Djurslandsløb 2012sø 23-09-2012 13:37
ResultaterOprettet af OE2003 © Stephan Krämer 2008

   Pl   Stnr Navn                         År Klub                          Kla.         Tid 



Bane 1  (41)            9.4 km   23 K                      

    1    275 Jakob Ekhard Edsen           19 Aarhus 1900 Orientering       H1720A   1:01:29 
    2    178 Kristian Vad                 23 Horsens OK                    H21A     1:06:57 
    3    195 Niklas Ingwersen             21 Horsens OK                    H21A     1:08:44 
    4    318 Jørgen Schnack               48 Aalborg OK                    H35A     1:11:04 
    5    159 Bjarke Boserup               22 Aalborg OK                    H21A     1:14:52 
    6     69 Flemming Thyssen             39 Horsens OK                    H35A     1:15:28 
    7    288 Henrik Tinggaard Andersen    39 Aarhus 1900 Orientering       H35A     1:17:43 
    8    252 Nicolaj Nielsen              37 Horsens OK                    H35A     1:19:37 
    9    322 Chr. Peter MacLassen         27 Mariager Fjord OK             B1       1:22:17 
   10     46 Nicklas Mønster Jørgensen    18 Horsens OK                    H1720A   1:24:57 
   11    235 Anton Rasmussen              29 Aarhus 1900 Orientering       H21A     1:26:09 
   12     57 Kenn Kristensen              48 Herning Orienteringsklub      H35A     1:28:22 
   13    115 Jan Nielsen                  45 KaSki OK                      H35A     1:29:39 
   14    146 Søren Mikkelsen              43 KaSki OK                      H35A     1:30:20 
   15    205 Keld Nielsen                 43 OK Djurs                      H35A     1:31:00 
   16    298 Lars Mikkelsen               42 Herning Orienteringsklub      H21A     1:32:30 
   17    227 Thomas Ullner                50 OK Djurs                      H35A     1:33:17 
   18     93 Per Storm Hansen             57 Svendborg OK                  B1       1:34:48 
   19     24 Thorkild Jensen              46 Randers OK                    H35A     1:35:09 
   20    301 Martin B. Nielsen            18 Aarhus 1900 Orientering       H1720A   1:37:33 
   21    126 Esben Blicher                26 OK GORM                       B1       1:37:39 
   22     35 Søren Andersen               48 Herning Orienteringsklub      H21A     1:37:41 
   23      1 Kim Hyldgaard                37 Herning Orienteringsklub      H35A     1:38:59 
   24    259 Henrik Valentinsen           53 Randers OK                    H35A     1:40:01 
   25    282 Christian Bertel Andersen    22 KaSki OK                      H21A     1:43:01 
   26    304 Claus Bobach                 35 Aalborg OK                    H35A     1:43:15 
   27    134 Anders Tversted              48 Aarhus 1900 Orientering       H21A     1:44:02 
   28    218 Per O. Espegren              36 Aarhus 1900 Orientering       H35A     1:44:39 
   29    295 Uffe Rasmussen               37 Mariager Fjord OK             B1       1:48:59 
   30    210 Jens Peder Jørgensen         34 Herning Orienteringsklub      H21A     1:52:26 
   31     82 Jacob Berg Nielsen           36 KaSki OK                      H35A     1:54:51 
   32    307 Christian Wolsing            24 Mariager Fjord OK             B1       1:55:57 
   33    169 Stefan Jeppesen              26 KaSki OK                      H21A     1:56:13 
   34    243 Kristian Arnborg Nielsen     44 Randers OK                    H21A     1:59:53 
   35    310 Andreas Popp                 31 Aalborg OK                    H21A     2:05:06 

          13 Jakob Dybdal Abrahamsen      18 Aarhus 1900 Orientering       H1720A   Fejlkl. 
         186 Peter Dalsgaard              25 Randers OK                    H21A     Fejlkl. 
         102 Mikkel Johansen              21 Aalborg OK                    H21A     startet 
         268 Bjarke Rasmussen             39 Mariager Fjord OK             B1       startet 
         313 Johan MacLassen              30 OK Pan Århus                  B1       startet 
         315 Michael Holm                 47 KaSki OK                      H35A     startet 



