Djurslandsløb 2012ma 24-09-2012 19:31
Resultscreated by OE2003 © Stephan Krämer 2007

   Pl Name                       Class                  Time 


Herning Orienteringskl 

    1 Lucia Aagaard              D 35 A              1:04:04 
    6 Lars Henrik Andersen       H 35- B             1:01:31 
    7 Niels Christian Andersen   Begyndere             29:34 
    1 Ole Andersen               H 55 A                52:25 
    2 Rasmus Mølgaard Andersen   H 13-14 B             35:56 
    6 Søren Andersen             H 21 A              1:37:41 
    1 Erik Brixen                H 35- B               49:26 
    4 Mogens Hald                H 45 A              1:08:38 
    3 Bjørn Hansen               H 21 C                29:23 
   11 Kim Hyldgaard              H 35 A              1:38:59 
    1 Gitte Isen                 D 50 A                43:57 
   11 Torben Isen                H 60 A              1:05:48 
   18 Anni Jensen                D 50 A              1:22:00 
    1 Jens Jørgen Jensen         H 60 A                45:12 
    2 Kåre Sandvei Jensen        H 17-20 B             43:54 
    9 Tove Jessen                D 35- B             1:01:46 
    9 Jens Peder Jørgensen       H 21 A              1:52:26 
   11 Jonna Jørgensen            D 45 A              1:38:10 
    9 Kaj Kaspersen              H 45 A              1:21:36 
    2 Alex Heldgaard Kristensen  H 15-16 A           1:11:02 
    9 Asger Kristensen           H 65 A                56:51 
    5 Kenn Kristensen            H 35 A              1:28:22 
    4 Susanne Kristensen         D 45 A              1:02:56 
      Arne Lock                  H 65 A                   mp 
    3 Elin Lyngsø                D 21 C                33:27 
    6 Poul Erik Lyngsø           H 21 B              1:17:44 
    2 Jan Mathiasen              Begyndere             21:15 
    7 Marianna Mathiasen         D-10                  26:51 
    5 Lars Mikkelsen             H 21 A              1:32:30 
    6 Bitten Nielsen             D 35 A              1:56:31 
    5 Frants Nielsen             H 65 A                53:46 
    8 Søren Søgaard Nielsen      H 50 A              1:15:05 
    9 Carsten Olsen              H 21 C              1:06:26 
    2 Mathias Sandbæk Olsen      H -10                 17:36 
    1 Nicklas Olsen              H 13-14 B             24:55 
   16 Frede Rasmussen            H 60 A              1:12:05 
    7 Flemming Sasser            H 55 A              1:10:59 
    2 Daniel B. Schmidt          H 11-12 A             36:52 
    3 Irene B. Schmidt           D 40 A              1:25:04 
    2 Andreas Skov               H 50 A              1:02:22 
    7 Helga Søby                 D 50 A              1:08:13 
    6 Stine T. Søndergaard       D 21 A              1:59:23 



