard               Viborg OK                     Bane 3B               10:00 
Anne R. Boye-Møller           Horsens OK                    D 40 A                10:02 
Tina Udholm                   Aalborg OK                    D 45 A                10:04 
Mette Voldum Jørgensen        Silkeborg OK                  Bane 3B               10:06 
Signe Hachenberg Thomsen      Randers OK                    D 45 A                10:08 
Berit Harfot                  Horsens OK                    D 45 A                10:10 
Lene Stick Nielsen            Viborg OK                     Bane 3B               10:12 
Anette Grønbech Jensen        Randers OK                    D 40 A                10:14 
Anette Hebsgaard              Vestjysk Orienteringsklub     D 40 A                10:16 
Kirsten Andersen              KaSki OK                      D 45 A                10:18 
Claudia Schmidt Thomsen       Horsens OK                    D 45 A                10:20 
Ann-Vibeke Mose               Vestjysk Orienteringsklub     D 45 A                10:22 
Inge Kølbæk Bonne             Aarhus 1900 Orientering       D 45 A                10:24 
Helle Nikkel                  Viborg OK                     Bane 3B               10:26 
Irene B. Schmidt              Herning Orienteringsklub      D 40 A                10:28 
Anne Benedikte V Larsen       Aalborg OK                    D 15-16 A             10:30 
Nina Arensbach Følbæk         Silkeborg OK                  Bane 3B               10:32 
Hanne Staugaard               Kolding OK                    Bane 3B               10:34 
Susanne Kristensen            Herning Orienteringsklub      D 45 A                10:36 
Birgitte Halle                Aarhus 1900 Orientering       D 45 A                10:38 
Dorte Jenny Bak               Aalborg OK                    D 45 A                10:40 
Hanne Gylling                 Aarhus 1900 Orientering       D 40 A                10:42 
Caroline Finderup             OK Pan Århus                  D 15-16 A             10:44 
Jonna Jørgensen               Herning Orienteringsklub      D 45 A                10:46 
Anne Møller-Nielsen           Randers OK                    D 45 A                10:48 
Pernille Bøch Gylling         Aarhus 1900 Orientering       D 15-16 A             10:50 
Dorte Storper                 Vestjysk Orienteringsklub     D 45 A                10:52 
Mette Kokholm                 Horsens OK                    D 40 A                10:54 
Anne Ellekrog                 Aarhus 1900 Orientering       D 40 A                10:56 



Bane 4A  (31)  4.0 km   13 K  

Troels Jensen                 Horsens OK                    H 65 A                10:01 
Frants Nielsen                Herning Orienteringsklub      H 65 A                10:03 
Karl Ditlevsen                Horsens OK                    H 65 A                10:05 
Per Bødskov                   KaSki OK                      H 65 A                10:07 
Harvy Ilsøe                   Horsens OK                    H 65 A                10:09 
Clive Allen                   Silkeborg OK                  Bane 4A               10:11 
Henning Vide Petersen         Horsens OK                    H 65 A                10:13 
Ole Jørgensen                 Aarhus 1900 Orientering       H 65 A                10:15 
Dieter Gravgaard              Silkeborg OK                  Bane 4A               10:17 
Kjeld Simonsen                OK Djurs                      H 65 A                10:19 
Per Rønnau                    Aarhus 1900 Orientering       H 65 A                10:21 
Kai Hansen                    OK Djurs                      H 65 A                10:23 
Karl Johan Jepsen             Horsens OK                    H 65 A                10:25 
Per Lind Jensen               Aarhus 1900 Orientering       H 65 A                10:27 
Jørgen Thyssen                Horsens OK                    H 65 A                10:29 
Arne Pedersen                 Mariager Fjord OK             Bane 4A               10:31 
Thomas Jørgensen              KaSki OK                      H 65 A                10:33 
Vagn Lidegaard                Mariager Fjord OK             Bane 4A               10:35 
Gunnar Klaris                 KaSki OK                      H 65 A                10:37 
Tage Arent Jensen             Viborg OK                     Bane 4A               10:39 
Asger Kristensen              Herning Orienteringsklub      H 65 A                10:41 
Nils Jansson                  Randers OK                    H 65 A                10:43 
Jørn Thomsen                  Kolding OK                    Bane 4A               10:45 
Jakob Ravn                    Horsens OK                    H 65 A                10:47 
Niels Henrik Olesen           Vestjysk Orienteringsklub     H 65 A                10:49 
Finn Grynderup                Horsens OK                    H 65 A                10:51 
Arne Lock                     Herning Orienteringsklub      H 65 A                10:53 
Ole Rokkjær                   Randers OK                    H 65 A                10:55 
Poul Bobach                   Aalborg OK                    H 65 A                10:57 
Bjørn Momsen                  Silkeborg OK                  Bane 4A               10:59 
Erik Netteberg Jørgensen      Aalborg OK                    H 65 A                11:01 