Bane 2A  (56)           6.8 km   20 K                      

    1    343 Peter Villadsen              41 Aalborg OK                    H40A       57:29 
    2    342 Steffen Alm                  57 Nordvest OK                   B2A        58:12 
    3     80 Mads Mikkelsen               42 Horsens OK                    H40A       58:21 
    4    300 Per Mønster Jørgensen        45 Horsens OK                    H45A     1:00:04 
    5      4 Søren Maarup                 52 Kolding OK                    B2A      1:01:09 
    6    297 Søren Flytkjær               49 Aalborg OK                    H45A     1:01:45 
    7    258 Frank Dabelstein             45 Aarhus 1900 Orientering       H45A     1:01:53 
    8    332 Keld Gade                    59 Viborg OK                     B2A      1:02:01 
    9    375 Jens Børsting                99 Silkeborg OK                  H50A     1:02:03 
   10    303 Andreas Skov                 50 Herning Orienteringsklub      H50A     1:02:22 
   11    334 Niels Møller Petersen        61 OK FROS                       B2A      1:03:39 
   12    125 Per Eg Pedersen              47 Kolding OK                    B2A      1:06:08 
   13     37 Michael Fischer              52 Aalborg OK                    H50A     1:08:02 
   14    321 Anders Edsen                 48 Aarhus 1900 Orientering       H40A     1:08:10 
   15    309 Mogens Hald                  55 Herning Orienteringsklub      H45A     1:08:38 
   16    316 Kjeld Arildsen               51 OK Vendelboerne               B2A      1:09:37 
   17    336 Christian L Rasmussen        44 KaSki OK                      H40A     1:09:40 
   17    373 Jens Ozol                    99 Silkeborg OK                  H45A     1:09:40 
   19    277 Lars Storper                 50 Vestjysk Orienteringsklub     H50A     1:10:06 
   20    372 Rasmus Skovgaard                OK Pan Århus                  B2A      1:10:08 
   21    170 Jacob Skaanning Jørgensen    15 Silkeborg OK                  H1516A   1:10:42 
   22    324 Alex Heldgaard Kristensen    15 Herning Orienteringsklub      H1516A   1:11:02 
   23    187 Kaj Jansson                  57 Randers OK                    H50A     1:11:54 
   24    338 Arne Nørgaard Mikkelsen      46 OK Djurs                      H45A     1:12:25 
   25    242 Jonas Abildgård Poulsen      15 Aarhus 1900 Orientering       H1516A   1:12:59 
   26    312 Ole Gjøderum                 54 Aarhus 1900 Orientering       H50A     1:13:27 
   27    306 Søren Bak                    52 Aalborg OK                    H50A     1:14:28 
   28    202 Søren Søgaard Nielsen        53 Herning Orienteringsklub      H50A     1:15:05 
   29    326 Stig Barrett                 58 Viborg OK                     B2A      1:16:32 
   30     92 Carsten Helligsø             52 KaSki OK                      H45A     1:16:34 
   31    269 Klaus Wolsing                51 Mariager Fjord OK             B2A      1:16:44 
   32    197 Sven Madsen                  61 OK FROS                       B2A      1:17:05 
   33    226 Bjørn Sommer                 49 Aarhus 1900 Orientering       H45A     1:17:29 
   34    177 Kim Poulsen                  44 Aarhus 1900 Orientering       H40A     1:20:16 
   35    253 Allan Lauridsen              47 Mariager Fjord OK             B2A      1:20:58 
   36    213 Ole Jensen                   52 Mariager Fjord OK             B2A      1:21:11 
   37    330 Vagn Pedersen                51 Aarhus 1900 Orientering       H50A     1:21:14 
   38     68 Kaj Kaspersen                61 Herning Orienteringsklub      H45A     1:21:36 
   39    158 Allan Hougaard               47 Aarhus 1900 Orientering       H40A     1:24:17 
   40    114 Uffe Bach                    54 OK Djurs                      H50A     1:24:34 
   41    145 Michael Straube              54 Horsens OK                    H50A     1:25:35 
   42    137 Gert Bertel                  55 KaSki OK                      H40A     1:25:52 
   43    293 Mathias Mønster Jørgensen    15 Horsens OK                    H1516A   1:26:14 
   44    237 Kaj Skov                     55 KaSki OK                      H50A     1:28:55 
   45    281 Erik Søgaard                 53 Aarhus 1900 Orientering       H50A     1:29:01 
   46    104 Lars Humle                   51 AKIF                          B2A      1:33:13 
   47     25 Franz Thomsen                49 Randers OK                    H45A     1:33:57 
   48     14 Per Clemensen                52 Aarhus 1900 Orientering       H50A     1:35:43 
   49    328 Henrik Møller-Nielsen        46 Randers OK                    H45A     1:36:54 
   50    340 Erik Purup-Nielsen           49 Horsens OK                    H45A     1:37:51 
   51    319 Claus Madsen                 55 KaSki OK                      H45A     1:43:40 
   52    221 Lars Ole Kopp                63 KaSki OK                      H50A     1:45:02 
   53    287 Åge Lillethorup              55 Randers OK                    H50A     1:53:37 
   54     60 René Bitsch                  45 Vestjysk Orienteringsklub     H45A     2:02:04 

