Djurslandsløb - Gjern Bakkerto 04-09-2008 20:58
StartlisteOprettet af OE2003 © Stephan Krämer 2007

  Stnr    Brik Navn                         År Klub                          Klasse            Start 


Bane B1  (24)  7.4 km   23 K  

   106  500542 Morten Fenger-Grøn           35 OK Pan Århus                  Bane 1         11:34:00 
   136         Kent Uhre Knudsen            41 Silkeborg OK                  Bane 1         11:36:00 
   108         Mogens Finderup              38 OK Pan Århus                  Bane 1         11:38:00 
   256  601019 Søren Maarup                 48 Kolding OK                    Bane 1         11:40:00 
   133  216740 Erik Bobach                  50 Silkeborg OK                  Bane 1         11:42:00 
   137  500130 Thomas Fredberg              36 Silkeborg OK                  Bane 1         11:44:00 
   166  700103 Mads Mikkelsen               38 Horsens OK                    Bane 1         11:46:00 
   135         Orest Kotylo                 49 Silkeborg OK                  Bane 1         11:48:00 
   111         Kenneth Skaug                39 OK Pan Århus                  Bane 1         11:50:00 
   297         Thomas Ullner                46 OK Djurs                      Bane 1         11:52:00 
   279         Stig R. Knudsen              38 OK GORM                       Bane 1         11:54:00 
   238         Christian Holm Hansen        21 St. Binderup OK               Bane 1         11:56:00 
   138  362416 Poul Mouritsen               39 Silkeborg OK                  Bane 1         11:58:00 
   296         Uffe Bach                    50 OK Djurs                      Bane 1         12:00:00 
   109  691128 Bjarne Hoffmann              39 OK Pan Århus                  Bane 1         12:02:00 
   139         Peter Sinding Poulsen        35 Silkeborg OK                  Bane 1         12:04:00 
   288  207597 Johan MacLassen              26 AKIF                          Bane 1         12:06:00 
   230         Claus S. Pedersen            42 Aalborg OK                    Bane 1         12:08:00 
   289  207598 Jes Mose Jensen              45 AKIF                          Bane 1         12:10:00 
   134  302155 Keld J. Krogsgaard           37 Silkeborg OK                  Bane 1         12:12:00 
   239  983960 Rico Hejlskov Mogensen       21 St. Binderup OK               Bane 1         12:14:00 
   110  770312 Claus Hallingdal Bloch       31 OK Pan Århus                  Bane 1         12:16:00 
   267         Flemming Jørgensen           41 OK Snab                       Bane 1         12:18:00 
   107         Carl Henrik Bjørseth         40 OK Pan Århus                  Bane 1         12:20:00 



Bane B2A  (27) 5.4 km   18 K  

   293  426969 Karsten Jøhnk                46 OK SYD                        Bane 2A        11:30:00 
   347         Mogens Vennevold             51 Vestjysk Orienteringsklub     Bane 2A        11:32:00 
   114  500050 Michael K. Sørensen          44 OK Pan Århus                  Bane 2A        11:34:00 
   257         Jack Skrydstrup              70 Kolding OK                    Bane 2A        11:36:00 
   167  777771 Henrik Dagsberg              54 Horsens OK                    Bane 2A        11:38:00 
   227  345202 Kim Topp                     53 Randers OK                    Bane 2A        11:40:00 
   113  678910 Kell Sønnichsen              40 OK Pan Århus                  Bane 2A        11:42:00 
   232  351408 Kai Ø. Laursen               70 Aalborg OK                    Bane 2A        11:44:00 
   116  302596 Finn Arildsen                49 OK Pan Århus                  Bane 2A        11:46:00 
   292         Jørn H. Klausen              55 OK SYD                        Bane 2A        11:48:00 
   231         Michael Fischer              48 Aalborg OK                    Bane 2A        11:50:00 
   290  207592 Lars Humle                   47 AKIF                          Bane 2A        11:52:00 
    54      10 Erling Trankjær              50 Holstebro Ok                  Bane 2A        11:54:00 
   168  864004 Per Mønster Jørgensen        41 Horsens OK                    Bane 2A        11:56:00 
   269         Peter Leineweber             51 OK Snab                       Bane 2A        11:58:00 
   140  422482 Jens Jørgen Schmidt          58 Silkeborg OK                  Bane 2A        12:00:00 
   266  407708 Sven Madsen                  57 OK FROS                       Bane 2A        12:02:00 
   270         Thomas Daell Leineweber      17 OK Snab                       Bane 2A        12:04:00 
   226  345381 Franz Thomsen                45 Randers OK                    Bane 2A        12:06:00 
   262         Henrik Kobberholm            32 OK West                       Bane 2A        12:08:00 
   112  778822 Victor Hauerslev             15 OK Pan Århus                  Bane 2A        12:10:00 
   263         Ole Henriksen                64 OK West                       Bane 2A        12:12:00 
   268         Torben Kristensen            45 OK Snab                       Bane 2A        12:14:00 
   244         Jens B Christensen           53 OK Vendelboerne               Bane 2A        12:16:00 
   115         Kent Lodberg                 46 OK Pan Århus                  Bane 2A        12:18:00 
   253  351397 Mikkel Sørensen              15 OK Melfar                     Bane 2A        12:20:00 
   240  245002 John Dalsgaard Sørensen      52 St. Binderup OK               Bane 2A        12:22:00 



