Djurslandsløbma 2008-09-15 23:43
ResultaterOprettet af OE2003 © Stephan Krämer 2007

   Pl   Stnr Navn                       Klub                                   Tid 



Bane B1  (30)           7.4 km   23 K                      

    1    239 Rico Hejlskov Mogensen     St. Binderup OK                      49:14 
    2    267 Flemming Jørgensen         OK Snab                              52:16 
    3    107 Carl Henrik Bjørseth       OK Pan Århus                         53:09 
    4    110 Claus Hallingdal Bloch     OK Pan Århus                         53:30 
    5    106 Morten Fenger-Grøn         OK Pan Århus                         53:48 
    6    134 Keld J. Krogsgaard         Silkeborg OK                       1:00:55 
    7    138 Poul Mouritsen             Silkeborg OK                       1:05:05 
    8    133 Erik Bobach                Silkeborg OK                       1:07:01 
    9    139 Peter Sinding Poulsen      Silkeborg OK                       1:07:15 
   10    288 Johan MacLassen            AKIF                               1:08:04 
   11    111 Kenneth Skaug              OK Pan Århus                       1:10:34 
   12    166 Mads Mikkelsen             Horsens OK                         1:13:41 
   13    230 Claus S. Pedersen          Aalborg OK                         1:15:15 
   14    137 Thomas Fredberg            Silkeborg OK                       1:16:26 
   15    371 Jens Børsting              Silkeborg OK                       1:17:18 
   16    289 Jes Mose Jensen            AKIF                               1:19:43 
   17    370 Morten Kusk                OK Pan Århus                       1:22:07 
   18    357 Jakob Overvad              OK Pan Århus                       1:22:31 
   19    135 Orest Kotylo               Silkeborg OK                       1:31:43 
   20    136 Kent Uhre Knudsen          Silkeborg OK                       1:48:53 
   21    279 Stig R. Knudsen            OK GORM                            1:51:22 
   22    296 Uffe Bach                  OK Djurs                           2:00:24 

         297 Thomas Ullner              OK Djurs                           Fejlkl. 
         238 Christian Holm Hansen      St. Binderup OK                    Fejlkl. 
         109 Bjarne Hoffmann            OK Pan Århus                       Fejlkl. 
         353 Rasmus Kiilerich Kragh     Skive AMOK                         Fejlkl. 
         356 Rasmus Skovsgaard          OK Pan Århus                       Fejlkl. 
         372 Asbjørn Mathiasen          OK Pan Århus                       Fejlkl. 
         108 Mogens Finderup            OK Pan Århus                  Ikke startet 
         256 Søren Maarup               Kolding OK                    Ikke startet 



Bane B2A  (35)          5.4 km   18 K                      

    1    113 Kell Sønnichsen            OK Pan Århus                         50:03 
    2    358 Steffen Alm                HTF                                  50:19 
    3    115 Kent Lodberg               OK Pan Århus                         53:31 
    4    268 Torben Kristensen          OK Snab                              56:07 
    5    293 Karsten Jøhnk              OK SYD                               59:27 
    6    231 Michael Fischer            Aalborg OK                         1:00:31 
    7    253 Mikkel Sørensen            OK Melfar                          1:01:55 
    8    168 Per Mønster Jørgensen      Horsens OK                         1:02:34 
    9    347 Mogens Vennevold           Vestjysk Orienteringsklub          1:03:59 
   10    114 Michael K. Sørensen        OK Pan Århus                       1:04:27 
   11    375 Birger Johansen            Silkeborg OK                       1:07:36 
   12    266 Sven Madsen                OK FROS                            1:08:15 
   13    112 Victor Hauerslev           OK Pan Århus                       1:09:57 
   14    292 Jørn H. Klausen            OK SYD                             1:10:12 
   15    374 Niels Hansen               Skive AMOK                         1:13:24 
   16    359 Arne Bertelsen             Mariager Fjord OK                  1:13:39 
   17    232 Kai Ø. Laursen             Aalborg OK                         1:13:42 
   18    140 Jens Jørgen Schmidt        Silkeborg OK                       1:14:29 
   19    257 Jack Skrydstrup            Kolding OK                         1:17:37 
   20    269 Peter Leineweber           OK Snab                            1:17:55 
   21    226 Franz Thomsen              Randers OK                         1:18:31 
   22    240 John Dalsgaard Sørensen    St. Binderup OK                    1:22:28 
   23    270 Thomas Daell Leineweber    OK Snab                            1:23:44 
   24    355 Niels Filtenborg           Skive AMOK                         1:24:56 
   25    167 Henrik Dagsberg            Horsens OK                         1:25:39 
   26    116 Finn Arildsen              OK Pan Århus                       1:27:57 
   27    227 Kim Topp                   Randers OK                         1:33:25 
   28    373 Lars Olesen                OK FROS                            1:37:17 
   29    244 Jens B Christensen         OK Vendelboerne                    1:42:58 
   30    290 Lars Humle                 AKIF                               1:52:34 

          54 Erling Trankjær            Holstebro Ok                       Fejlkl. 
         262 Henrik Kobberholm          OK West                            Fejlkl. 
         263 Ole Henriksen              OK West                            Fejlkl. 
         354 Niels A. Kiilerich Hansen  Skive AMOK                    Ikke startet 
  UFK    376 Per Hjerrild               OK Pan Århus                       Fejlkl. 