Bane 4B  (32)  3.5 km   12 K  

Elin  Holm Jensen             Horsens OK                    D 50 A                10:00 
Ansa MacLassen                Mariager Fjord OK             Bane 4B               10:02 
Pia Gade                      Viborg OK                     Bane 4B               10:04 
Trille Ditlevsen              Horsens OK                    D 50 A                10:06 
Dorte Brøns                   Randers OK                    D 50 A                10:08 
Randi Jensen                  Aarhus 1900 Orientering       D 50 A                10:10 
Erna Germann                  Horsens OK                    D 50 A                10:12 
Birgit Rasmussen              Aarhus 1900 Orientering       D 50 A                10:14 
Anni Jensen                   Herning Orienteringsklub      D 50 A                10:16 
Gerda Henriksen               Aarhus 1900 Orientering       D 50 A                10:18 
Aase Thyssen                  Horsens OK                    D 50 A                10:20 
Bodil Buchtrup Jensen         Aarhus 1900 Orientering       D 50 A                10:22 
Birgit Grynderup              Horsens OK                    D 50 A                10:24 
Aase Eg Pedersen              Kolding OK                    Bane 4B               10:26 
Helga Søby                    Herning Orienteringsklub      D 50 A                10:28 
Lene Kofoed Petersen          Horsens OK                    D 50 A                10:30 
Rigmor Schou                  Mariager Fjord OK             Bane 4B               10:32 
Britt Hermanrud               Silkeborg OK                  Bane 4B               10:34 
Tove Simonsen                 OK Djurs                      D 50 A                10:36 
Gitte Isen                    Herning Orienteringsklub      D 50 A                10:38 
Sissel Maria Eg Staugaard     Kolding OK                    Bane 4B               10:40 
Betty Lison                   Aalborg OK                    D 50 A                10:42 
Ann Dorrit Hansen             OK Djurs                      D 50 A                10:44 
Lena Deleuran Nørgaard        Aarhus 1900 Orientering       D 50 A                10:46 
Mette Dam                     Viborg OK                     Bane 4B               10:48 
Lone Christensen              Aarhus 1900 Orientering       D 50 A                10:50 
Edith Sørensen                Aalborg OK                    D 50 A                10:52 
Carol Iddles                  Viborg OK                     Bane 4B               10:54 
Anne-Mette Rokkjær            Randers OK                    D 50 A                10:56 
Birthe Helms                  Silkeborg OK                  Bane 4B               10:58 
Lizzie Olesen                 Vestjysk Orienteringsklub     D 50 A                11:00 
Musse Brage                   OK Melfar                     Bane 4B               11:02 



Bane 5  (31)   5.2 km   17 K  

Lars Henrik Andersen          Herning Orienteringsklub      H 35- B               10:01 
Frank Krog Jensen             Horsens OK                    H 35- B               10:03 
Emil Udsen                    OK Djurs                      H 13-14 A             10:05 
Poul Erik Lyngsø              Herning Orienteringsklub      H 21 B                10:07 
Jonas Søby Pedersen           Aarhus 1900 Orientering       H 17-20 B             10:09 
Søren Eg Staugaard            Kolding OK                    H 13-14 A             10:11 
Erik Brixen                   Herning Orienteringsklub      H 35- B               10:13 
Jeppe Lillethorup             Randers OK                    H 17-20 B             10:15 
Anders Harfot                 Horsens OK                    H 35- B               10:17 
Lars Bach                     OK Djurs                      H 21 B                10:19 
Anders Moen Flytkjær          Aalborg OK                    H 21 B                10:21 
Allan Skouboe                 Horsens OK                    H 35- B               10:23 
Gunner Thode Nielsen          OK Djurs                      H 35- B               10:25 
Lars Sørensen                 Horsens OK                    H 35- B               10:27 
Jacob Giversen                Aarhus 1900 Orientering       H 17-20 B             10:29 
Martin Møller-Nielsen         Randers OK                    H 15-16 B             10:31 
Thomas Nikolajsen             Horsens OK                    H 35- B               10:33 
Jakob Lyngby                  Aalborg OK                    H 35- B               10:35 
Søren Damgaard Nielsen        KaSki OK                      H 17-20 B             10:37 
Finn Boserup                  Aalborg OK                    H 35- B               10:39 
Kenneth Ahm Møller            Randers OK                    H 17-20 B             10:41 
Andreas Frandsen              Aarhus 1900 Orientering       H 13-14 A             10:43 
Niclas Følbæk                 Silkeborg OK                  H 13-14 A             10:45 
Palle Alders                  Aarhus 1900 Orientering       H 21 B                10:47 
Rasmus Harfot                 Horsens OK                    H 17-20 B             10:49 
Dennis Rahbek                 Aarhus 1900 Orientering       H 21 B                10:51 
Henning Hansen                Horsens OK                    H 35- B               10:53 
Orla Brydsø                   KaSki OK                      H 35- B               10:55 
Thomas Vestermar Thomsen      Aarhus 1900 Orientering       H 21 B                10:57 
Kåre Sandvei Jensen           Herning Orienteringsklub      H 17-20 B             10:59 
Andreas Bødker                Aarhus 1900 Orientering       H 17-20 B             11:01 