         341 Bo L. Andersen               50 Aalborg OK                    H45A     Fejlkl. 
          49 Martin Greiner               45 TSV Grünwald                  B2A      startet 



Bane 2B  (17)           6.4 km   24 K                      

    1     72 Lucia Aagaard                50 Herning Orienteringsklub      D35A     1:04:04 
    2    138 Nanna Dybdal Abrahamsen      21 Aarhus 1900 Orientering       D21A     1:07:02 
    3     22 Anne Line Eg Staugaard       17 Kolding OK                    B2B      1:14:23 
    4    172 Britta Ank Pedersen          52 Horsens OK                    D35A     1:14:32 
    5     29 Anne Lysgaard Schulz         23 Aarhus 1900 Orientering       D21A     1:22:19 
    6    105 Lone Dybdal                  57 Aarhus 1900 Orientering       D35A     1:25:19 
    7    129 Mie Lillethorup              26 Randers OK                    D21A     1:26:12 
    8    151 Tove Straarup                58 Horsens OK                    D35A     1:33:08 
    9    117 Helle Bobach                 30 Aalborg OK                    D21A     1:33:51 
   10     63 Jannie Charlotte Jakobsen    28 Aalborg OK                    D21A     1:44:51 
   11     42 Solveig Topp                 50 Randers OK                    D35A     1:49:23 
   12    160 Bitten Nielsen               68 Herning Orienteringsklub      D35A     1:56:31 
   13     94 Stine T. Søndergaard         32 Herning Orienteringsklub      D21A     1:59:23 
   14     83 Gitte Frandsen               47 Aarhus 1900 Orientering       D35A     2:22:12 
   15      9 Lene Vindum                  48 Aalborg OK                    D35A     2:24:57 

         374 Mette Ozol                   99 Silkeborg OK                  D21A     Fejlkl. 
          50 Anne Ekhard Edsen            17 Aarhus 1900 Orientering       D1720A   startet 



Bane 3A  (49)           5.1 km   17 K                      

    1    327 Jens Jørgen Jensen           62 Herning Orienteringsklub      H60A       45:12 
    2     99 Steen Frandsen               63 Viborg OK                     B3A        51:13 
    3     88 Bjarne Christensen           60 Silkeborg OK                  B3A        52:20 
    4    171 Ole Andersen                 58 Herning Orienteringsklub      H55A       52:25 
    5    225 Mogens Vennevold             55 Vestjysk Orienteringsklub     H55A       52:42 
    6    240 Carl Malling                 63 Randers OK                    H60A       54:16 
    7    130 Rolf Duedahl Nielsen         60 OK Djurs                      H60A       56:18 
    8    305 Peer Straarup                61 Horsens OK                    H60A       57:05 
    9     77 Michael Dickenson            62 Viborg OK                     B3A        57:06 
   10    311 Søren Munthe                 59 Mariager Fjord OK             B3A        57:22 
   11    339 Ole Søgaard                  56 Horsens OK                    H55A       57:26 
   12    257 Jens Christensen             57 Mariager Fjord OK             B3A        57:47 
   13    317 Jørgen Jørgensen             61 Viborg OK                     B3A        57:49 
   14    296 Bettina Gjedde               49 Mariager Fjord OK             B3A        58:57 
   15    215 Jørgen Christoffersen        58 Horsens OK                    H55A       59:57 
   16    108 Max Hansen                   66 OK Djurs                      H60A     1:00:13 
   16    314 Frode Harritz                63 KaSki OK                      H60A     1:00:13 
   18    320 Poul Erik Christensen        60 Horsens OK                    H60A     1:00:19 
   19    246 Keld Abrahamsen              61 Aarhus 1900 Orientering       H60A     1:01:49 
   20    329 Kai Ø. Laursen               74 Aalborg OK                    H60A     1:03:21 
   21    331 Karsten Stald                57 Horsens OK                    H55A     1:03:31 
   22     55 Gert Johannesen              55 KaSki OK                      H55A     1:03:53 
   23    121 Keld Østergaard              58 Mariager Fjord OK             B3A      1:05:13 
   24    231 Ulf Mogensen                 63 Aalborg OK                    H60A     1:05:18 
   25    302 Torben Isen                  62 Herning Orienteringsklub      H60A     1:05:48 
   26    292 Arne Brage                   64 OK Melfar                     B3A      1:06:18 
   27    143 Ole Hoffmann                 69 OK FROS                       B3A      1:07:54 
   28    182 Henning Larsen               64 Horsens OK                    H60A     1:08:02 
   29    190 Flemming Bindner             64 Aalborg OK                    H60A     1:09:36 
   30    207 Finn Søndergaard             70 Randers OK                    H60A     1:09:46 
   31    308 Flemming Sasser              62 Herning Orienteringsklub      H55A     1:10:59 
   32    335 Gunnar Gjermandsen           62 Horsens OK                    H60A     1:11:05 
   33    199 Jan Lauge Kristensen         55 KaSki OK                      H55A     1:11:12 
   34     28 Frede Rasmussen              62 Herning Orienteringsklub      H60A     1:12:05 
   35      7 Eigil Nielsen                63 Horsens OK                    H60A     1:14:38 
   36    333 Jens Jørgen Schmidt          62 Silkeborg OK                  B3A      1:16:00 
   37    161 Erling Nørgaard              63 Aarhus 1900 Orientering       H60A     1:21:16 
   38    285 Leo Jespersen                60 KaSki OK                      H60A     1:22:35 
   39    153 Bo Mikkelsen                 61 OK Djurs                      H60A     1:27:40 
   40     21 Kim Topp                     57 Randers OK                    H55A     1:29:49 
   41     44 Jan Petersen                 66 OK Vendelboerne               B3A      1:30:56 
   42    278 Olaf Christensen             62 Aarhus 1900 Orientering       H60A     1:36:55 
   43    337 Asbjørn Maintz Andersen      63 Aarhus 1900 Orientering       H60A     1:41:12 
   44    325 Poul Larsen                  60 Horsens OK                    H60A     1:53:40 
   45    265 Benny Johansen               57 KaSki OK                      H55A     1:54:04 

