Djurslandsløb 2012sø 23-09-2012 13:50
Resultater - baner Division 1Oprettet af DCT2003 © Stephan Krämer 2007

   Pl Navn                      Klub                        Tid Kla.        1     2     3     4     5     6     7     8     9    10    11    12 



Bane 1         9.4 km   23 K                             

    1 Jakob Ekhard Edsen        Aarhus 1900 Orienterin  1:01:29 H1720A                 10          10    10                                     
    2 Kristian Vad              Horsens OK              1:06:57 H21A        8     8     7                                                       
    3 Niklas Ingwersen          Horsens OK              1:08:44 H21A        7     7     6                                                       
    4 Jørgen Schnack            Aalborg OK              1:11:04 H35A        6                 8     7                                           
    5 Bjarke Boserup            Aalborg OK              1:14:52 H21A        5                 7     6                                           
    6 Flemming Thyssen          Horsens OK              1:15:28 H35A        4     6     5                                                       
    7 Henrik Tinggaard Andersen Aarhus 1900 Orienterin  1:17:43 H35A                    4           5     7                                     
    8 Nicolaj Nielsen           Horsens OK              1:19:37 H35A        3     5     3                                                       
    9 Nicklas Mønster Jørgensen Horsens OK              1:24:57 H1720A      2     2     1                                                       
   10 Anton Rasmussen           Aarhus 1900 Orienterin  1:26:09 H21A                    2           4     6                                     
   11 Kenn Kristensen           Herning Orienteringskl  1:28:22 H35A              4           6           5                                     
   12 Jan Nielsen               KaSki OK                1:29:39 H35A                                            8     8     8                   
   13 Søren Mikkelsen           KaSki OK                1:30:20 H35A                                            7     7     7                   
   14 Keld Nielsen              OK Djurs                1:31:00 H35A                                                  6           8           8 
   15 Lars Mikkelsen            Herning Orienteringskl  1:32:30 H21A              3           5           4                                     
   16 Thomas Ullner             OK Djurs                1:33:17 H35A                                                  5           7           7 
   17 Thorkild Jensen           Randers OK              1:35:09 H35A                                            6                 6     8       
   18 Martin B. Nielsen         Aarhus 1900 Orienterin  1:37:33 H1720A                  1           4     4                                     
   19 Søren Andersen            Herning Orienteringskl  1:37:41 H21A              2           4           2                                     
   20 Kim Hyldgaard             Herning Orienteringskl  1:38:59 H35A              1           3           1                                     
   21 Henrik Valentinsen        Randers OK              1:40:01 H35A                                            5                 5     7       
   22 Christian Bertel Andersen KaSki OK                1:43:01 H21A                                            4     4     6                   
   23 Claus Bobach              Aalborg OK              1:43:15 H35A        2                 2     2                                           
   24 Anders Tversted           Aarhus 1900 Orienterin  1:44:02 H21A                                                                            
   25 Per O. Espegren           Aarhus 1900 Orienterin  1:44:39 H35A                                                                            
   26 Jens Peder Jørgensen      Herning Orienteringskl  1:52:26 H21A                                                                            
   27 Jacob Berg Nielsen        KaSki OK                1:54:51 H35A                                            3     3     5                   
   28 Stefan Jeppesen           KaSki OK                1:56:13 H21A                                                                            
   29 Kristian Arnborg Nielsen  Randers OK              1:59:53 H21A                                            2                 4     6       
   30 Andreas Popp              Aalborg OK              2:05:06 H21A        1                 1     1                                           

      Jakob Dybdal Abrahamsen   Aarhus 1900 Orienterin  Fejlkl. H1720A                                                                          
      Peter Dalsgaard           Randers OK              Fejlkl. H21A                                                                            
      Mikkel Johansen           Aalborg OK              startet H21A                                                                            
      Michael Holm              KaSki OK                startet H35A                                                                            