Bane B2B  (9)  5.5 km   19 K  

   271         Ulrika Örnhagen Jørgensen    40 OK Snab                       Bane 2B        10:33:00 
   280         Anette Lund                  44 OK GORM                       Bane 2B        10:35:00 
   118         Rikke Nørgaard               31 OK Pan Århus                  Bane 2B        11:31:00 
   141         Leysa Sørensen               45 Silkeborg OK                  Bane 2B        11:35:00 
   169  212920 Astrid Ank Jørgensen         15 Horsens OK                    Bane 2B        11:37:00 
   241  892306 Zenia Hejlskov Mogensen      19 St. Binderup OK               Bane 2B        11:39:00 
   291  207599 Mette Møller Nielsen         36 AKIF                          Bane 2B        11:41:00 
   117         Randi Scheel                 36 OK Pan Århus                  Bane 2B        11:43:00 
   142  302144 Heidi Hinge                  38 Silkeborg OK                  Bane 2B        11:47:00 



Bane B3A  (20) 4.4 km   16 K  

   245         Jan Petersen                 62 OK Vendelboerne               Bane 3A        11:35:00 
   298         Max Hansen                   62 OK Djurs                      Bane 3A        11:37:00 
   171  403153 Henning Larsen               60 Horsens OK                    Bane 3A        11:39:00 
   146         Claus Poulsen                60 Silkeborg OK                  Bane 3A        11:41:00 
   170         Gunnar Gjermandsen           58 Horsens OK                    Bane 3A        11:43:00 
   247   31328 Jørgen Stamp                 62 Odense OK                     Bane 3A        11:45:00 
   145         Dieter Gravgaard             67 Silkeborg OK                  Bane 3A        11:47:00 
   248  242022 Bjarne Christensen           56 Odense OK                     Bane 3A        11:49:00 
   172  212948 Henning Vide Petersen        61 Horsens OK                    Bane 3A        11:51:00 
   119  209173 Per Jessen-Klixbüll          63 OK Pan Århus                  Bane 3A        11:53:00 
   174   37584 Peer Straarup                57 Horsens OK                    Bane 3A        11:55:00 
   272         Poul A. Christensen          60 OK Snab                       Bane 3A        11:57:00 
    57         Henning Olesen               64 Nordvest OK                   Bane 3A        11:59:00 
   143  249661 Erik Anders Jensen           66 Silkeborg OK                  Bane 3A        12:01:00 
   281  403072 Niels G. Hansen              55 OK GORM                       Bane 3A        12:03:00 
   260  504643 Per Christensen              62 OK Esbjerg                    Bane 3A        12:05:00 
   173  415510 Karl Ditlevsen               62 Horsens OK                    Bane 3A        12:07:00 
   147  364923 Kjeld Appel                  60 Silkeborg OK                  Bane 3A        12:09:00 
    55      10 Anders Ingvardsen            58 Holstebro Ok                  Bane 3A        12:11:00 
   144         Claus Faber                  62 Silkeborg OK                  Bane 3A        12:13:00 