          61 Øjvind Brøgger               62 Aarhus 1900 Orientering       H60A     Fejlkl. 
         273 Mads Møller Skaug            13 OK Pan Århus                  B3A      Fejlkl. 
         323 Thorkild Holm Pedersen       62 OK Vendelboerne               B3A      Fejlkl. 
         299 Leif Egholm Pedersen         62 Viborg OK                     B3A      startet 



Bane 3B  (30)           4.8 km   17 K                      

    1     59 Berit Harfot                 45 Horsens OK                    D45A       51:17 
    2    229 Caroline Finderup            15 OK Pan Århus                  D1516A     51:33 
    3     15 Anne R. Boye-Møller          43 Horsens OK                    D40A       53:55 
    4    380 Henrik Dagsbjerg             99 OK Pan Århus                  B3B        56:29 
    5    204 Birgitte Halle               55 Aarhus 1900 Orientering       D45A       58:40 
    6    189 Hanne Staugaard              48 Kolding OK                    B3B        59:28 
    7    179 Nina Arensbach Følbæk        44 Silkeborg OK                  B3B      1:00:45 
    8    103 Kirsten Andersen             56 KaSki OK                      D45A     1:01:04 
    9    194 Susanne Kristensen           49 Herning Orienteringsklub      D45A     1:02:56 
   10    250 Pernille Bøch Gylling        16 Aarhus 1900 Orientering       D1516A   1:04:13 
   11    168 Anne Benedikte V Larsen      16 Aalborg OK                    D1516A   1:08:12 
   12    135 Inge Kølbæk Bonne            52 Aarhus 1900 Orientering       D45A     1:09:57 
   13    266 Mette Kokholm                41 Horsens OK                    D40A     1:10:02 
   14    147 Helle Nikkel                 48 Viborg OK                     B3B      1:12:40 
   15     71 Lene Stick Nielsen           47 Viborg OK                     B3B      1:14:16 
   16    124 Ann-Vibeke Mose              51 Vestjysk Orienteringsklub     D45A     1:15:26 
   17     38 Mette Voldum Jørgensen       47 Silkeborg OK                  B3B      1:15:31 
   18    112 Claudia Schmidt Thomsen      52 Horsens OK                    D45A     1:20:57 
   19    156 Irene B. Schmidt             41 Herning Orienteringsklub      D40A     1:25:04 
   20    219 Hanne Gylling                46 Aarhus 1900 Orientering       D40A     1:29:22 
   21     26 Tina Udholm                  46 Aalborg OK                    D45A     1:30:01 
   22    211 Dorte Jenny Bak              49 Aalborg OK                    D45A     1:32:17 
   23     91 Anette Hebsgaard             41 Vestjysk Orienteringsklub     D40A     1:32:30 
   24    261 Dorte Storper                48 Vestjysk Orienteringsklub     D45A     1:36:58 
   25    234 Jonna Jørgensen              49 Herning Orienteringsklub      D45A     1:38:10 
   26      3 Thora Damsgaard              46 Viborg OK                     B3B      1:39:18 
   27     81 Anette Grønbech Jensen       46 Randers OK                    D40A     1:41:26 
   28     47 Signe Hachenberg Thomsen     49 Randers OK                    D45A     1:45:07 
   29    244 Anne Møller-Nielsen          48 Randers OK                    D45A     2:35:25 