Bane 2A        6.8 km   20 K                             

    1 Peter Villadsen           Aalborg OK                57:29 H40A        8                 8     8                                           
    2 Mads Mikkelsen            Horsens OK                58:21 H40A        7     8     8                                                       
    3 Per Mønster Jørgensen     Horsens OK              1:00:04 H45A        6     7     7                                                       
    4 Søren Flytkjær            Aalborg OK              1:01:45 H45A        5                 7     7                                           
    5 Frank Dabelstein          Aarhus 1900 Orienterin  1:01:53 H45A                    6           6     8                                     
    6 Andreas Skov              Herning Orienteringskl  1:02:22 H50A              6           6           7                                     
    7 Michael Fischer           Aalborg OK              1:08:02 H50A        4                 5     5                                           
    8 Anders Edsen              Aarhus 1900 Orienterin  1:08:10 H40A                    5           4     6                                     
    9 Mogens Hald               Herning Orienteringskl  1:08:38 H45A              5           4           5                                     
   10 Christian L Rasmussen     KaSki OK                1:09:40 H40A                                            8     8     8                   
   11 Lars Storper              Vestjysk Orienteringsk  1:10:06 H50A                                                        7           8     8 
   12 Alex Heldgaard Kristensen Herning Orienteringskl  1:11:02 H1516A            6           5           6                                     
   13 Kaj Jansson               Randers OK              1:11:54 H50A                                            7                 8     7       
   14 Arne Nørgaard Mikkelsen   OK Djurs                1:12:25 H45A                                                  7           7           7 
   15 Jonas Abildgård Poulsen   Aarhus 1900 Orienterin  1:12:59 H1516A                  6           5     4                                     
   16 Ole Gjøderum              Aarhus 1900 Orienterin  1:13:27 H50A                    3           2     2                                     
   17 Søren Bak                 Aalborg OK              1:14:28 H50A        3                 2     1                                           
   18 Søren Søgaard Nielsen     Herning Orienteringskl  1:15:05 H50A              3           1           1                                     
   19 Carsten Helligsø          KaSki OK                1:16:34 H45A                                            6     6     6                   
   20 Bjørn Sommer              Aarhus 1900 Orienterin  1:17:29 H45A                                                                            
   21 Kim Poulsen               Aarhus 1900 Orienterin  1:20:16 H40A                                                                            
   22 Vagn Pedersen             Aarhus 1900 Orienterin  1:21:14 H50A                                                                            
   23 Kaj Kaspersen             Herning Orienteringskl  1:21:36 H45A                                                                            
   24 Allan Hougaard            Aarhus 1900 Orienterin  1:24:17 H40A                                                                            
   25 Uffe Bach                 OK Djurs                1:24:34 H50A                                                  5           6           6 
   26 Michael Straube           Horsens OK              1:25:35 H50A        2     2     2                                                       
   27 Gert Bertel               KaSki OK                1:25:52 H40A                                            5     4     5                   
   28 Mathias Mønster Jørgensen Horsens OK              1:26:14 H1516A      3     2     2                                                       
   29 Kaj Skov                  KaSki OK                1:28:55 H50A                                            4     3     4                   
   30 Erik Søgaard              Aarhus 1900 Orienterin  1:29:01 H50A                                                                            
   31 Franz Thomsen             Randers OK              1:33:57 H45A                                            3                 5     6       
   32 Per Clemensen             Aarhus 1900 Orienterin  1:35:43 H50A                                                                            
   33 Henrik Møller-Nielsen     Randers OK              1:36:54 H45A                                            2                 4     5       
   34 Erik Purup-Nielsen        Horsens OK              1:37:51 H45A                                                                            
   35 Claus Madsen              KaSki OK                1:43:40 H45A                                                                            
   36 Lars Ole Kopp             KaSki OK                1:45:02 H50A                                                                            
   37 Åge Lillethorup           Randers OK              1:53:37 H50A                                            1                 3     4       
   38 René Bitsch               Vestjysk Orienteringsk  2:02:04 H45A                                                        3           3     5 