Bane B3B  (14) 4.5 km   17 K  

   178  212949 Lene Kofoed Petersen         49 Horsens OK                    Bane 3B        11:34:00 
   254  351399 Inger Andreasen              48 OK Melfar                     Bane 3B        11:36:00 
   149         Rikke Lysemose Poulsen       36 Silkeborg OK                  Bane 3B        11:38:00 
   294  426970 Hanne Ljungberg              51 OK SYD                        Bane 3B        11:40:00 
   120         Hanne Ivarsen                46 OK Pan Århus                  Bane 3B        11:42:00 
   273         Josephine Kristensen         16 OK Snab                       Bane 3B        11:44:00 
   233         Winni Jørgensen              54 Aalborg OK                    Bane 3B        11:46:00 
   148  216747 Dorthe Hansen                49 Silkeborg OK                  Bane 3B        11:48:00 
   121  209164 Hanne Møller Andersen        51 OK Pan Århus                  Bane 3B        11:50:00 
   177  212960 Britta Ank Pedersen          48 Horsens OK                    Bane 3B        11:52:00 
   234         Linnea S. Udholm             13 Aalborg OK                    Bane 3B        11:54:00 
   175  421768 Berit Harfot                 41 Horsens OK                    Bane 3B        11:56:00 
   235         Tina Udholm                  42 Aalborg OK                    Bane 3B        11:58:00 
   176  777772 Claudia Schmidt Thomsen      48 Horsens OK                    Bane 3B        12:00:00 



Bane B4A  (6)  3.4 km   15 K  

   228  343098 Nils Jansson                 77 Randers OK                    Bane 4A        11:49:00 
   258   50294 Bent Jacobsen                73 Kolding OK                    Bane 4A        11:51:00 
   242         Vagn Lidegaard               72 St. Binderup OK               Bane 4A        11:53:00 
   122  241938 Karsten Hinge                70 OK Pan Århus                  Bane 4A        11:55:00 
   274         Helge Ove Jørrald            82 OK Snab                       Bane 4A        11:57:00 
   249  302067 Palle Møller Nielsen         66 Odense OK                     Bane 4A        11:59:00 



Bane B4B  (18) 3.4 km   14 K  

   250         Inge Thorsen                 58 Odense OK                     Bane 4B        11:48:00 
   150         Anne-Mette Kirkegaard        56 Silkeborg OK                  Bane 4B        11:50:00 
   282  403052 Lilli Hansen                 54 OK GORM                       Bane 4B        11:52:00 
   124  209101 Grete Hygum                  77 OK Pan Århus                  Bane 4B        11:54:00 
   151  249662 Jytte Larsen                 62 Silkeborg OK                  Bane 4B        11:56:00 
   261  308930 Jytte Christensen            61 OK Esbjerg                    Bane 4B        11:58:00 
   299         Ann Dorrit Hansen            59 OK Djurs                      Bane 4B        12:00:00 
   123         Vibeke Jørgensen             51 OK Pan Århus                  Bane 4B        12:02:00 
   252  239255 Karen-Lisbeth Fredberg       62 Odense OK                     Bane 4B        12:04:00 
   126  209174 Else Hass                    61 OK Pan Århus                  Bane 4B        12:06:00 
   152         Hanne Mortensen              60 Silkeborg OK                  Bane 4B        12:08:00 
    56      10 Bente Ingvardsen             00 Holstebro Ok                  Bane 4B        12:10:00 
   236  351407 Edith Sørensen               61 Aalborg OK                    Bane 4B        12:12:00 
   179  415550 Trille Ditlevsen             58 Horsens OK                    Bane 4B        12:14:00 
   259  308932 Rita Jacobsen                75 Kolding OK                    Bane 4B        12:16:00 
   180   37696 Tove Straarup                54 Horsens OK                    Bane 4B        12:18:00 
   125  249364 Alice Hinge                  69 OK Pan Århus                  Bane 4B        12:20:00 
   251  241810 Britt Hermanrud              51 Odense OK                     Bane 4B        12:22:00 