         274 Anne Ellekrog                49 Aarhus 1900 Orientering       D40A     Fejlkl. 



Bane 4A  (32)           4.0 km   13 K                      

    1    379 Søren Elkjær                 99 Viborg OK                     H65A       43:06 
    2    280 Poul Bobach                  65 Aalborg OK                    H65A       45:13 
    3      8 Troels Jensen                65 Horsens OK                    H65A       46:50 
    4    184 Thomas Jørgensen             69 KaSki OK                      H65A       51:21 
    5    175 Arne Pedersen                71 Mariager Fjord OK             B4A        53:07 
    6     17 Frants Nielsen               67 Herning Orienteringsklub      H65A       53:46 
    7     30 Karl Ditlevsen               66 Horsens OK                    H65A       54:08 
    8    149 Per Lind Jensen              68 Aarhus 1900 Orientering       H65A       54:36 
    9    163 Jørgen Thyssen               70 Horsens OK                    H65A       55:50 
   10    214 Asger Kristensen             73 Herning Orienteringsklub      H65A       56:51 
   10    233 Jørn Thomsen                 70 Kolding OK                    B4A        56:51 
   12    131 Kai Hansen                   70 OK Djurs                      H65A       58:08 
   13    193 Vagn Lidegaard               76 Mariager Fjord OK             B4A        59:09 
   14     98 Dieter Gravgaard             71 Silkeborg OK                  B4A        59:48 
   15    200 Gunnar Klaris                65 KaSki OK                      H65A       59:58 
   16    109 Kjeld Simonsen               66 OK Djurs                      H65A     1:01:11 
   17     75 Henning Vide Petersen        65 Horsens OK                    H65A     1:01:42 
   18    209 Tage Arent Jensen            74 Viborg OK                     B4A      1:03:44 
   19    291 Erik Netteberg Jørgensen     67 Aalborg OK                    H65A     1:06:31 
   20     65 Clive Allen                  70 Silkeborg OK                  B4A      1:09:59 
   21    239 Jakob Ravn                   79 Horsens OK                    H65A     1:14:37 
   22    286 Bjørn Momsen                 83 Silkeborg OK                  B4A      1:16:59 
   23    249 Niels Henrik Olesen          65 Vestjysk Orienteringsklub     H65A     1:22:32 
   24    255 Finn Grynderup               71 Horsens OK                    H65A     1:26:25 
   25    140 Karl Johan Jepsen            68 Horsens OK                    H65A     1:30:15 
   26     53 Harvy Ilsøe                  70 Horsens OK                    H65A     1:31:12 
   27    223 Nils Jansson                 81 Randers OK                    H65A     1:34:21 
   28     43 Per Bødskov                  65 KaSki OK                      H65A     1:38:24 
   29    116 Per Rønnau                   75 Aarhus 1900 Orientering       H65A     1:41:45 
   30    271 Ole Rokkjær                  73 Randers OK                    H65A     1:44:29 
   31     84 Ole Jørgensen                66 Aarhus 1900 Orientering       H65A     1:52:17 