      Bo L. Andersen            Aalborg OK              Fejlkl. H45A                                                                            



Bane 2B        6.4 km   24 K                             

    1 Lucia Aagaard             Herning Orienteringskl  1:04:04 D35A              6           6           6                                     
    2 Nanna Dybdal Abrahamsen   Aarhus 1900 Orienterin  1:07:02 D21A                    6           6     5                                     
    3 Britta Ank Pedersen       Horsens OK              1:14:32 D35A        6     5     5                                                       
    4 Anne Lysgaard Schulz      Aarhus 1900 Orienterin  1:22:19 D21A                    4           5     4                                     
    5 Lone Dybdal               Aarhus 1900 Orienterin  1:25:19 D35A                    3           4     3                                     
    6 Mie Lillethorup           Randers OK              1:26:12 D21A                                            6                 6     6       
    7 Tove Straarup             Horsens OK              1:33:08 D35A        5     4     2                                                       
    8 Helle Bobach              Aalborg OK              1:33:51 D21A        4                 5     3                                           
    9 Jannie Charlotte Jakobsen Aalborg OK              1:44:51 D21A        3                 4     2                                           
   10 Solveig Topp              Randers OK              1:49:23 D35A                                            5                 5     5       
   11 Bitten Nielsen            Herning Orienteringskl  1:56:31 D35A              3           3           2                                     
   12 Stine T. Søndergaard      Herning Orienteringskl  1:59:23 D21A              2           2           1                                     
   13 Gitte Frandsen            Aarhus 1900 Orienterin  2:22:12 D35A                                                                            
   14 Lene Vindum               Aalborg OK              2:24:57 D35A        2                 1     1                                           

      Anne Ekhard Edsen         Aarhus 1900 Orienterin  startet D1720A                                                                          



Bane 3A        5.1 km   17 K                             

    1 Jens Jørgen Jensen        Herning Orienteringskl    45:12 H60A              6           6           6                                     
    2 Ole Andersen              Herning Orienteringskl    52:25 H55A              5           5           5                                     
    3 Mogens Vennevold          Vestjysk Orienteringsk    52:42 H55A                                                        6           6     6 
    4 Carl Malling              Randers OK                54:16 H60A                                            6                 6     5       
    5 Rolf Duedahl Nielsen      OK Djurs                  56:18 H60A                                                  6           5           5 
    6 Peer Straarup             Horsens OK                57:05 H60A        6     4     6                                                       
    7 Ole Søgaard               Horsens OK                57:26 H55A        5     3     5                                                       
    8 Jørgen Christoffersen     Horsens OK                59:57 H55A        4     2     4                                                       
    9 Max Hansen                OK Djurs                1:00:13 H60A                                                4,5           4           4 
    9 Frode Harritz             KaSki OK                1:00:13 H60A                                            5   4,5     5                   
   11 Poul Erik Christensen     Horsens OK              1:00:19 H60A                                                                            
   12 Keld Abrahamsen           Aarhus 1900 Orienterin  1:01:49 H60A                    3           6     4                                     
   13 Kai Ø. Laursen            Aalborg OK              1:03:21 H60A        3                 4     5                                           
   14 Karsten Stald             Horsens OK              1:03:31 H55A                                                                            
   15 Gert Johannesen           KaSki OK                1:03:53 H55A                                            4     3     4                   
   16 Ulf Mogensen              Aalborg OK              1:05:18 H60A        2                 3     4                                           
   17 Torben Isen               Herning Orienteringskl  1:05:48 H60A              1           2           3                                     
   18 Henning Larsen            Horsens OK              1:08:02 H60A                                                                            
   19 Flemming Bindner          Aalborg OK              1:09:36 H60A        1                 1     3                                           
   20 Finn Søndergaard          Randers OK              1:09:46 H60A                                            3                 3     4       
   21 Flemming Sasser           Herning Orienteringskl  1:10:59 H55A                                                                            
   22 Gunnar Gjermandsen        Horsens OK              1:11:05 H60A                                                                            
   23 Jan Lauge Kristensen      KaSki OK                1:11:12 H55A                                            2     2     3                   
   24 Frede Rasmussen           Herning Orienteringskl  1:12:05 H60A                                                                            
   25 Eigil Nielsen             Horsens OK              1:14:38 H60A                                                                            
   26 Erling Nørgaard           Aarhus 1900 Orienterin  1:21:16 H60A                    2           2     2                                     
   27 Leo Jespersen             KaSki OK                1:22:35 H60A                                                                            
   28 Bo Mikkelsen              OK Djurs                1:27:40 H60A                                                  1           2           3 
   29 Kim Topp                  Randers OK              1:29:49 H55A                                            1                 1     3       
   30 Olaf Christensen          Aarhus 1900 Orienterin  1:36:55 H60A                    1           1     1                                     
   31 Asbjørn Maintz Andersen   Aarhus 1900 Orienterin  1:41:12 H60A                                                                            
   32 Poul Larsen               Horsens OK              1:53:40 H60A                                                                            
   33 Benny Johansen            KaSki OK                1:54:04 H55A                                                                            