Bane 6  (28)   4.2 km   13 K  

Rakel Eva Gunnarsdottir       Mariager Fjord OK             Bane 6                10:01 
Karen Sieg                    Horsens OK                    D 35- B               10:03 
Dorte Bruun                   Aalborg OK                    D 35- B               10:05 
Maria Søby Pedersen           Aarhus 1900 Orientering       D 21 B                10:07 
Elisabeth Vindum Larsen       Aalborg OK                    D 13-14 A             10:09 
Louise Mielche                Aarhus 1900 Orientering       D 35- B               10:11 
Anne Topp                     Randers OK                    D 17-20 B             10:13 
Charlotte Wilsky              Horsens OK                    D 35- B               10:15 
Anne Beukel Bak               Aalborg OK                    D 13-14 A             10:17 
Thea Lillethorup              Randers OK                    D 21 B                10:19 
Inge Mogensen                 Aalborg OK                    D 35- B               10:21 
Helle Dybkjær                 Aarhus 1900 Orientering       D 35- B               10:23 
Stine Back Larsen             Aalborg OK                    D 21 B                10:25 
Vibeke Nybo                   Aarhus 1900 Orientering       D 21 B                10:27 
Dorte Ehlers                  Vestjysk Orienteringsklub     D 35- B               10:29 
Ellen Kjærgaard Brydsø        KaSki OK                      D 35- B               10:31 
Karen Abildgård Poulsen       Aarhus 1900 Orientering       D 13-14 A             10:33 
Anita Mogensen                KaSki OK                      D 35- B               10:35 
Katja Vogel Andersen          Aarhus 1900 Orientering       D 35- B               10:37 
Tove Jessen                   Herning Orienteringsklub      D 35- B               10:39 
Maiken Rahbek Thyssen         Horsens OK                    D 35- B               10:41 
Helle Bach                    OK Djurs                      D 35- B               10:43 
Signe Kølbæk Bonne            Aarhus 1900 Orientering       D 15-16 B             10:45 
Conny Birch                   OK Djurs                      D 35- B               10:47 
Mia Berle                     Aarhus 1900 Orientering       D 21 B                10:49 
Malene Møller-Nielsen         Randers OK                    D 15-16 B             10:51 
Nikoline Gjøderum-Svenningsen Aarhus 1900 Orientering       D 21 B                10:53 
Anita Klynge                  Horsens OK                    D 35- B               10:55 