         262 Arne Lock                    76 Herning Orienteringsklub      H65A     Fejlkl. 



Bane 4B  (32)           3.5 km   12 K                      

    1    203 Gitte Isen                   53 Herning Orienteringsklub      D50A       43:57 
    2      2 Elin  Holm Jensen            63 Horsens OK                    D50A       47:01 
    3    180 Rigmor Schou                 67 Mariager Fjord OK             B4B        50:03 
    4    228 Ann Dorrit Hansen            63 OK Djurs                      D50A       52:26 
    5     27 Pia Gade                     59 Viborg OK                     B4B        52:59 
    6    188 Britt Hermanrud              55 Silkeborg OK                  B4B        56:54 
    7    236 Lena Deleuran Nørgaard       64 Aarhus 1900 Orientering       D50A       59:43 
    8     16 Ansa MacLassen               63 Mariager Fjord OK             B4B      1:00:25 
    9    260 Edith Sørensen               65 Aalborg OK                    D50A     1:02:20 
   10    294 Musse Brage                  67 OK Melfar                     B4B      1:03:21 
   11    267 Carol Iddles                 56 Viborg OK                     B4B      1:04:48 
   12    212 Sissel Maria Eg Staugaard    15 Kolding OK                    B4B      1:04:56 
   13    167 Lene Kofoed Petersen         53 Horsens OK                    D50A     1:06:10 
   14    157 Helga Søby                   57 Herning Orienteringsklub      D50A     1:08:13 
   15    101 Gerda Henriksen              59 Aarhus 1900 Orientering       D50A     1:08:31 
   16     36 Trille Ditlevsen             62 Horsens OK                    D50A     1:10:14 
   17     70 Erna Germann                 56 Horsens OK                    D50A     1:10:37 
   18    276 Anne-Mette Rokkjær           68 Randers OK                    D50A     1:11:01 
   19     58 Randi Jensen                 57 Aarhus 1900 Orientering       D50A     1:11:04 
   20    220 Betty Lison                  53 Aalborg OK                    D50A     1:11:50 
   21    123 Bodil Buchtrup Jensen        72 Aarhus 1900 Orientering       D50A     1:15:38 
   22     48 Dorte Brøns                  55 Randers OK                    D50A     1:17:29 
   23    283 Birthe Helms                 64 Silkeborg OK                  B4B      1:17:33 
   24    289 Lizzie Olesen                64 Vestjysk Orienteringsklub     D50A     1:17:48 
   25    251 Lone Christensen             61 Aarhus 1900 Orientering       D50A     1:20:39 
   26    148 Aase Eg Pedersen             70 Kolding OK                    B4B      1:21:45 
   27     90 Anni Jensen                  60 Herning Orienteringsklub      D50A     1:22:00 
   28    196 Tove Simonsen                56 OK Djurs                      D50A     1:29:57 
   29     79 Birgit Rasmussen             61 Aarhus 1900 Orientering       D50A     1:33:02 
   30    113 Aase Thyssen                 71 Horsens OK                    D50A     1:36:08 
   31    136 Birgit Grynderup             70 Horsens OK                    D50A     1:54:53 

         245 Mette Dam                    64 Viborg OK                     B4B      startet 



Bane 5  (31)            5.2 km   17 K                      

    1    254 Dennis Rahbek                30 Aarhus 1900 Orientering       H21B       38:01 
    2     51 Jonas Søby Pedersen          18 Aarhus 1900 Orientering       H1720B     40:14 
    3     66 Søren Eg Staugaard           12 Kolding OK                    H1314A     42:58 
    4    284 Kåre Sandvei Jensen          20 Herning Orienteringsklub      H1720B     43:54 
    5     73 Erik Brixen                  48 Herning Orienteringsklub      H35B       49:26 
    6    290 Andreas Bødker               18 Aarhus 1900 Orientering       H1720B     50:08 
    7    248 Rasmus Harfot                17 Horsens OK                    H1720B     52:24 
    8    217 Kenneth Ahm Møller           18 Randers OK                    H1720B     53:24 
    9    208 Finn Boserup                 54 Aalborg OK                    H35B       53:26 
   10    232 Niclas Følbæk                13 Silkeborg OK                  H1314A     55:53 
   11    128 Allan Skouboe                38 Horsens OK                    H35B       56:37 
   12     87 Jeppe Lillethorup            17 Randers OK                    H1720B     57:06 
   13     96 Anders Harfot                45 Horsens OK                    H35B       59:27 
   14    118 Anders Moen Flytkjær         26 Aalborg OK                    H21B     1:00:19 
   15    191 Jakob Lyngby                 46 Aalborg OK                    H35B     1:00:58 
   16      6 Lars Henrik Andersen         36 Herning Orienteringsklub      H35B     1:01:31 
   17    238 Palle Alders                 21 Aarhus 1900 Orientering       H21B     1:04:29 
   18    162 Jacob Giversen               18 Aarhus 1900 Orientering       H1720B   1:04:46 
   18    279 Thomas Vestermar Thomsen     24 Aarhus 1900 Orientering       H21B     1:04:46 
   20    142 Gunner Thode Nielsen         65 OK Djurs                      H35B     1:11:34 
   21    110 Lars Bach                    25 OK Djurs                      H21B     1:11:49 
   22     18 Frank Krog Jensen            52 Horsens OK                    H35B     1:13:01 
   23    173 Martin Møller-Nielsen        16 Randers OK                    H1516B   1:15:46 
   24     39 Poul Erik Lyngsø             63 Herning Orienteringsklub      H21B     1:17:44 
   25    152 Lars Sørensen                51 Horsens OK                    H35B     1:18:20 
   26    201 Søren Damgaard Nielsen       17 KaSki OK                      H1720B   1:23:57 
   27    222 Andreas Frandsen             13 Aarhus 1900 Orientering       H1314A   1:40:40 
   28    272 Orla Brydsø                  71 KaSki OK                      H35B     1:47:06 
   29    183 Thomas Nikolajsen            48 Horsens OK                    H35B     1:59:12 
   30     32 Emil Udsen                   14 OK Djurs                      H1314A  11:27:36 