Nordvest OK            

    1 Steffen Alm                Bane 2A               58:12 



Aarhus 1900 Orienterin 

      Jakob Dybdal Abrahamsen    H 17-20 A                mp 
    8 Keld Abrahamsen            H 60 A              1:01:49 
    1 Nanna Dybdal Abrahamsen    D 21 A              1:07:02 
    3 Palle Alders               H 21 B              1:04:29 
   22 Asbjørn Maintz Andersen    H 60 A              1:41:12 
    3 Henrik Tinggaard Andersen  H 35 A              1:17:43 
      Inge Scheel Andersen       D 21 C                   mp 
    3 Katja Vogel Andersen       D 35- B               46:39 
    3 Laura Vogel Andersen       D-10                  20:23 
    9 Lene Kring Andersen        D 21 C                55:36 
    5 Lukas Vogel Andersen       H -10                 25:53 
    8 Jørgen Bang                H 21 C                57:30 
    6 Signe Bang                 D 21 C                45:26 
    3 Mia Berle                  D 21 B                51:48 
    5 Inge Kølbæk Bonne          D 45 A              1:09:57 
    1 Signe Kølbæk Bonne         D 15-16 B           1:03:46 
      Øjvind Brøgger             H 60 A                   mp 
    3 Andreas Bødker             H 17-20 B             50:08 
   17 Lone Christensen           D 50 A              1:20:39 
   21 Olaf Christensen           H 60 A              1:36:55 
   14 Per Clemensen              H 50 A              1:35:43 
    3 Frank Dabelstein           H 45 A              1:01:53 
    3 Lone Dybdal                D 35 A              1:25:19 
    8 Helle Dybkjær              D 35- B               59:20 
    3 Anders Edsen               H 40 A              1:08:10 
      Anne Ekhard Edsen          D 17-20 A               dns 
    1 Jakob Ekhard Edsen         H 17-20 A           1:01:29 
      Anne Ellekrog              D 40 A                   mp 
   14 Per O. Espegren            H 35 A              1:44:39 
    1 Thora Samsø Fast           D 21 C                24:33 
    3 Andreas Frandsen           H 13-14 A           1:40:40 
    7 Gitte Frandsen             D 35 A              2:22:12 
    7 Jacob Giversen             H 17-20 B           1:04:46 
    6 Ole Gjøderum               H 50 A              1:13:27 
    2 Marius Gjøderum-Svenningse H 15-20 C           1:44:55 
    1 Nikoline Gjøderum-Svenning D 21 B                43:44 
    4 Hanne Gylling              D 40 A              1:29:22 
   10 Inge Gylling               Begyndere           1:09:59 
    2 Pernille Bøch Gylling      D 15-16 A           1:04:13 
    2 Birgitte Halle             D 45 A                58:40 
    8 Gerda Henriksen            D 50 A              1:08:31 
    6 Allan Hougaard             H 40 A              1:24:17 
   14 Bodil Buchtrup Jensen      D 50 A              1:15:38 
    7 Per Lind Jensen            H 65 A                54:36 
   12 Randi Jensen               D 50 A              1:11:04 
   24 Ole Jørgensen              H 65 A              1:52:17 
    1 Søren Stensig Kristensen   H 21 C                25:10 
   12 Louise Mielche             D 35- B             1:11:18 
    3 Martin B. Nielsen          H 17-20 A           1:37:33 
    5 Vibeke Nybo                D 21 B              1:10:39 
   18 Erling Nørgaard            H 60 A              1:21:16 
    4 Lena Deleuran Nørgaard     D 50 A                59:43 
    1 Jonas Søby Pedersen        H 17-20 B             40:14 
    2 Maria Søby Pedersen        D 21 B                49:35 
    9 Vagn Pedersen              H 50 A              1:21:14 
    3 Jonas Abildgård Poulsen    H 15-16 A           1:12:59 
      Karen Abildgård Poulsen    D 13-14 A               dns 
    5 Kim Poulsen                H 40 A              1:20:16 
    1 Dennis Rahbek              H 21 B                38:01 
    4 Anton Rasmussen            H 21 A              1:26:09 
   20 Birgit Rasmussen           D 50 A              1:33:02 
   22 Per Rønnau                 H 65 A              1:41:45 
    2 Anne Lysgaard Schulz       D 21 A              1:22:19 
    6 Villads Skjoldager         H -10                 31:06 
    8 Bjørn Sommer               H 45 A              1:17:29 
   13 Erik Søgaard               H 50 A              1:29:01 
    4 Thomas Vestermar Thomsen   H 21 B              1:04:46 
    8 Anders Tversted            H 21 A              1:44:02 



OK Pan Århus           

      Gitte Akselsen             Begyndere                mp 
    4 Lukas Liam Damsh Akselsen  H 13-14 B             40:33 
    1 Henrik Dagsbjerg           Bane 3B               56:29 
    4 Maria Enevold Dahl         D 11-12 A             28:40 
    1 Caroline Finderup          D 15-16 A             51:33 
    1 Katinka Kilden             D -12 B               19:15 
      Johan MacLassen            Bane 1                  dns 
      Line Møller Nielsen        D-10                    dns 
      Marie Møller Nielsen       Begyndere               dns 
      Mads Møller Skaug          Bane 3A                  mp 
    7 Rasmus Skovgaard           Bane 2A             1:10:08 
    1 Katrine Spanner            D 11-12 A             24:34 
    1 Christian Thorgersen       H 15-20 C             42:24 
      Anton Thygesen             Begyndere               dns 