      Øjvind Brøgger            Aarhus 1900 Orienterin  Fejlkl. H60A                                                                            



Bane 3B        4.8 km   17 K                             

    1 Berit Harfot              Horsens OK                51:17 D45A        6     6     6                                                       
    2 Anne R. Boye-Møller       Horsens OK                53:55 D40A        5     5     5                                                       
    3 Birgitte Halle            Aarhus 1900 Orienterin    58:40 D45A                    4           6     6                                     
    4 Kirsten Andersen          KaSki OK                1:01:04 D45A                                            6     6     6                   
    5 Susanne Kristensen        Herning Orienteringskl  1:02:56 D45A              4           6           5                                     
    6 Pernille Bøch Gylling     Aarhus 1900 Orienterin  1:04:13 D1516A                  5           7     6                                     
    7 Anne Benedikte V Larsen   Aalborg OK              1:08:12 D1516A      6                 7     5                                           
    8 Inge Kølbæk Bonne         Aarhus 1900 Orienterin  1:09:57 D45A                    2           3     3                                     
    9 Mette Kokholm             Horsens OK              1:10:02 D40A        3     3     1                                                       
   10 Ann-Vibeke Mose           Vestjysk Orienteringsk  1:15:26 D45A                                                        5           6     6 
   11 Claudia Schmidt Thomsen   Horsens OK              1:20:57 D45A                                                                            
   12 Irene B. Schmidt          Herning Orienteringskl  1:25:04 D40A              2           4           2                                     
   13 Hanne Gylling             Aarhus 1900 Orienterin  1:29:22 D40A                                                                            
   14 Tina Udholm               Aalborg OK              1:30:01 D45A        2                 3     2                                           
   15 Dorte Jenny Bak           Aalborg OK              1:32:17 D45A        1                 2     1                                           
   16 Anette Hebsgaard          Vestjysk Orienteringsk  1:32:30 D40A                                                        4           5     5 
   17 Dorte Storper             Vestjysk Orienteringsk  1:36:58 D45A                                                        3           4     4 
   18 Jonna Jørgensen           Herning Orienteringskl  1:38:10 D45A              1           1           1                                     
   19 Anette Grønbech Jensen    Randers OK              1:41:26 D40A                                            5                 6     3       
   20 Signe Hachenberg Thomsen  Randers OK              1:45:07 D45A                                            4                 5     2       
   21 Anne Møller-Nielsen       Randers OK              2:35:25 D45A                                            3                 4     1       