Bane 7A  (18)  3.5 km   11 K  

Christian Thorgersen          OK Pan Århus                  H 15-20 C             10:00 
Thomas Emil Jensen            Horsens OK                    H 13-14 B             10:02 
Carsten Olsen                 Herning Orienteringsklub      H 21 C                10:04 
Morten Albeck Nielsen         Aalborg OK                    H 21 C                10:06 
Casper Mikkelsen              OK Djurs                      H 13-14 B             10:08 
Marius Gjøderum-Svenningsen   Aarhus 1900 Orientering       H 15-20 C             10:10 
Daniel B. Schmidt             Herning Orienteringsklub      H 11-12 A             10:12 
Per Kolstrup                  Randers OK                    H 21 C                10:14 
Jørgen Bang                   Aarhus 1900 Orientering       H 21 C                10:16 
Nicklas Olsen                 Herning Orienteringsklub      H 13-14 B             10:18 
Henrik Runholt                Aalborg OK                    H 21 C                10:20 
Søren Stensig Kristensen      Aarhus 1900 Orientering       H 21 C                10:22 
Hans Jørgen Vad               Horsens OK                    H 21 C                10:24 
Lukas Liam Damsh Akselsen     OK Pan Århus                  H 13-14 B             10:26 
Bjørn Hansen                  Herning Orienteringsklub      H 21 C                10:28 
Erik Libak Hansen             KaSki OK                      H 21 C                10:30 
Mikkel Holm Nielsen           Horsens OK                    H 11-12 A             10:32 
Rasmus Mølgaard Andersen      Herning Orienteringsklub      H 13-14 B             10:34 



Bane 7B  (15)  3.0 km   10 K  

Merete Muldbjerg              Aalborg OK                    D 21 C                10:01 
Gitte Mønster Jørgensen       Horsens OK                    D 21 C                10:03 
Trine Eg Staugaard            Kolding OK                    D 11-12 A             10:05 
Elin Lyngsø                   Herning Orienteringsklub      D 21 C                10:07 
Inge Scheel Andersen          Aarhus 1900 Orientering       D 21 C                10:09 
Lilian Netteberg              Aalborg OK                    D 21 C                10:11 
Signe Bang                    Aarhus 1900 Orientering       D 21 C                10:13 
Elise Purup-Nielsen           Horsens OK                    D 11-12 A             10:15 
Thora Samsø Fast              Aarhus 1900 Orientering       D 21 C                10:17 
Jette Christoffersen          Horsens OK                    D 21 C                10:19 
Lisbeth Thomsen               Kolding OK                    Bane 7B               10:21 
Katrine Spanner               OK Pan Århus                  D 11-12 A             10:23 
Lene Kring Andersen           Aarhus 1900 Orientering       D 21 C                10:25 
Maria Enevold Dahl            OK Pan Århus                  D 11-12 A             10:27 
Yvonne Glesner                KaSki OK                      D 21 C                10:29 



Bane 8  (28)   2.4 km   9 K   

Jan Mathiasen                 Herning Orienteringsklub      Begyndere             10:00 
Niels Christian Andersen      Herning Orienteringsklub      Begyndere             10:00 
Marianna Mathiasen            Herning Orienteringsklub      D-10                  10:00 
Mathias Sandbæk Olsen         Herning Orienteringsklub      H -10                 10:00 
Inge Gylling                  Aarhus 1900 Orientering       Begyndere             10:00 
Laura Vogel Andersen          Aarhus 1900 Orientering       D-10                  10:00 
Lukas Vogel Andersen          Aarhus 1900 Orientering       H -10                 10:00 
Villads Skjoldager            Aarhus 1900 Orientering       H -10                 10:00 
Jonas Kokholm                 Horsens OK                    Begyndere             10:00 
Ella Klærke Mikkelsen         Horsens OK                    Begyndere             10:00 
Eline Rahbek Thyssen          Horsens OK                    Begyndere             10:00 
Jacob B. Lyhne                Horsens OK                    Begyndere             10:00 
Laura Holm Nielsen            Horsens OK                    D-10                  10:00 
Theresa Skouboe               Horsens OK                    D-10                  10:00 
Johanne Skouboe               Horsens OK                    D-10                  10:00 
Anne Sofie Thyss Harfot       Horsens OK                    D-10                  10:00 
Christoffer Vang Bobach       Aalborg OK                    Begyndere             10:00 
Johannes Pielmeier            Aalborg OK                    H -10                 10:00 
Sander Van Der Pool           Aalborg OK                    H -10                 10:00 
Marko Birk Nielsen            Aalborg OK                    H -12 B               10:00 
Simon Udsen                   OK Djurs                      H -10                 10:00 
Emil Sandfeld                 Vestjysk Orienteringsklub     Begyndere             10:00 
Cecilie Toft Kalms            KaSki OK                      Begyndere             10:00 
Katinka Kilden                OK Pan Århus                  D -12 B               10:00 
Line Møller Nielsen           OK Pan Århus                  D-10                  10:00 
Marie Møller Nielsen          OK Pan Århus                  Begyndere             10:00 
Anton Thygesen                OK Pan Århus                  Begyndere             10:00 
Emely Følbæk                  Silkeborg OK                  D-10                  10:00