         264 Henning Hansen               54 Horsens OK                    H35B     Fejlkl. 



Bane 6  (29)            4.2 km   13 K                      

    1    216 Maiken Rahbek Thyssen        36 Horsens OK                    D35B       35:07 
    2     97 Anne Beukel Bak              14 Aalborg OK                    D1314A     37:58 
    3     85 Charlotte Wilsky             42 Horsens OK                    D35B       41:16 
    4    263 Nikoline Gjøderum-Svenning   23 Aarhus 1900 Orientering       D21B       43:44 
    5    198 Katja Vogel Andersen         37 Aarhus 1900 Orientering       D35B       46:39 
    6     31 Dorte Bruun                  50 Aalborg OK                    D35B       48:07 
    7     19 Karen Sieg                   54 Horsens OK                    D35B       48:54 
    7    270 Anita Klynge                 41 Horsens OK                    D35B       48:54 
    9     41 Maria Søby Pedersen          21 Aarhus 1900 Orientering       D21B       49:35 
   10    247 Mia Berle                    29 Aarhus 1900 Orientering       D21B       51:48 
   11    387 Susanne Højbjerg             99 Silkeborg OK                  D35B       55:16 
   12    107 Thea Lillethorup             23 Randers OK                    D21B       58:30 
   13    127 Helle Dybkjær                47 Aarhus 1900 Orientering       D35B       59:20 
   14    206 Tove Jessen                  46 Herning Orienteringsklub      D35B     1:01:46 
   15    174 Ellen Kjærgaard Brydsø       62 KaSki OK                      D35B     1:02:35 
   16    230 Signe Kølbæk Bonne           16 Aarhus 1900 Orientering       D1516B   1:03:46 
   17    164 Dorte Ehlers                 55 Vestjysk Orienteringsklub     D35B     1:04:43 
   18    150 Vibeke Nybo                  34 Aarhus 1900 Orientering       D21B     1:10:39 
   19     62 Louise Mielche               39 Aarhus 1900 Orientering       D35B     1:11:18 
   20    192 Anita Mogensen               50 KaSki OK                      D35B     1:12:57 
   21     54 Elisabeth Vindum Larsen      13 Aalborg OK                    D1314A   1:13:18 
   22    119 Inge Mogensen                59 Aalborg OK                    D35B     1:14:28 
   23    141 Stine Back Larsen            26 Aalborg OK                    D21B     1:16:21 
   24     11 Rakel Eva Gunnarsdottir      33 Mariager Fjord OK             B6       1:16:24 
   25    256 Malene Møller-Nielsen        15 Randers OK                    D1516B   1:25:09 
   26    241 Conny Birch                  57 OK Djurs                      D35B     1:29:24 
   27    224 Helle Bach                   54 OK Djurs                      D35B     1:41:28 

          76 Anne Topp                    18 Randers OK                    D1720B   startet 
         181 Karen Abildgård Poulsen      13 Aarhus 1900 Orientering       D1314A   startet 



Bane 7A  (18)           3.5 km   11 K                      

    1    100 Nicklas Olsen                13 Herning Orienteringsklub      H1314B     24:55 
    2    122 Søren Stensig Kristensen     28 Aarhus 1900 Orientering       H21C       25:10 
    3    176 Mikkel Holm Nielsen          12 Horsens OK                    H1112A     25:27 
    4    133 Hans Jørgen Vad              55 Horsens OK                    H21C       29:03 
    5    155 Bjørn Hansen                 68 Herning Orienteringsklub      H21C       29:23 
    6     78 Per Kolstrup                 52 Randers OK                    H21C       29:49 
    7    185 Rasmus Mølgaard Andersen     14 Herning Orienteringsklub      H1314B     35:56 
    8     67 Daniel B. Schmidt            11 Herning Orienteringsklub      H1112A     36:52 
    9     45 Casper Mikkelsen             13 OK Djurs                      H1314B     37:09 
   10    144 Lukas Liam Damsh Akselsen    13 OK Pan Århus                  H1314B     40:33 
   11      5 Christian Thorgersen         15 OK Pan Århus                  H1520C     42:24 
   12    166 Erik Libak Hansen            65 KaSki OK                      H21C       44:21 
   13     34 Morten Albeck Nielsen        25 Aalborg OK                    H21C       46:54 
   14    111 Henrik Runholt               50 Aalborg OK                    H21C       53:56 
   15     89 Jørgen Bang                  70 Aarhus 1900 Orientering       H21C       57:30 
   16     23 Carsten Olsen                41 Herning Orienteringsklub      H21C     1:06:26 
   17     56 Marius Gjøderum-Svenningse   15 Aarhus 1900 Orientering       H1520C   1:44:55 