      Anne Ellekrog             Aarhus 1900 Orienterin  Fejlkl. D40A                                                                            



Bane 4A        4.0 km   13 K                             

    1 Poul Bobach               Aalborg OK                45:13 H65A        4                 4     4                                           
    2 Troels Jensen             Horsens OK                46:50 H65A        3     4     4                                                       
    3 Thomas Jørgensen          KaSki OK                  51:21 H65A                                            4     4     4                   
    4 Frants Nielsen            Herning Orienteringskl    53:46 H65A              3           3           4                                     
    5 Karl Ditlevsen            Horsens OK                54:08 H65A        2     2     3                                                       
    6 Per Lind Jensen           Aarhus 1900 Orienterin    54:36 H65A                    2           3     3                                     
    7 Jørgen Thyssen            Horsens OK                55:50 H65A                                                                            
    8 Asger Kristensen          Herning Orienteringskl    56:51 H65A              1           2           2                                     
    9 Kai Hansen                OK Djurs                  58:08 H65A                                                  3           4           4 
   10 Gunnar Klaris             KaSki OK                  59:58 H65A                                            3     2     3                   
   11 Kjeld Simonsen            OK Djurs                1:01:11 H65A                                                  1           3           3 
   12 Henning Vide Petersen     Horsens OK              1:01:42 H65A                                                                            
   13 Erik Netteberg Jørgensen  Aalborg OK              1:06:31 H65A        1                 1     2                                           
   14 Jakob Ravn                Horsens OK              1:14:37 H65A                                                                            
   15 Niels Henrik Olesen       Vestjysk Orienteringsk  1:22:32 H65A                                                        2           4     2 
   16 Finn Grynderup            Horsens OK              1:26:25 H65A                                                                            
   17 Karl Johan Jepsen         Horsens OK              1:30:15 H65A                                                                            
   18 Harvy Ilsøe               Horsens OK              1:31:12 H65A                                                                            
   19 Nils Jansson              Randers OK              1:34:21 H65A                                            2                 2     3       
   20 Per Bødskov               KaSki OK                1:38:24 H65A                                                                            
   21 Per Rønnau                Aarhus 1900 Orienterin  1:41:45 H65A                    1           1     1                                     
   22 Ole Rokkjær               Randers OK              1:44:29 H65A                                            1                 1     2       
   23 Ole Jørgensen             Aarhus 1900 Orienterin  1:52:17 H65A                                                                            

      Arne Lock                 Herning Orienteringskl  Fejlkl. H65A                                                                            



Bane 4B        3.5 km   12 K                             

    1 Gitte Isen                Herning Orienteringskl    43:57 D50A              4           4           4                                     
    2 Elin  Holm Jensen         Horsens OK                47:01 D50A        4     3     4                                                       
    3 Ann Dorrit Hansen         OK Djurs                  52:26 D50A                                                  4           4           4 
    4 Lena Deleuran Nørgaard    Aarhus 1900 Orienterin    59:43 D50A                    3           4     3                                     
    5 Edith Sørensen            Aalborg OK              1:02:20 D50A        3                 3     3                                           
    6 Lene Kofoed Petersen      Horsens OK              1:06:10 D50A        2     2     2                                                       
    7 Helga Søby                Herning Orienteringskl  1:08:13 D50A              1           2           2                                     
    8 Gerda Henriksen           Aarhus 1900 Orienterin  1:08:31 D50A                    1           2     1                                     
    9 Trille Ditlevsen          Horsens OK              1:10:14 D50A                                                                            
   10 Erna Germann              Horsens OK              1:10:37 D50A                                                                            
   11 Anne-Mette Rokkjær        Randers OK              1:11:01 D50A                                            4                 3     4       
   12 Randi Jensen              Aarhus 1900 Orienterin  1:11:04 D50A                                                                            
   13 Betty Lison               Aalborg OK              1:11:50 D50A        1                 1     1                                           
   14 Bodil Buchtrup Jensen     Aarhus 1900 Orienterin  1:15:38 D50A                                                                            
   15 Dorte Brøns               Randers OK              1:17:29 D50A                                            3                 2     3       
   16 Lizzie Olesen             Vestjysk Orienteringsk  1:17:48 D50A                                                        4           2     3 
   17 Lone Christensen          Aarhus 1900 Orienterin  1:20:39 D50A                                                                            
   18 Anni Jensen               Herning Orienteringskl  1:22:00 D50A                                                                            
   19 Tove Simonsen             OK Djurs                1:29:57 D50A                                                  3           1           2 
   20 Birgit Rasmussen          Aarhus 1900 Orienterin  1:33:02 D50A                                                                            
   21 Aase Thyssen              Horsens OK              1:36:08 D50A                                                                            
   22 Birgit Grynderup          Horsens OK              1:54:53 D50A                                                                            