Silkeborg OK           

    6 Clive Allen                Bane 4A             1:09:59 
    1 Jens Børsting              H 50 A              1:02:03 
    2 Bjarne Christensen         Bane 3A               52:20 
    6 Emely Følbæk               D-10                  25:49 
    2 Niclas Følbæk              H 13-14 A             55:53 
    3 Nina Arensbach Følbæk      Bane 3B             1:00:45 
    4 Dieter Gravgaard           Bane 4A               59:48 
    8 Birthe Helms               Bane 4B             1:17:33 
    3 Britt Hermanrud            Bane 4B               56:54 
    7 Susanne Højbjerg           D 35- B               55:16 
    1 Jacob Skaanning Jørgensen  H 15-16 A           1:10:42 
    6 Mette Voldum Jørgensen     Bane 3B             1:15:31 
    7 Bjørn Momsen               Bane 4A             1:16:59 
    5 Jens Ozol                  H 45 A              1:09:40 
      Mette Ozol                 D 21 A                   mp 
   11 Jens Jørgen Schmidt        Bane 3A             1:16:00 



Horsens OK             

    1 Anne R. Boye-Møller        D 40 A                53:55 
    7 Poul Erik Christensen      H 60 A              1:00:19 
    5 Jette Christoffersen       D 21 C                34:07 
    4 Jørgen Christoffersen      H 55 A                59:57 
    6 Karl Ditlevsen             H 65 A                54:08 
    9 Trille Ditlevsen           D 50 A              1:10:14 
   10 Erna Germann               D 50 A              1:10:37 
   15 Gunnar Gjermandsen         H 60 A              1:11:05 
   22 Birgit Grynderup           D 50 A              1:54:53 
   17 Finn Grynderup             H 65 A              1:26:25 
      Henning Hansen             H 35- B                  mp 
    4 Anders Harfot              H 35- B               59:27 
    1 Anne Sofie Thyss Harfot    D-10                  16:01 
    1 Berit Harfot               D 45 A                51:17 
    4 Rasmus Harfot              H 17-20 B             52:24 
   19 Harvy Ilsøe                H 65 A              1:31:12 
    2 Niklas Ingwersen           H 21 A              1:08:44 
    2 Elin  Holm Jensen          D 50 A                47:01 
    8 Frank Krog Jensen          H 35- B             1:13:01 
      Thomas Emil Jensen         H 13-14 B               dns 
    3 Troels Jensen              H 65 A                46:50 
   18 Karl Johan Jepsen          H 65 A              1:30:15 
    8 Gitte Mønster Jørgensen    D 21 C                53:40 
    4 Mathias Mønster Jørgensen  H 15-16 A           1:26:14 
    2 Nicklas Mønster Jørgensen  H 17-20 A           1:24:57 
    1 Per Mønster Jørgensen      H 45 A              1:00:04 
    5 Anita Klynge               D 35- B               48:54 
    1 Jonas Kokholm              Begyndere             19:58 
    2 Mette Kokholm              D 40 A              1:10:02 
   12 Henning Larsen             H 60 A              1:08:02 
   23 Poul Larsen                H 60 A              1:53:40 
    4 Jacob B. Lyhne             Begyndere             23:05 
    3 Ella Klærke Mikkelsen      Begyndere             21:37 
    2 Mads Mikkelsen             H 40 A                58:21 
   17 Eigil Nielsen              H 60 A              1:14:38 
    2 Laura Holm Nielsen         D-10                  17:36 
    1 Mikkel Holm Nielsen        H 11-12 A             25:27 
    4 Nicolaj Nielsen            H 35 A              1:19:37 
   11 Thomas Nikolajsen          H 35- B             1:59:12 
    2 Britta Ank Pedersen        D 35 A              1:14:32 
   13 Henning Vide Petersen      H 65 A              1:01:42 
    6 Lene Kofoed Petersen       D 50 A              1:06:10 
    3 Elise Purup-Nielsen        D 11-12 A             27:33 
   12 Erik Purup-Nielsen         H 45 A              1:37:51 
   15 Jakob Ravn                 H 65 A              1:14:37 
    5 Karen Sieg                 D 35- B               48:54 
    3 Allan Skouboe              H 35- B               56:37 
    4 Johanne Skouboe            D-10                  22:13 
    5 Theresa Skouboe            D-10                  23:47 
    5 Karsten Stald              H 55 A              1:03:31 
    4 Peer Straarup              H 60 A                57:05 
    4 Tove Straarup              D 35 A              1:33:08 
   11 Michael Straube            H 50 A              1:25:35 
    3 Ole Søgaard                H 55 A                57:26 
    9 Lars Sørensen              H 35- B             1:18:20 
    7 Claudia Schmidt Thomsen    D 45 A              1:20:57 
   21 Aase Thyssen               D 50 A              1:36:08 
    8 Eline Rahbek Thyssen       Begyndere             29:53 
    2 Flemming Thyssen           H 35 A              1:15:28 
    8 Jørgen Thyssen             H 65 A                55:50 
    1 Maiken Rahbek Thyssen      D 35- B               35:07 
    2 Hans Jørgen Vad            H 21 C                29:03 
    1 Kristian Vad               H 21 A              1:06:57 
    2 Charlotte Wilsky           D 35- B               41:16 