Bane B2B  (11)          5.5 km   19 K                      

    1    367 Ida Bobach                 Silkeborg OK                         49:54 
    2    271 Ulrika Örnhagen Jørgensen  OK Snab                              55:03 
    2    241 Zenia Hejlskov Mogensen    St. Binderup OK                      55:03 
    4    169 Astrid Ank Jørgensen       Horsens OK                         1:04:28 
    5    280 Anette Lund                OK GORM                            1:09:28 
    6    141 Leysa Sørensen             Silkeborg OK                       1:10:43 
    7    142 Heidi Hinge                Silkeborg OK                       1:11:22 
    8    366 Jørn Thomsen               Kolding OK                         1:12:09 
    9    117 Randi Scheel               OK Pan Århus                       1:16:24 
   10    291 Mette Møller Nielsen       AKIF                               1:18:30 

         118 Rikke Nørgaard             OK Pan Århus                  Ikke startet 



Bane B3A  (23)          4.4 km   16 K                      

    1    174 Peer Straarup              Horsens OK                           53:17 
    2    248 Bjarne Christensen         Odense OK                            53:36 
    3     55 Anders Ingvardsen          Holstebro Ok                         54:10 
    4    272 Poul A. Christensen        OK Snab                              56:11 
    5    247 Jørgen Stamp               Odense OK                            56:20 
    6    368 Jørgen Krogh               Silkeborg OK                         56:49 
    7    119 Per Jessen-Klixbüll        OK Pan Århus                       1:00:20 
    8     57 Henning Olesen             Nordvest OK                        1:00:44 
    9    172 Henning Vide Petersen      Horsens OK                         1:02:24 
   10    298 Max Hansen                 OK Djurs                           1:02:47 
   11    260 Per Christensen            OK Esbjerg                         1:04:07 
   12    147 Kjeld Appel                Silkeborg OK                       1:04:41 
   13    143 Erik Anders Jensen         Silkeborg OK                       1:12:50 
   14    245 Jan Petersen               OK Vendelboerne                    1:16:12 
   15    145 Dieter Gravgaard           Silkeborg OK                       1:17:16 
   16    170 Gunnar Gjermandsen         Horsens OK                         1:18:39 
   17    171 Henning Larsen             Horsens OK                         1:21:19 
   18    173 Karl Ditlevsen             Horsens OK                         1:25:54 
   19    281 Niels G. Hansen            OK GORM                            1:26:03 
   20    146 Claus Poulsen              Silkeborg OK                       1:30:28 

         144 Claus Faber                Silkeborg OK                       Fejlkl. 
         360 Hans Christiansen          OK Pan Århus                       Fejlkl. 
         378 Arne Hallingdal            OK Pan Århus                       Fejlkl. 



Bane B3B  (18)          4.5 km   17 K                      

    1    148 Dorthe Hansen              Silkeborg OK                         50:20 
    2    234 Linnea S. Udholm           Aalborg OK                           58:37 
    3    175 Berit Harfot               Horsens OK                           59:04 
    4    273 Josephine Kristensen       OK Snab                            1:01:44 
    5    121 Hanne Møller Andersen      OK Pan Århus                       1:02:58 
    6    369 Asta Terkelsen             OK GORM                            1:09:25 
    7    149 Rikke Lysemose Poulsen     Silkeborg OK                       1:09:40 
    8    254 Inger Andreasen            OK Melfar                          1:13:38 
    9    235 Tina Udholm                Aalborg OK                         1:15:52 
   10    176 Claudia Schmidt Thomsen    Horsens OK                         1:16:28 
   11    377 Bettina Lund               Silkeborg OK                       1:17:50 
   12    178 Lene Kofoed Petersen       Horsens OK                         1:19:06 
   13    294 Hanne Ljungberg            OK SYD                             1:19:23 
   14    177 Britta Ank Pedersen        Horsens OK                         1:24:20 
   15    233 Winni Jørgensen            Aalborg OK                         1:24:57 
   16    362 Mette Jørgensen            Silkeborg OK                       1:34:55 

         120 Hanne Ivarsen              OK Pan Århus                       Fejlkl. 
         361 Ingelise Badan             OK GORM                            Fejlkl. 