Bane 5         5.2 km   17 K                             

    1 Dennis Rahbek             Aarhus 1900 Orienterin    38:01 H21B                    1           1     1                                     
    2 Jonas Søby Pedersen       Aarhus 1900 Orienterin    40:14 H1720B                  1           1     1                                     
    3 Kåre Sandvei Jensen       Herning Orienteringskl    43:54 H1720B            1           1           1                                     
    4 Erik Brixen               Herning Orienteringskl    49:26 H35B              1           1           1                                     
    5 Andreas Bødker            Aarhus 1900 Orienterin    50:08 H1720B                                                                          
    6 Rasmus Harfot             Horsens OK                52:24 H1720B      1     1     1                                                       
    7 Kenneth Ahm Møller        Randers OK                53:24 H1720B                                          1                 1     1       
    8 Finn Boserup              Aalborg OK                53:26 H35B        1                 1     1                                           
    9 Allan Skouboe             Horsens OK                56:37 H35B        1     1     1                                                       
   10 Jeppe Lillethorup         Randers OK                57:06 H1720B                                          1                 1     1       
   11 Anders Harfot             Horsens OK                59:27 H35B                                                                            
   12 Anders Moen Flytkjær      Aalborg OK              1:00:19 H21B        1                 1     1                                           
   13 Jakob Lyngby              Aalborg OK              1:00:58 H35B                                                                            
   14 Lars Henrik Andersen      Herning Orienteringskl  1:01:31 H35B                                                                            
   15 Palle Alders              Aarhus 1900 Orienterin  1:04:29 H21B                                                                            
   16 Jacob Giversen            Aarhus 1900 Orienterin  1:04:46 H1720B                                                                          
   16 Thomas Vestermar Thomsen  Aarhus 1900 Orienterin  1:04:46 H21B                                                                            
   18 Gunner Thode Nielsen      OK Djurs                1:11:34 H35B                                                  1           1           1 
   19 Lars Bach                 OK Djurs                1:11:49 H21B                                                  1           1           1 
   20 Frank Krog Jensen         Horsens OK              1:13:01 H35B                                                                            
   21 Martin Møller-Nielsen     Randers OK              1:15:46 H1516B                                          1                 1     1       
   22 Poul Erik Lyngsø          Herning Orienteringskl  1:17:44 H21B                                                                            
   23 Lars Sørensen             Horsens OK              1:18:20 H35B                                                                            
   24 Søren Damgaard Nielsen    KaSki OK                1:23:57 H1720B                                          1     1     1                   
   25 Andreas Frandsen          Aarhus 1900 Orienterin  1:40:40 H1314A                  3           3     3                                     
   26 Orla Brydsø               KaSki OK                1:47:06 H35B                                            1     1     1                   
   27 Thomas Nikolajsen         Horsens OK              1:59:12 H35B                                                                            
   28 Emil Udsen                OK Djurs               11:27:36 H1314A                                                3           3           3 