Viborg OK              

    8 Stig Barrett               Bane 2A             1:16:32 
      Mette Dam                  Bane 4B                 dns 
    7 Thora Damsgaard            Bane 3B             1:39:18 
    3 Michael Dickenson          Bane 3A               57:06 
    1 Søren Elkjær               H 65 A                43:06 
      Lisbeth Etzerodt           Begyndere                mp 
    1 Steen Frandsen             Bane 3A               51:13 
    3 Keld Gade                  Bane 2A             1:02:01 
    2 Pia Gade                   Bane 4B               52:59 
    6 Carol Iddles               Bane 4B             1:04:48 
    5 Tage Arent Jensen          Bane 4A             1:03:44 
    6 Jørgen Jørgensen           Bane 3A               57:49 
    5 Lene Stick Nielsen         Bane 3B             1:14:16 
    4 Helle Nikkel               Bane 3B             1:12:40 
      Leif Egholm Pedersen       Bane 3A                 dns 



Randers OK             

   15 Dorte Brøns                D 50 A              1:17:29 
      Peter Dalsgaard            H 21 A                   mp 
    5 Kaj Jansson                H 50 A              1:11:54 
   20 Nils Jansson               H 65 A              1:34:21 
    6 Anette Grønbech Jensen     D 40 A              1:41:26 
   10 Thorkild Jensen            H 35 A              1:35:09 
    4 Per Kolstrup               H 21 C                29:49 
    6 Jeppe Lillethorup          H 17-20 B             57:06 
    3 Mie Lillethorup            D 21 A              1:26:12 
    4 Thea Lillethorup           D 21 B                58:30 
   16 Åge Lillethorup            H 50 A              1:53:37 
    2 Carl Malling               H 60 A                54:16 
    5 Kenneth Ahm Møller         H 17-20 B             53:24 
   13 Anne Møller-Nielsen        D 45 A              2:35:25 
   11 Henrik Møller-Nielsen      H 45 A              1:36:54 
    2 Malene Møller-Nielsen      D 15-16 B           1:25:09 
    1 Martin Møller-Nielsen      H 15-16 B           1:15:46 
   11 Kristian Arnborg Nielsen   H 21 A              1:59:53 
   11 Anne-Mette Rokkjær         D 50 A              1:11:01 
   23 Ole Rokkjær                H 65 A              1:44:29 
   14 Finn Søndergaard           H 60 A              1:09:46 
   10 Franz Thomsen              H 45 A              1:33:57 
   12 Signe Hachenberg Thomsen   D 45 A              1:45:07 
      Anne Topp                  D 17-20 B               dns 
    9 Kim Topp                   H 55 A              1:29:49 
    5 Solveig Topp               D 35 A              1:49:23 
   12 Henrik Valentinsen         H 35 A              1:40:01 