Bane B5  (8)   4.4 km   19 K  

   183  864003 Nicklas Mønster Jørgensen    14 Horsens OK                    Bane 5         11:31:00 
   255  351398 Rasmus Sørensen              13 OK Melfar                     Bane 5         11:33:00 
   283         Jørgen Damgaard              45 OK GORM                       Bane 5         11:35:00 
   153         Jonathan Elvø Hansen         15 Silkeborg OK                  Bane 5         11:37:00 
   182  421762 Rasmus Harfot                13 Horsens OK                    Bane 5         11:39:00 
   275         Magnus Kristensen            13 OK Snab                       Bane 5         11:41:00 
   184  777776 Silas Frederik Thomsen       13 Horsens OK                    Bane 5         11:43:00 
   181  431018 Allan Skouboe                34 Horsens OK                    Bane 5         11:47:00 



Bane B6  (12)  3.0 km   14 K  

   243  245001 Dorte Friis                  51 St. Binderup OK               Bane 6         11:49:00 
   300         Helle Bach                   50 OK Djurs                      Bane 6         11:51:00 
   128         Sofie Finderup Jensen        13 OK Pan Århus                  Bane 6         11:53:00 
   229         Signe Hachenberg Thomsen     45 Randers OK                    Bane 6         11:55:00 
   301         Conny Birch                  53 OK Djurs                      Bane 6         11:57:00 
   284         Marianne Damgaard            43 OK GORM                       Bane 6         11:59:00 
   127         Caroline Finderu Jensen      11 OK Pan Århus                  Bane 6         12:01:00 
   185  431019 Runa Iversen                 33 Horsens OK                    Bane 6         12:03:00 
   285         Nikolaj Damgaard             16 OK GORM                       Bane 6         12:05:00 
   276         Anette Dewett                43 OK Snab                       Bane 6         12:07:00 
   286         Joakim Damgaard              13 OK GORM                       Bane 6         12:09:00 
   295         Ninna Petersen               32 OK SYD                        Bane 6         12:11:00 



Bane B7  (9)   3.0 km   15 K  

   287         Josefine Lind                11 OK GORM                       Bane 7B        10:39:00 
   132         Lone Secher Andersen         40 OK Pan Århus                  Bane 7B        11:30:00 
   186  864002 Mathias Mønster Jørgensen    11 Horsens OK                    Bane 7A        11:32:00 
   130         Rikke Ivarsen                11 OK Pan Århus                  Bane 7B        11:34:00 
   155         Berit Schartau               41 Silkeborg OK                  Bane 7B        11:36:00 
   129         Mads Møller Skaug            09 OK Pan Århus                  Bane 7A        11:38:00 
   246         Ella Kristensen              55 OK Vendelboerne               Bane 7B        11:42:00 
   264         Monika Kobberholm            30 OK West                       Bane 7B        11:44:00 
   154         Ea Tune Møller               14 Silkeborg OK                  Bane 7B        11:46:00 



Bane B8  (15)  2.4 km   15 K  

   157         Celine Hinge Krogsgård       09 Silkeborg OK                  Bane 8         11:31:00 
   161         Elias Hinge Krogsgaard       07 Silkeborg OK                  Bane 8         11:33:00 
   131         Sofie Secher Thomsen         11 OK Pan Århus                  Bane 8         11:35:00 
   162         Sara Lysemose Poulsen        09 Silkeborg OK                  Bane 8         11:37:00 
   158         Patrick Schartau             10 Silkeborg OK                  Bane 8         11:39:00 
   165         Johan Smed Bryld             10 Silkeborg OK                  Bane 8         11:41:00 
   277         Morten Örnhagen Jørgensen    07 OK Snab                       Bane 8         11:43:00 
   164         Emma Smed Bryld              10 Silkeborg OK                  Bane 8         11:45:00 
   237         Cecilie S. Udholm            10 Aalborg OK                    Bane 8         11:47:00 
   156         Nicolai Schartau             13 Silkeborg OK                  Bane 8         11:49:00 
   159         Mads Toft Enevoldsen         12 Silkeborg OK                  Bane 8         11:51:00 
   160         Nanna Torbensen              09 Silkeborg OK                  Bane 8         11:53:00 
   278         Victor Kristensen            09 OK Snab                       Bane 8         11:55:00 
   163         Nanna Torbensen              10 Silkeborg OK                  Bane 8         11:57:00 
   265         Mikkel Kobberholm            11 OK West                       Bane 8         11:59:00