      Henning Hansen            Horsens OK              Fejlkl. H35B                                                                            



Bane 6         4.2 km   13 K                             

    1 Maiken Rahbek Thyssen     Horsens OK                35:07 D35B        1     1     1                                                       
    2 Anne Beukel Bak           Aalborg OK                37:58 D1314A      3                 3     3                                           
    3 Charlotte Wilsky          Horsens OK                41:16 D35B        1     1     1                                                       
    4 Nikoline Gjøderum-Svennin Aarhus 1900 Orienterin    43:44 D21B                    1           1     1                                     
    5 Katja Vogel Andersen      Aarhus 1900 Orienterin    46:39 D35B                    1           1     1                                     
    6 Dorte Bruun               Aalborg OK                48:07 D35B        1                 1     1                                           
    7 Karen Sieg                Horsens OK                48:54 D35B                                                                            
    7 Anita Klynge              Horsens OK                48:54 D35B                                                                            
    9 Maria Søby Pedersen       Aarhus 1900 Orienterin    49:35 D21B                                                                            
   10 Mia Berle                 Aarhus 1900 Orienterin    51:48 D21B                                                                            
   11 Thea Lillethorup          Randers OK                58:30 D21B                                            1                 1     1       
   12 Helle Dybkjær             Aarhus 1900 Orienterin    59:20 D35B                                                                            
   13 Tove Jessen               Herning Orienteringskl  1:01:46 D35B              1           1           1                                     
   14 Ellen Kjærgaard Brydsø    KaSki OK                1:02:35 D35B                                            1     1     1                   
   15 Signe Kølbæk Bonne        Aarhus 1900 Orienterin  1:03:46 D1516B                  1           1     1                                     
   16 Dorte Ehlers              Vestjysk Orienteringsk  1:04:43 D35B                                                        1           1     1 
   17 Vibeke Nybo               Aarhus 1900 Orienterin  1:10:39 D21B                                                                            
   18 Louise Mielche            Aarhus 1900 Orienterin  1:11:18 D35B                                                                            
   19 Anita Mogensen            KaSki OK                1:12:57 D35B                                            1     1     1                   
   20 Elisabeth Vindum Larsen   Aalborg OK              1:13:18 D1314A      2                 2     2                                           
   21 Inge Mogensen             Aalborg OK              1:14:28 D35B        1                 1                                                 
   22 Stine Back Larsen         Aalborg OK              1:16:21 D21B                                                                            
   23 Malene Møller-Nielsen     Randers OK              1:25:09 D1516B                                          1                 1     1       
   24 Conny Birch               OK Djurs                1:29:24 D35B                                                  1           1           1 
   25 Helle Bach                OK Djurs                1:41:28 D35B                                                  1           1           1 

      Anne Topp                 Randers OK              startet D1720B                                                                          
      Karen Abildgård Poulsen   Aarhus 1900 Orienterin  startet D1314A                                                                          



Bane 7A        3.5 km   11 K                             

    1 Nicklas Olsen             Herning Orienteringskl    24:55 H1314B            1           1           1                                     
    2 Søren Stensig Kristensen  Aarhus 1900 Orienterin    25:10 H21C                    1           1     1                                     
    3 Mikkel Holm Nielsen       Horsens OK                25:27 H1112A      3     3     3                                                       
    4 Hans Jørgen Vad           Horsens OK                29:03 H21C        1     1     1                                                       
    5 Bjørn Hansen              Herning Orienteringskl    29:23 H21C              1           1           1                                     
    6 Per Kolstrup              Randers OK                29:49 H21C                                            1                 1     1       
    7 Rasmus Mølgaard Andersen  Herning Orienteringskl    35:56 H1314B                        1           1                                     
    8 Daniel B. Schmidt         Herning Orienteringskl    36:52 H1112A            1           3           2                                     
    9 Casper Mikkelsen          OK Djurs                  37:09 H1314B                                                1           1           1 
   10 Erik Libak Hansen         KaSki OK                  44:21 H21C                                            1     1     1                   
   11 Morten Albeck Nielsen     Aalborg OK                46:54 H21C        1                       1                                           
   12 Henrik Runholt            Aalborg OK                53:56 H21C                                                                            
   13 Jørgen Bang               Aarhus 1900 Orienterin    57:30 H21C                                                                            
   14 Carsten Olsen             Herning Orienteringskl  1:06:26 H21C                                                                            
   15 Marius Gjøderum-Svennings Aarhus 1900 Orienterin  1:44:55 H1520C                                                                          