Aalborg OK             

      Bo L. Andersen             H 45 A                   mp 
    1 Anne Beukel Bak            D 13-14 A             37:58 
    9 Dorte Jenny Bak            D 45 A              1:32:17 
    7 Søren Bak                  H 50 A              1:14:28 
   13 Flemming Bindner           H 60 A              1:09:36 
    9 Christoffer Vang Bobach    Begyndere             38:23 
   13 Claus Bobach               H 35 A              1:43:15 
    4 Helle Bobach               D 21 A              1:33:51 
    2 Poul Bobach                H 65 A                45:13 
    3 Bjarke Boserup             H 21 A              1:14:52 
    2 Finn Boserup               H 35- B               53:26 
    4 Dorte Bruun                D 35- B               48:07 
    3 Michael Fischer            H 50 A              1:08:02 
    2 Anders Moen Flytkjær       H 21 B              1:00:19 
    2 Søren Flytkjær             H 45 A              1:01:45 
    5 Jannie Charlotte Jakobsen  D 21 A              1:44:51 
      Mikkel Johansen            H 21 A                  dns 
   14 Erik Netteberg Jørgensen   H 65 A              1:06:31 
    3 Anne Benedikte V Larsen    D 15-16 A           1:08:12 
    2 Elisabeth Vindum Larsen    D 13-14 A           1:13:18 
    6 Stine Back Larsen          D 21 B              1:16:21 
    9 Kai Ø. Laursen             H 60 A              1:03:21 
   13 Betty Lison                D 50 A              1:11:50 
    5 Jakob Lyngby               H 35- B             1:00:58 
   14 Inge Mogensen              D 35- B             1:14:28 
   10 Ulf Mogensen               H 60 A              1:05:18 
    7 Merete Muldbjerg           D 21 C                46:58 
    4 Lilian Netteberg           D 21 C                33:41 
      Marko Birk Nielsen         H -12 B                  mp 
    6 Morten Albeck Nielsen      H 21 C                46:54 
    1 Johannes Pielmeier         H -10                 14:03 
    4 Sander Van Der Pool        H -10                 24:43 
   12 Andreas Popp               H 21 A              2:05:06 
    7 Henrik Runholt             H 21 C                53:56 
    1 Jørgen Schnack             H 35 A              1:11:04 
    5 Edith Sørensen             D 50 A              1:02:20 
    8 Tina Udholm                D 45 A              1:30:01 
    1 Peter Villadsen            H 40 A                57:29 
    8 Lene Vindum                D 35 A              2:24:57 



OK Vendelboerne        

    6 Kjeld Arildsen             Bane 2A             1:09:37 
      Thorkild Holm Pedersen     Bane 3A                  mp 
   12 Jan Petersen               Bane 3A             1:30:56 



OK Melfar              

    9 Arne Brage                 Bane 3A             1:06:18 
    5 Musse Brage                Bane 4B             1:03:21 



Svendborg OK           

    2 Per Storm Hansen           Bane 1              1:34:48 



Kolding OK             

    2 Søren Maarup               Bane 2A             1:01:09 
    9 Aase Eg Pedersen           Bane 4B             1:21:45 
    5 Per Eg Pedersen            Bane 2A             1:06:08 
    1 Anne Line Eg Staugaard     Bane 2B             1:14:23 
    2 Hanne Staugaard            Bane 3B               59:28 
    7 Sissel Maria Eg Staugaard  Bane 4B             1:04:56 
    1 Søren Eg Staugaard         H 13-14 A             42:58 
    2 Trine Eg Staugaard         D 11-12 A             27:16 
    2 Jørn Thomsen               Bane 4A               56:51 
    1 Lisbeth Thomsen            Bane 7B               47:20 



OK FROS                

   10 Ole Hoffmann               Bane 3A             1:07:54 
   10 Sven Madsen                Bane 2A             1:17:05 
    4 Niels Møller Petersen      Bane 2A             1:03:39 



OK GORM                

    3 Esben Blicher              Bane 1              1:37:39 



AKIF                   

   13 Lars Humle                 Bane 2A             1:33:13 



OK Djurs               

   16 Helle Bach                 D 35- B             1:41:28 
    5 Lars Bach                  H 21 B              1:11:49 
   10 Uffe Bach                  H 50 A              1:24:34 
   15 Conny Birch                D 35- B             1:29:24 
    3 Ann Dorrit Hansen          D 50 A                52:26 
   10 Kai Hansen                 H 65 A                58:08 
    5 Max Hansen                 H 60 A              1:00:13 
    6 Arne Nørgaard Mikkelsen    H 45 A              1:12:25 
   20 Bo Mikkelsen               H 60 A              1:27:40 
    3 Casper Mikkelsen           H 13-14 B             37:09 
    7 Gunner Thode Nielsen       H 35- B             1:11:34 
    8 Keld Nielsen               H 35 A              1:31:00 
    3 Rolf Duedahl Nielsen       H 60 A                56:18 
   12 Kjeld Simonsen             H 65 A              1:01:11 
   19 Tove Simonsen              D 50 A              1:29:57 
    4 Emil Udsen                 H 13-14 A          11:27:36 
    3 Simon Udsen                H -10                 23:27 
    9 Thomas Ullner              H 35 A              1:33:17 