          12 Thomas Emil Jensen           14 Horsens OK                    H1314B   startet 



Bane 7B  (15)           3.0 km   10 K                      

    1     95 Thora Samsø Fast             25 Aarhus 1900 Orientering       D21C       24:33 
    2    132 Katrine Spanner              12 OK Pan Århus                  D1112A     24:34 
    3     33 Trine Eg Staugaard           12 Kolding OK                    D1112A     27:16 
    4     86 Elise Purup-Nielsen          12 Horsens OK                    D1112A     27:33 
    5    154 Maria Enevold Dahl           12 OK Pan Århus                  D1112A     28:40 
    6    165 Yvonne Glesner               44 KaSki OK                      D21C       32:05 
    7     40 Elin Lyngsø                  61 Herning Orienteringsklub      D21C       33:27 
    8     64 Lilian Netteberg             66 Aalborg OK                    D21C       33:41 
    9    106 Jette Christoffersen         61 Horsens OK                    D21C       34:07 
   10     74 Signe Bang                   67 Aarhus 1900 Orientering       D21C       45:26 
   11     10 Merete Muldbjerg             48 Aalborg OK                    D21C       46:58 
   12    120 Lisbeth Thomsen              68 Kolding OK                    B7B        47:20 
   13     20 Gitte Mønster Jørgensen      45 Horsens OK                    D21C       53:40 
   14    139 Lene Kring Andersen          62 Aarhus 1900 Orientering       D21C       55:36 

          52 Inge Scheel Andersen         46 Aarhus 1900 Orientering       D21C     Fejlkl. 



Bane 8  (30)            2.4 km   9 K                       

    1    361 Johannes Pielmeier           10 Aalborg OK                    H-10       14:03 
    2    359 Anne Sofie Thyss Harfot      10 Horsens OK                    D-10       16:01 
    3    347 Mathias Sandbæk Olsen        10 Herning Orienteringsklub      H-10       17:36 
    3    356 Laura Holm Nielsen           09 Horsens OK                    D-10       17:36 
    5    367 Katinka Kilden               12 OK Pan Århus                  D12B       19:15 
    6    352 Jonas Kokholm                08 Horsens OK                    BEG        19:58 
    7    349 Laura Vogel Andersen         10 Aarhus 1900 Orientering       D-10       20:23 
    8    344 Jan Mathiasen                47 Herning Orienteringsklub      BEG        21:15 
    9    353 Ella Klærke Mikkelsen        06 Horsens OK                    BEG        21:37 
   10    358 Johanne Skouboe              06 Horsens OK                    D-10       22:13 
   11    355 Jacob B. Lyhne               07 Horsens OK                    BEG        23:05 
   12    364 Simon Udsen                  10 OK Djurs                      H-10       23:27 
   13    357 Theresa Skouboe              08 Horsens OK                    D-10       23:47 
   14    362 Sander Van Der Pool          10 Aalborg OK                    H-10       24:43 
   15    371 Emely Følbæk                 08 Silkeborg OK                  D-10       25:49 
   16    350 Lukas Vogel Andersen         07 Aarhus 1900 Orientering       H-10       25:53 
   17    366 Cecilie Toft Kalms           09 KaSki OK                      BEG        26:26 
   18    346 Marianna Mathiasen           10 Herning Orienteringsklub      D-10       26:51 
   19    365 Emil Sandfeld                08 Vestjysk Orienteringsklub     BEG        27:53 
   20    345 Niels Christian Andersen     61 Herning Orienteringsklub      BEG        29:34 
   21    354 Eline Rahbek Thyssen         08 Horsens OK                    BEG        29:53 
   22    351 Villads Skjoldager           10 Aarhus 1900 Orientering       H-10       31:06 
   23    360 Christoffer Vang Bobach      06 Aalborg OK                    BEG        38:23 
   24    348 Inge Gylling                 71 Aarhus 1900 Orientering       BEG      1:09:59 

         363 Marko Birk Nielsen           12 Aalborg OK                    H12B     Fejlkl. 
         376 Gitte Akselsen               99 OK Pan Århus                  BEG      Fejlkl. 
         377 Lisbeth Etzerodt             99 Viborg OK                     BEG      Fejlkl. 
         368 Line Møller Nielsen          10 OK Pan Århus                  D-10     startet 
         369 Marie Møller Nielsen         08 OK Pan Århus                  BEG      startet 
         370 Anton Thygesen               07 OK Pan Århus                  BEG      startet