      Thomas Emil Jensen        Horsens OK              startet H1314B                                                                          



Bane 7B        3.0 km   10 K                             

    1 Thora Samsø Fast          Aarhus 1900 Orienterin    24:33 D21C                    1           1     1                                     
    2 Elise Purup-Nielsen       Horsens OK                27:33 D1112A      3     3     3                                                       
    3 Yvonne Glesner            KaSki OK                  32:05 D21C                                            1     1     1                   
    4 Elin Lyngsø               Herning Orienteringskl    33:27 D21C              1           1           1                                     
    5 Lilian Netteberg          Aalborg OK                33:41 D21C        1                 1     1                                           
    6 Jette Christoffersen      Horsens OK                34:07 D21C        1     1     1                                                       
    7 Signe Bang                Aarhus 1900 Orienterin    45:26 D21C                                                                            
    8 Merete Muldbjerg          Aalborg OK                46:58 D21C                                                                            
    9 Gitte Mønster Jørgensen   Horsens OK                53:40 D21C                                                                            
   10 Lene Kring Andersen       Aarhus 1900 Orienterin    55:36 D21C                                                                            

      Inge Scheel Andersen      Aarhus 1900 Orienterin  Fejlkl. D21C                                                                            



Bane 8         2.4 km   9 K                              

    1 Johannes Pielmeier        Aalborg OK                14:03 H-10        1                 1     1                                           
    2 Anne Sofie Thyss Harfot   Horsens OK                16:01 D-10        1     1     1                                                       
    3 Mathias Sandbæk Olsen     Herning Orienteringskl    17:36 H-10              1           1           1                                     
    3 Laura Holm Nielsen        Horsens OK                17:36 D-10        1     1     1                                                       
    5 Jonas Kokholm             Horsens OK                19:58 BEG         1     1     1                                                       
    6 Laura Vogel Andersen      Aarhus 1900 Orienterin    20:23 D-10                    1           1     1                                     
    7 Jan Mathiasen             Herning Orienteringskl    21:15 BEG               1           1           1                                     
    8 Ella Klærke Mikkelsen     Horsens OK                21:37 BEG                                                                             
    9 Johanne Skouboe           Horsens OK                22:13 D-10                                                                            
   10 Jacob B. Lyhne            Horsens OK                23:05 BEG                                                                             
   11 Simon Udsen               OK Djurs                  23:27 H-10                                                  1           1           1 
   12 Theresa Skouboe           Horsens OK                23:47 D-10                                                                            
   13 Sander Van Der Pool       Aalborg OK                24:43 H-10        1                 1     1                                           
   14 Lukas Vogel Andersen      Aarhus 1900 Orienterin    25:53 H-10                    1           1     1                                     
   15 Cecilie Toft Kalms        KaSki OK                  26:26 BEG                                             1     1     1                   
   16 Marianna Mathiasen        Herning Orienteringskl    26:51 D-10              1           1           1                                     
   17 Emil Sandfeld             Vestjysk Orienteringsk    27:53 BEG                                                         1           1     1 
   18 Niels Christian Andersen  Herning Orienteringskl    29:34 BEG                                                                             
   19 Eline Rahbek Thyssen      Horsens OK                29:53 BEG                                                                             
   20 Villads Skjoldager        Aarhus 1900 Orienterin    31:06 H-10                    1           1     1                                     
   21 Christoffer Vang Bobach   Aalborg OK                38:23 BEG         1                 1     1                                           
   22 Inge Gylling              Aarhus 1900 Orienterin  1:09:59 BEG                                                                             

      Marko Birk Nielsen        Aalborg OK              Fejlkl. H12B