Mariager Fjord OK      

    5 Jens Christensen           Bane 3A               57:47 
    7 Bettina Gjedde             Bane 3A               58:57 
    1 Rakel Eva Gunnarsdottir    Bane 6              1:16:24 
   12 Ole Jensen                 Bane 2A             1:21:11 
   11 Allan Lauridsen            Bane 2A             1:20:58 
    3 Vagn Lidegaard             Bane 4A               59:09 
    4 Ansa MacLassen             Bane 4B             1:00:25 
    1 Chr. Peter MacLassen       Bane 1              1:22:17 
    4 Søren Munthe               Bane 3A               57:22 
    1 Arne Pedersen              Bane 4A               53:07 
      Bjarke Rasmussen           Bane 1                  dns 
    4 Uffe Rasmussen             Bane 1              1:48:59 
    1 Rigmor Schou               Bane 4B               50:03 
    5 Christian Wolsing          Bane 1              1:55:57 
    9 Klaus Wolsing              Bane 2A             1:16:44 
    8 Keld Østergaard            Bane 3A             1:05:13 



Vestjysk Orienteringsk 

   14 René Bitsch                H 45 A              2:02:04 
   11 Dorte Ehlers               D 35- B             1:04:43 
    5 Anette Hebsgaard           D 40 A              1:32:30 
    6 Ann-Vibeke Mose            D 45 A              1:15:26 
   16 Lizzie Olesen              D 50 A              1:17:48 
   16 Niels Henrik Olesen        H 65 A              1:22:32 
    6 Emil Sandfeld              Begyndere             27:53 
   10 Dorte Storper              D 45 A              1:36:58 
    4 Lars Storper               H 50 A              1:10:06 
    2 Mogens Vennevold           H 55 A                52:42 



KaSki OK               

    7 Christian Bertel Andersen  H 21 A              1:43:01 
    3 Kirsten Andersen           D 45 A              1:01:04 
    7 Gert Bertel                H 40 A              1:25:52 
   10 Ellen Kjærgaard Brydsø     D 35- B             1:02:35 
   10 Orla Brydsø                H 35- B             1:47:06 
   21 Per Bødskov                H 65 A              1:38:24 
    2 Yvonne Glesner             D 21 C                32:05 
    5 Erik Libak Hansen          H 21 C                44:21 
    5 Frode Harritz              H 60 A              1:00:13 
    7 Carsten Helligsø           H 45 A              1:16:34 
      Michael Holm               H 35 A                  dns 
   10 Stefan Jeppesen            H 21 A              1:56:13 
   19 Leo Jespersen              H 60 A              1:22:35 
    6 Gert Johannesen            H 55 A              1:03:53 
   10 Benny Johansen             H 55 A              1:54:04 
    4 Thomas Jørgensen           H 65 A                51:21 
    5 Cecilie Toft Kalms         Begyndere             26:26 
   11 Gunnar Klaris              H 65 A                59:58 
   15 Lars Ole Kopp              H 50 A              1:45:02 
    8 Jan Lauge Kristensen       H 55 A              1:11:12 
   13 Claus Madsen               H 45 A              1:43:40 
    7 Søren Mikkelsen            H 35 A              1:30:20 
   13 Anita Mogensen             D 35- B             1:12:57 
   15 Jacob Berg Nielsen         H 35 A              1:54:51 
    6 Jan Nielsen                H 35 A              1:29:39 
    8 Søren Damgaard Nielsen     H 17-20 B           1:23:57 
    4 Christian L Rasmussen      H 40 A              1:09:40 
   12 Kaj Skov                   H 50 A              1:28:55 



TSV Grünwald           

      Martin Greiner             Bane 2A                 dns