Bane B4A  (6)           3.4 km   15 K                      

    1    242 Vagn Lidegaard             St. Binderup OK                      49:29 
    2    249 Palle Møller Nielsen       Odense OK                            57:14 
    3    258 Bent Jacobsen              Kolding OK                         1:06:06 
    4    122 Karsten Hinge              OK Pan Århus                       1:16:40 

         228 Nils Jansson               Randers OK                    Ikke startet 
         274 Helge Ove Jørrald          OK Snab                       Ikke startet 



Bane B4B  (19)          3.4 km   14 K                      

    1    282 Lilli Hansen               OK GORM                              52:43 
    2    123 Vibeke Jørgensen           OK Pan Århus                         58:24 
    3    299 Ann Dorrit Hansen          OK Djurs                           1:00:48 
    3     56 Bente Ingvardsen           Holstebro Ok                       1:00:48 
    5    179 Trille Ditlevsen           Horsens OK                         1:02:48 
    6    180 Tove Straarup              Horsens OK                         1:05:11 
    7    251 Britt Hermanrud            Odense OK                          1:05:19 
    8    126 Else Hass                  OK Pan Århus                       1:06:06 
    9    261 Jytte Christensen          OK Esbjerg                         1:06:28 
   10    152 Hanne Mortensen            Silkeborg OK                       1:08:41 
   11    250 Inge Thorsen               Odense OK                          1:12:52 
   12    236 Edith Sørensen             Aalborg OK                         1:14:18 
   13    150 Anne-Mette Kirkegaard      Silkeborg OK                       1:15:11 
   14    151 Jytte Larsen               Silkeborg OK                       1:21:07 

         124 Grete Hygum                OK Pan Århus                       Fejlkl. 
         252 Karen-Lisbeth Fredberg     Odense OK                          Fejlkl. 
         125 Alice Hinge                OK Pan Århus                       Fejlkl. 
         365 Lisbeth Thomsen            Kolding OK                         Fejlkl. 
         259 Rita Jacobsen              Kolding OK                    Ikke startet 



Bane B5  (9)            4.4 km   19 K                      

    1    275 Magnus Kristensen          OK Snab                              42:14 
    2    255 Rasmus Sørensen            OK Melfar                            50:21 
    3    183 Nicklas Mønster Jørgensen  Horsens OK                         1:13:04 
    4    283 Jørgen Damgaard            OK GORM                            1:26:48 
    5    181 Allan Skouboe              Horsens OK                         1:40:50 
    6    182 Rasmus Harfot              Horsens OK                         1:45:45 
    7    153 Jonathan Elvø Hansen       Silkeborg OK                       1:47:09 

         184 Silas Frederik Thomsen     Horsens OK                         Fejlkl. 
         379 Andreas Koch               Aalborg OK                         Fejlkl. 



Bane B6  (12)           3.0 km   14 K                      

    1    286 Joakim Damgaard            OK GORM                              43:00 
    2    285 Nikolaj Damgaard           OK GORM                              47:01 
    3    185 Runa Iversen               Horsens OK                           52:19 
    4    295 Ninna Petersen             OK SYD                             1:01:08 
    5    284 Marianne Damgaard          OK GORM                            1:02:06 
    6    229 Signe Hachenberg Thomsen   Randers OK                         1:18:21 
    7    301 Conny Birch                OK Djurs                           1:41:28 
    8    300 Helle Bach                 OK Djurs                           1:47:41 
    9    243 Dorte Friis                St. Binderup OK                    1:55:56 

         276 Anette Dewett              OK Snab                            Fejlkl. 
         128 Sofie Finderup Jensen      OK Pan Århus                  Ikke startet 
         127 Caroline Finderu Jensen    OK Pan Århus                  Ikke startet 



Bane B7  (10)           3.0 km   15 K                      

    1    287 Josefine Lind              OK GORM                              28:19 
    2    363 Jakob Jørgensen            Silkeborg OK                         32:43 
    3    130 Rikke Ivarsen              OK Pan Århus                         33:28 
    4    155 Berit Schartau             Silkeborg OK                         36:49 
    5    186 Mathias Mønster Jørgensen  Horsens OK                           39:16 
    6    129 Mads Møller Skaug          OK Pan Århus                         45:43 
    7    154 Ea Tune Møller             Silkeborg OK                         52:14 
    8    246 Ella Kristensen            OK Vendelboerne                      55:19 
    9    264 Monika Kobberholm          OK West                              57:46 

         132 Lone Secher Andersen       OK Pan Århus                       Fejlkl. 



Bane B8  (14)           2.4 km   15 K                      

    1    277 Morten Örnhagen Jørgensen  OK Snab                              19:06 
    2    159 Mads Toft Enevoldsen       Silkeborg OK                         20:42 
    3    156 Nicolai Schartau           Silkeborg OK                         21:15 
    4    158 Patrick Schartau           Silkeborg OK                         22:16 
    5    164 Emma Smed Bryld            Silkeborg OK                         22:23 
    6    131 Sofie Secher Thomsen       OK Pan Århus                         25:10 
    7    161 Elias Hinge Krogsgaard     Silkeborg OK                         29:00 
    8    278 Victor Kristensen          OK Snab                              30:25 
    9    157 Celine Hinge Krogsgård     Silkeborg OK                         30:47 
   10    160 Nanna Torbensen            Silkeborg OK                         35:28 
   11    265 Mikkel Kobberholm          OK West                              39:09 
   12    237 Cecilie S. Udholm          Aalborg OK                           45:15 

         162 Sara Lysemose Poulsen      Silkeborg OK                       Fejlkl. 
         165 Johan Smed Bryld           Silkeborg OK                       Fejlkl.